کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ توصیه مهم و کارساز برای حفظ شادی در محیط کار

اگر پی برده‌اید که حسرت کار دیگران را می‌خورید، بلافاصله دنبال اولین راه در رو برای فرار از شغل فعلی و پیدا کردن موقعیت شغلی جدید نباشید. این ۱۰ توصیه مهم و کارساز برای حفظ شادی در محیط کار و رضایتمندی در شغلتان را بخوانید و اوضاع روحی بهتری در موقعیت شغلی خود داشته باشید.

حفظ شادی در محیط کار

حفظ شادی در محیط کار

۱. مسائل شخصی را شخصی نگه دارید

آلیسن رودز، یکی از شرکای پایه‌گذار Balance Team می‌گوید: وقتی بیش از حد درگیر مسائل شخصی درگیر هستید، تمرکز کردن یا شاد بودن در محل کار دشوار می‌شود. با تمام توان و قوا به فکر حمایت از فرزندان‌تان در اتفاقات غیر مترقبه و اورژانسی باشید، اما بدانید که زندگی شخصی هیچ کس قرار نیست همیشه عاری از مشکلات باشد. درست همان طور که نیاز دارید کار را ترک کنید و برای استراحت و لذت بردن به خانه برگردید، مهم است که نگرانی‌های شخصی‌تان را نیز در خانه رها کنید تا اینکه بتوانید تمرکز کنید و در کار پرثمر ظاهر شوید.

مطلب مرتبط: ۷ مهمترین تکنیک ارتباطی در محل کار که برای موفقیت لازم است

۲. یک آشیانه‌ی اداری درست کنید

جنیفر استار، یکی دیگر از شرکای موسس Balance Team می‌گوید: «شما دست کم هشت ساعت از روز را سر کار هستید، که احتمالا بیش از زمانی است که در رختخواب سپری می‌کنید. فضایی را که دارید از آن خورد کنید، آن را دکوربندی کنید البته تا جایی که سیاست‌های شرکت اجازه می‌دهد، و تا آنجا که می‌توانید کاری کنید که در اداره راحت و آسوده باشید.

۳. یک سیستم حمایت و پشتیبانی اداری درست کنید

دور هم آوردن حلقه‌ای از همکاران که پیش زمینه‌های یا سبک های زندگی مشابهی دارند می‌تواند تا حدود زیادی فشار کاری را از شما در محل کار دور کند. وقتی قادر باشید احساسات‌تان را به سایر آدم‌هایی که درک می‌کنند انتقال دهید، این کار می‌تواند واقعا در به حداقل رساندن استرس کمک کننده باشد.

مطلب مرتبط: ورزش در محل کار: ۲۰ حرکت ورزشی که باید پشت میز انجام دهید

۴. سالم غذا بخورید و آب فراوانی بنوشید

حفظ یک رژیم غذایی سالم و هیدراته نگهداشتن صحیح بدن در طول روز کاری می‌تواند عملا تفاوت زیادی در سطح و وضعیت انرژي‌تان ایفا کند. و اگر بتوانید حفظ رژیم غذایی درست متشکل از خوراکی‌های کامل را – در برابر خوراکی‌های فراوری شده مانند شکر و نان – مدیریت کنید، آن وقت است که واقعا در این بازی پیش خواهید افتاد.

۵. منظم باشید

یک برنامه‌ی زمانی قابل کنترل برای مدیریت بار کاری ایجاد کنید. حس توانمندسازی از موفقیت ناشی می‌شود. وقتی احساس ‌کنید زیر بار کاری غرق شده‌اید، این امر می‌تواند نارضایتی را تشدید کند. با فعال بودن و کنترل کردن، کارکنان می توانند حس رضایتمندی، تقویت اعتماد به نفس و انگیزه پیدا کنند.

۶. دور بزنید

کار کردن در یک اداره می‌تواند شغل بسیار ساکنی باشد، پس برای احساس سلامت کلی‌ و شادمانی‌تان چند دقیقه‌ای دور زدن و حرکت کردن از اهمیت خاصی بر خوردار است.

۷. سعی نکنید همکاران‌تان را عوض کنید و تغییر بدهید

شما نمی‌توانید هیچ کسی را تغییر بدهید: فقط می‌توانید نحوه‌ی واکنش‌تان به آن‌ها را عوض کنید. اجازه ندهید کارهای سایر آدم‌ها بر شما تاثیر بگذارد. فقط راهی برای فیصله دادن درگیری‌ها و تغییر شرایط ناراحت کننده پیدا کنید.

مطلب مرتبط: ۱۲ مهارت حل مسئله در محل کار که واقعا کارساز هستند

۸. به خودتان پاداش بدهید

خارج از شغل‌تان یک پاداش را شناسایی کنید، و خودتان را در آن مشغول سازید. چه یک وعده شام با دوستان باشد، فیلم سینمایی، ورزش یا مانیکور کردن، هر از چندگاهی از خودتان پذیرایی کنید. درست همان طور که استرس خانه میتواند روی کار تاثیر بگذارد، جنبه‌های مثبت زندگی‌تان نیز می‌تواند بر اخلاق‌تان در محل کار تاثیر بگذارد.

۹. استراحت کنید (تنفس اعلام کنید)

در یوگا، ما «تنفس شادی» را تمرین می‌کنیم، که در آن یک نفس طولانی می‌کشیم و بعد با خنده آن را بیرون می‌دهیم. در حالی که پاهای‌تان کنار هم قرار دارد و دست‌های‌تان کنارتان آویزان است بایستید. عمیقا به داخل نفس بکشید، سپس با خنده هوا را بیرون بدهید و رو به جلو خم شوید. سعی کنید این حرکت را ۱۰ بار تکرار کنید.

مطلب مرتبط: ۱۹ روش تقویت تفکر خلاق در محل کار که اعتبارتان را بالا می‌برد

۱۰. روی چیزهای مثبت تمرکز کنید

چیزهایی را در محل کارتان شناسایی کنید که دوست‌شان دارید، حتی اگر به سادگی همکاران یا منظره‌ی زیبایی در آنسوی پنجره‌ی اداره باشد. شما خالق نگرش خودتان هستید. اگر بر نقاط مثبت تاکید کنید، باعث می‌شوید کارتان لذت بخش تر شود. نگرانی درباره‌ی نکات منفی ممکن است باعث غرق شدن زیر فشار  وبار کاری گردد.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – کامروا ابراهیمی

منبع: monster

۱۰ توصیه مهم و کارساز برای حفظ شادی در محیط کار


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی