کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۶ قانون طلایی برای تقویت و مراقبت از ناخن های دست و پا

ناخن‌ها در بدن از نوعی پروتئین به نام کراتین ساخته می‌شوند. این اعضاء کوچک نه تنها وظیفه حفاظت از انگشتان را بر عهده دارند بلکه می‌توانند نشان دهنده اطلاعات قابل توجهی در مورد وضعیت سلامت و چگونگی ذائقه فرد باشند. پس با این توصیف تقویت و مراقبت از ناخن های دست و پا امری ضروری هم برای سلامتی و هم برای زیبایی ما محسوب می‌شود. در این نوشتار با ما همراه باشید تا ۶ قانون طلایی برای تقویت و مراقبت از ناخن ها را بدانید.

تقویت و مراقبت از ناخن های دست و پا

در ادامه ۶ قانون طلایی برای تقویت و مراقبت از ناخن های دست و پا آمده است

۱. برای داشتن ناخن‌های قوی رژیمی سالم داشته باشید

برای داشتن یک سیستم ایمنی سالم و قوی و همچنین دور ماندن از عفونت‌های احتمالی باید خوراکی‌های تقویت کننده‌ی سیستم ایمنی را در برنامه‌ی روزانه‌ی خود بگنجانید. یا می‌توانید خوردن غذاهای سرشار از پروبیوتیک را مصرف کنید. چنین خوراکی‌هایی، با ترکیب‌های ضد قارچی قوی، به محدود کردن رشد قارچ و خشکاندن تدریجی عفونت های احتمالی در ناخنهای دست و پایتان کمک خواهند کرد. برای تقویت سیستم ایمنی، راه دیگری نیز برای‌تان وجود دارد، که تقویت رژیم غذایی روزانه‌تان با افزودن دست کم ۵ وعده سبزیجات و میوه‌ی تازه است.

مطلب مرتبط: رشد ناخن: ۲۰ برترین درمان خانگی رشد سریع ناخن

۲. با مصرف پروبیوتیک‌ها تغذیه‌ی خود را کامل کنید

برای خلاص شدن از شر مشکلات و بیماری های ناخن و برای تقویت و مراقبت از ناخن های دست و پا باید به فکر مصرف مکملی پروبیوتیک باشید. در پروبیوتیک‌ها باکتری‌های روده وجود دارند که مانعی در برابر رشد و گسترش فضای زندگی میکروب‌های مضر ایجاد می‌کنند. به علاوه، در بیشتر عوامل پروبیوتیک، باکتری‌های لاکتوباسیلوس پیدا می‌شوند که برای کاندیدا سمی هستند. بنابراین، برای حفظ سلامت بدن و جلوگیری از به وجود آمدن و گسترش عفونت ناخن، باید رژیم غذایی‌تان را با استفاده از مکمل‌های بدون قند کنترل کنید. یادتان باشد برای درمان عفونت ناخن نوع مناسبی از پروبیوتیک‌ها را انتخاب کنید که طبیعی و به اندازه‌ی کافی تازه باشند.

۳. برای تقویت و مراقبت از ناخن بهداشت را رعایت کنید

اول از همه، باید آگاه باشید که عفونت ناخن رایج ترین مشکلی است که افراد با آن درگیر هستند و آن به خاطر وجود محیط مرطوب، کثیف، و تنگ در اطراف ناخن پا و ناخن دست شما به وجود می‌آید. دلایل اصلی بی‌شمارند، اما مهمترین آنها عبارتند از پوشیدن طولانی مدت دستکش، یا پوشیدن کفش‌های بدون منفذ (بسته)، جوراب‌های زخیم که هوا از آنها عبور نمی‌کند. در نتیجه، ناخن‌تان خیس می‌شود، و بی‌شک عفونت بدون درنگ به ناخن‌تان حمله می‌کند. باید یادتان باشد که هر چه بیشتر به ناخن‌های‌تان هوا برسد، قارچ‌ها فرصت کمتری برای عفونی کردن ناخن‌هایتان خواهند داشت.

توصیه‌ی ما این است که همیشه ناخن‌های‌تان را با انجام اعمالی مانند پوشیدن کفش‌های پهن، اجتناب از پوشیدن جوراب کش بافت و جوراب شلواری خشک نگه دارید: موارد ذکر شده محیط را برای عفونت ناخن مرطوب و پر از عرق می‌سازند. سعی کنید از کفش‌های جلو باز استفاده کنید.

مطلب مرتبط: ۶ راه ترک جویدن ناخن که همه باید بدانند

۴. همیشه ناخن‌های‌تان را کوتاه نگه دارید

یک بار دیگر، به شما یادآوری می‌کنیم که ناخن‌های‌تان به خاطر بی‌دقتی می‌توانند عفونی شوند یعنی رها کردن ناخن‌های دست و ناخن‌های پای‌تان در محیطی که برای پرورش باکتری‌ها مفید است. به عنوان مثال، زیر ناخن‌تان چرک یا چیز کثیفی گیر کرده است، و همزمان، باکتری‌ها فرصت جولان دادن و رشد پیدا می‌کنند. یا وقتی ناخن‌های‌تان برای مدتی طولانی در معرض مواد شیمیایی قدرتمند قرار می‌گیرند، مطمئنا قارچ‌ها فرصت آن را خواهند داشت که به ناخن‌ها و محیط اطراف حمله کنند.

– توصیه‌ی ما این است که همیشه از منابع سمی که می‌توانند به ناخن‌های قوی شما آسیب بزنند دوری کنید.

– به علاوه، یادتان باشد که مرتبا ناخن‌های‌تان را مانیکور و پدیکور کنید تا ناخن‌های‌تان از عفونت قارچی زیان‌بار به دور بماند.

– بر یک مبنای مشخص و منظم، ناخن‌های‌تان را کوتاه کنید، و آنها را تمیز نگه دارید و چرک و گرد و خاک را از زیر آنها پاک کنید.

– مواظب باشید با چیزهای آلوده به قارچ تماس پیدا نکنید، به ویژه ناخن بیماران مبتلا به قارچ ناخن را لمس نکنید در غیر این صورت ممکن است عفونت قارچی از طریق ناخن بیمار به ناخن شما انتقال پیدا کند.

مطلب مرتبط: ۱۰ چیز که ناخن تان از سلامتی‌تان می‌گوید

۵. بهترین دستکش‌ها را انتخاب کنید

بهتر است فعالیت‌هایی را انجام دهید که برای دور نگاه داشتن ناخن‌های‌تان از دید شما خوب هستند. در مورد دست‌ها، بهتر است به استفاده از روش‌های پیشگیرانه مانند استفاده از دستکش‌های لاستیکی فکر و در زمانی که مجبور هستید هنگام شستن ظرف‌ها یا لباس‌ها با شوینده‌های شیمیایی قوی در تماس باشید از آنها استفاده کنید. با انجام این کار، دستان‌تان نه تنها در برابر نفوذ باکتری‌های موجود در منزل محافظت می‌شوند بلکه به طور کامل نیز خشک می‌مانند. چون باکتری‌ها در مکان‌های مرطوب و گرم رشد می‌کنند، پس مطمئن شوید که ناخن‌های‌تان همیشه در محیط و هوای باز و تازه قرار داشته باشند.

۶. برای تقویت و مراقبت از ناخن از دست ها و پاهایتان مراقبت کنید

یکی از مهم‌ترین کارهایی که برای تقویت و مراقبت از ناخن های دست و پا باید یادتان باشد از آن اجتناب کنید آن است که همیشه ناخن‌های پای‌تان در معرض محیط و هوای تازه باشد و در ضمن به ذهن بسپارید که:

– هنگام شنا یا انجام فعالیت‌ّهای آبی، اگر آدم‌های زیادی اطراف شما هستند که با شما از یک دوش استفاده می‌کنند حتما صندل بپوشید. این مکانی فوق‌العاده محبوب برای رشد باکتری‌ها و قارچ‌ها است.

– نکته‌ی دیگری که باید رعایت کنید آن است که بر روی سطوحی که تمیز نیستند مثل کف اتاق، چمن، شن‌ها، خاک یا اماکن عمومی مانند استخر‌ها، حمام و رختکن‌های عمومی پا برهنه راه نروید.

– به جای استفاده از جوراب شلواری و جوراب‌های خیس، سعی کنید جوراب‌های الیافی مخصوص ورزش استفاده کنید چون آنها به پاهای‌تان کمک می‌کنند به راحتی تنفس کنند و در نتیجه مانع از ورود رطوبت به ناخن‌ها و باعث خشک‌تر شدن آنها می‌شوند.

– در رابطه با کفش‌های‌تان، اگر مجبور به پوشیدن کفش‌ به مدتی طولانی هستید، سعی کنید از کفش‌های جلو باز استفاده کنید چون آنها فضای کافی در اختیار ناخن‌های‌تان می‌گذارند بدون آنکه محیط را مرطوب کنند یا باعث پخش شدن قارچ‌ها بشوند.

بهتر است از پودر یا اسپری ضد قارچ استفاده کنید و آن را داخل کفش‌تان بپاشید تا از پخش شدن قارچ به سایر نقاط پا و بدن جلوگیری شود.

مطلب مرتبط: ۱۹ خوراکی سرشار از بیوتین (ویتامین ب ۷) برای سلامتی مو و ناخن

۶. اغلب به سالن‌های زیبایی معتبر و صاحب نام سر بزنید

یکی دیگر از قواعد حیاتی برای تقویت و مراقبت از ناخن های دست و پا آن است که از محصولات زیبایی ناخن استفاده‌ی بیش از حد نکنید چون بیشتر آنها حاوی مواد شیمیایی زیادی هستند که می‌توانند رنگ ناخن‌تان را خراب کنند و باعث نرم شدن و از دست دادن سفتی و استحکام‌شان بشوند. ممکن است ناخن مصنوعی بکارید، پولیش استفاده کنید یا روی ناخن‌های‌تان نقاشی کنید تا درخشندگی و زیبایی به دست‌ها و پا‌های‌تان ببخشید، اما حاصل کار ممکن است شما را بسیار نگران کند. این پولیش‌ها و ناخن‌های مصنوعی واقعا برای ناخن‌های‌تان ضرر دارند چون به جای آنکه پوششی برای آنها باشند ممکن است باعث گیر افتادن رطوبت و پخش شدن عفونت شوند.

می‌توانید به سالن‌های زیبایی مخصوص ناخن بروید و ناخن‌های‌تان را مرتب چک کنید. توصیه می‌شود که اغلب به این سالن‌ها سر بزنید، اما توجه داشته باشید باید به سالن زیبایی مراجعه کنید که معتبر و خوش‌نام باشد. سالنی که تمام ابزارهایش را استرلیزه می‌کند و به شما بابت ارائه‌ی بهترین خدمات تضمین می‌دهد، یا محض احتیاط بیشتر می‌توانید خودتان وسایل ضروری را بخرید و هر بار که به سالن‌های زیبایی مراجعه می‌کنید با وسایل خودتان کارهای‌تان را انجام بدهند.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده- کامروا ابراهیمی

منبع: allremedies

۶ قانون طلایی برای تقویت و مراقبت از ناخن های دست و پا


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی