کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ بهترین تمرین مثبت اندیشی در زندگی و کسب و کار

مثبت اندیشی هم مانند مراقبه، یوگا یا هر آداب دیگری برای مراقبت از خود، نوعی تمرین است. خوشبختانه ابزارهای مورد نیاز آن رایگان هستند و می‌توانید به تنهایی و با هر سرعتی که می‌خواهید به نتیجه برسید. در این‌جا چند تمرین مثبت اندیشی می‌بینید برای این‌که آگاهانه تفکر مثبت را در زندگی روزمره‌تان جاری کنید.

تمرین مثبت اندیشی

تمرین مثبت اندیشی

۱. روز خود را با شادمانی و لبخند آغاز کنید

تمام روز شما بستگی دارد به این‌که صبح‌تان را چه‌طور شروع کنید. بنابراین، تا زمانی که با انرژی و روحیه‌ی عالی به روز تازه خوشامد بگویید، همه چیز عالی خواهد بود. قطعا نمی‌خواهید بقیه‌ی روزتان خراب شود، این‌طور نیست؟ بسیار خب، لبخند بزنید‍! قطعا هیچ هزینه‌ای برای‌تان ندارد اما ارزش هر چیزی را دارد.

۲. یک دفترچه برای شکرگزاری داشته باشید

مهم نیست که چه فرمی را انتخاب کنید – لیست‌های کوتاه در گوشی تلفن‌تان یا فهرستی طولانی‌تر که در یک دفترچه نوشته می‌شود — به هر حال یک دفتر شکرگزاری می‌تواند راهی قدرتمند برای اتصال به احساسات‌تان و رفع استرس باشد. این‌که چه چیزهایی در دفترتان می‌نویسید ممکن است متفاوت باشد، اما نکته‌ی اصلی در این رابطه داشتن پایداری و ثبات قدم است. انجام این کار به صورت منظم به توسعه‌ی شیوه‌ی جدید تفکر در شما کمک خواهد کرد تا بتوانید به راحتی افکار منفی را هنگام ظهور شناسایی و متوقف کنید.

۳. ذهن‌تان را روی چیزهای مهم متمرکز کنید

اهداف و اولویت‌های‌تان را برای آن‌چه که فکر می‌کنید و انجام می‌دهید، تعیین کنید. خودتان را در حال انجام فعالیت‌ها تجسم کنید. یک راهکار برای مقابله با مشکلات توسعه بدهید. بر مواردی که باید به طور جدی مورد توجه قرار بگیرند، تمرکز کنید اما در عین حال، زمانی را برای استراحت و لذت بردن اختصاص بدهید. به این ترتیب می‌توانید به نتایج مطلوب دست پیدا کنید.

مطلب مرتبط: مثبت‌اندیشی در زندگی و ۸ تاثیر خوشایند آن

۴. جملات تاکیدی مثبت را تکرار کنید

اگر حرفی را بارها تکرار کنید، بیش‌تر به آن اعتقاد پیدا خواهید کرد. ایده‌ی پشت جملات تاکیدی مثبت همین است، جملات مثبت به طور عمدی چندین بار تکرار می‌شوند تا به بخشی از تفکر شما تبدیل شوند، مانند “من هر روز احساس آرامش بیش‌تری می‌کنم” یا “من می‌توانم هر کاری را که برایم پیش می‌آید، انجام بدهم”. مهم است که این تأییدها ریشه در واقعیت داشته باشند. ناخودآگاه شما ممکن است عبارات دور از ذهن را مشخص کند، و شما را به حالت منفی ذهنی بازگرداند.

مطلب مرتبط: ۷ کار عالی برای اینکه مثبت اندیش باشید

۵. خواسته‌های‌تان را به تعادل برسانید

ما در دنیایی پر از مخالفت‌ها و دوگانگی‌ها زندگی می‌کنیم – به دست آوردن و از دست دادن، لذت و درد، نور و تاریکی، مرد و زن، عشق و نفرت. چرخه‌ی زندگی به همین منوال در حرکت است. ما هرگز نمی‌توانیم همه چیزهای خوب را به طور همزمان در زندگی داشته باشیم. در عشق، همیشه کسی وجود دارد که صدمه ببیند. در ثروت، همیشه افرادی وجود دارند که به اندازه کافی خوش شانس نخواهند بود. برآورد و اعتدال کلید اولیه‌ی هر هدفی هستند.

۶.  مراقبه‌ی عشق و مهربانی را تمرین کنید

مطالعات نشان داده‌اند که مراقبه‌ی مهربانی می‌تواند باعث افزایش نگرش مثبت در شما شود. در حالی که این نوع مراقبه هم انواع متفاوتی دارد، اما موضوع مشترک بین همه‌ی آن‌ها تمرکز بر عبارات مثبتی است که باعث شفقت نسبت به خودتان و همچنین همدلی با دیگران می‌شود؛ عباراتی مانند “الهی خوشحال باشم” و “الهی ایمن باشی”.

مطلب مرتبط: ۷ کار عالی برای اینکه مثبت اندیش باشید

۷. همواره سلامت روحی و جسمی ‌خود را به دقت تحت نظر داشته باشید

به این ترتیب، شما می دانید که تا چه اندازه می‌توانید باور خود را حفظ کنید. خودتان را بشناسید. هیچ شخص دیگری در جهان وجود ندارد که قادر باشد بگوید شما واقعا چه کسی هستید. احساسات، علاقه‌مندی‌ها و اصول خود را بشناسید. وقت خود را صرف خواندن، گوش دادن به موسیقی، رویاپردازی و علاقمندی‌های‌تان کنید. اگر خودتان را به طور کامل شناختید، می‌دانید که از نظر جسمی، ذهنی و احساسی تا چه محدوده‌ای توانایی دارید.

۸. وقت خود را با کسانی سپری کنید که تفکر مثبت دارند

حتما شنیده‌اید که می‌گویند، “شخصیت تو به آدم‌هایی بستگی دارد که با آن‌ها وقت می‌گذرانی.” بنابراین معقول است که وقتی با آدم‌های خوشبین دیگر ارتباط برقرار می‌کنید، احساس نشاط، خوشحالی و مورد حمایت واقع شدن دارید. وقتی در کنار دوستان و خانواده هستید، به احساسات‌تان توجه کنید. شاید لازم باشد بین خودتان و کسانی که انرژی مثبت شما را از بین می‌برند، مرزهایی ایجاد کنید.

۹. نسبت به ایده‌ها و افکار جدید پذیرا باشید

ما باید این واقعیت را قبول کنیم که همه چیز را نمی‌دانیم. و به طور مداوم مشغول یادگیری هستیم: هر روز که می‌گذرد، هر جایی که می‌رویم، و با هرکسی که ملاقات می‌کنیم، چیزهای جدیدی یاد می‌گیریم. ما نباید ذهن‌مان را نسبت به ایده‌های جدید و اطلاعاتی که بر سر راه‌مان می‌آیند ببندیم. ذهن ما به حدی وسیع است که امکان ندارد آن را به طور کامل پر کنیم. بنابراین، باید چیزهای ارزشمندی را که ممکن است به ما کمک کنند تا به افراد بهتر و روشن‌تری تبدیل شویم، بپذیریم.

مطلب مرتبط: خوش بینی: ۱۱ فایده خوشبین و مثبت اندیش بودن برای سلامتی

۱۰. مراقبه کنید.

مراقبه یا مدیتیشن یکی از اثربخش‌ترین راه‌ها برای افزایش بهره‌وری شما است. رویه‌ی مراقبه، آگاهی را در افراد افزایش می‌دهد و برقراری ارتباط روشن بین ذهن، جسم و روح را افزایش می‌دهد. از طریق مراقبه می‌توانید یاد بگیرید احساسات منفی که شما را پس‌ می‌زنند رها کنید و با خودِ بزرگ‌ترتان رابطه برقرار کنید.

مکانی ساکت و راحت را برای نشستن پیدا کنید، دراز بکشید یا هر کاری را انجام دهید که به نظر شما درست می‌رسد. چشمان خود را ببینید، چند نفس عمیق بکشید و اجازه دهید جسم شما آرام شود. در حالی که نفس عمیق می‌کشید، خود را احساس کنید که تمام احساسات منفی را که با شما مانده اند رها می‌کنید. وقتی دارید از شر احساسات منفی خلاص می‌شوید، فکر کنید تمام چیزهای پیرامون شما از عشق ساخته و پرداخته ‌شده‌اند و به خود اجازه دهید در این عشق زندگی کنید.

اگر این تاکتیک‌ها را اجرا کنید و این فنون را تمرین کنید، با جریان زندگی ارتباط برقرار خواهید کرد و موفقیتی بیشتر از همیشه پیدا خواهید‌کرد.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – پریسا جعفری

منبع: verywellmind

۱۰ بهترین تمرین مثبت اندیشی در زندگی و کسب و کار


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی