کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

تمرین ۳ مرحله ای ساده برای کشف هدف زندگی تان

زندگی کردنِ هدف‌تان یعنی هر روز صبح با هیجان و نشاط از خواب بیدار شوید. لحظه‌ای که پایتان زمین را لمس می‌کند، صبرتان نیست که تاثیری یا تفاوتی در زندگیِ شخصِ دیگری به وجود بیاورید. شور و شوق دارید که مشکلی را حل کنید، خنده‌ای بر چهره‌ای بنشانید، راه‌حلی برای مساله‌ای پیدا کنید و شب با رضایتِ درونی از اینکه آن روز مفید‌ترین خودتان بوده‌اید به خواب می‌روید. به این ترتیب، بهترین خودتان را به کار گرفته‌اید و صد در صد به آن بها داده‌اید. در اینجا می‌خواهم یک تمرین ۳ مرحله ای ساده برای کشف هدف زندگی تان را به شما یاد بدهم. این تمرین به شما کمک می‌کند تا هدف‌تان را کشف کنید و زندگی‌تان را بر اساس آن طراحی کنید.

تمرین ۳ مرحله ای ساده برای کشف هدف زندگی تان

۱.سوال بپرسید

از خودتان بپرسید: چطور می‌توانم از هدفم استفاده کنم و تفاوتی به وجود بیاورم؟ ذهنِ ناخودآگاه‌تان به سویِ جهان و احتمالات آن باز خواهد شد.

سعی کنید هر روزتان را با قدری خلوت کردن با خودتان شروع کنید: مراقبه کنید، دعا بخوانید یا حتی قهوه‌ی صبحگاهی‌تان را درست کنید. هر روز برای پرسیدن این سوال به خودتان فضا بدهید.

مطلب مرتبط: ۷ نکته برای پیدا کردن هدف زندگی که همین امروز باید بدانید

۲. جستجو کنید

آگاهانه جستجو کنید که چطور می‌توانم هر روز از هدفم استفاده کنم؛ به دنبال پاسخ بگردید. مسیری که قرار است در آن وارد شوید را جستجو کنید. پژوهش کنید. بدانید که شاید مجبور شوید راه‌های بسیار زیادی را امتحان کنید و ممکن است برخی از آن‌ها شما را به بن‌بست برسانند. هیچ ایرادی ندارد. همه‌ی این‌ها بخشی از مسیر رشد به شمار می‌روند.

مسیر زندگی کردن هدف‌تان همیشه مسیری نمایان یا شفاف نیست. فیلم‌های مرتبط را ببینید، پادکست گوش کنید. هر کتابی که دست‌تان به آن می‌رسد و شما را صدا می‌زند را بخوانید. از افرادی که می‌توانند به شما کمک کنند تا هدف‌تان را زندگی کنید راهنمایی بگیرید.

وقتی ذهن و قلب‌تان را به رویِ احتمالاتِ جهانِ هستی می‌گشایید، به افرادی که سر راه‌تان سبز می‌شوند خوب دقت کنید. آن‌ها در مسیرِ رشدِ شما قرار گرفته‌اند تا درسی به شما بدهند، شما را به چالش بکشانند یا حتی در مسیر هدف‌تان به شما کمک کنند.

مطلب مرتبط: ۹ نکته طلایی برای هدف گذاری در زندگی و کار که باید بدانید

۳. در بزنید و بی‌خیال در زدن نشوید

وقتی فرصتی سر راه‌تان سبز می‌شود و شهودتان به شما می‌گوید که این فرصت برای شماست، باید که درِ آن فرصت را بکوبید. اگر می‌خواهید ببینید که پشتِ آن در چیست، باید آن را هل بدهید، باز کنید و قدم درونِ آن بگذارید.

هر روز یک قدمِ کوچک بردارید تا شما را در مسیرِ هدف‌تان به پیش ببرد. هدف‌تان را بنویسید، سپس آن را به اهدافِ کوچک‌تر تقسیم کنید و بعد، باز حتی هر کدام از آن‌ها را به اهدافِ کوچک‌تر تقسیم کنید. با این کار، شما اهدافِ خود را به گام‌هایی اجرایی تبدیل می‌کنید. من به شما قول می‌دهم این کار، به سرعت، نتایجِ شگفت‌انگیزی برایتان رقم می‌زند.

در اعماقِ روحِ خود ایمان بیاورید برایِ همین است که این‌جایید. تصمیم‌هایی بگیرید و انتخاب‌هایی بکنید که چیزهایی را واردِ زندگی‌تان کند که به شما در تحقق‌ هدف‌تان کمک می‌کند. زمان‌هایی پیش می‌آید که لیز می‌خورید و جا پای خودتان را از دست می‌دهید، یا یک قدمِ اشتباهی برمی‌دارید. هیچ ایرادی ندارد. هر قدم، درست یا غلط، به شما درسی می‌دهد و شما را به هدف‌تان نزدیک‌تر می‌کند. خوب گوش کنید و به هر کدام از این درس‌ها خوب توجه کنید.

این سه مرحله را هر روز هدفمند و آگاهانه تکرار کنید؛ هر روز و هر روز. اگر این کار را انجام بدهید، به شما قول می‌دهم که چند سال دیگر- آن‌هم نه خیلی دور- یک روز از خواب بیدار می‌شوید و می‌بینید که زندگی‌تان به کلی متحول شده و آن روز هدف‌تان را در زندگی واقعی زندگی خواهید کرد.


تحریریه سایت کسب و کار بازده – فاطمه یحیی

منبع: success

تمرین ۳ مرحله ای ساده برای کشف هدف زندگی تان


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی