کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ روش موثر و سریع برای تقویت مثبت نگری در زندگی و کار

مثبت نگری در زندگی و کار و داشتن افکار و احساسات مثبت می‌توانند به شادی و ایجاد احساس خوشبختی در شما کمک کنند، و حتی میتوانند فراتر از اینها هم روند و به افزایش طول عمر تان هم کمک کنند! بنابراین می‌توانید از یک زندگی پربارتر و رضایت‌بخش‌تر برخوردار شوید. مثبت نگری و مثبت اندیشی اصلا کار سختی نیست. در این نوشتار با ما همراه باشید تا ۱۰ روش موثر و سریع برای تقویت مثبت نگری در زندگی و کار را یاد بگیرید.

مثبت نگری در زندگی و کار

تقویت مثبت نگری

۱. روزتان را با شادی و امید شروع کنید

تمام روز شما بستگی دارد به این‌که صبح‌تان را چه‌طور شروع کنید. بنابراین، تا زمانی که با انرژی و روحیه‌ی عالی به روز تازه خوشامد بگویید، همه چیز عالی خواهد بود. قطعا نمی‌خواهید بقیه‌ی روزتان خراب شود، این‌طور نیست؟ بسیار خب، لبخند بزنید‍! قطعا هیچ هزینه‌ای برای‌تان ندارد اما ارزش هر چیزی را دارد.

 ۲. جملات تاکیدی مثبت را تکرار کنید

اگر حرفی را بارها تکرار کنید، بیش‌تر به آن اعتقاد پیدا خواهید کرد. ایده‌ی پشت جملات تاکیدی مثبت همین است، جملات مثبت به طور عمدی چندین بار تکرار می‌شوند تا به بخشی از تفکر شما تبدیل شوند، مانند “من هر روز احساس آرامش بیش‌تری می‌کنم” یا “من می‌توانم هر کاری را که برایم پیش می‌آید، انجام بدهم”. مهم است که این تأییدها ریشه در واقعیت داشته باشند. ناخودآگاه شما ممکن است عبارات دور از ذهن را مشخص کند، و شما را به حالت منفی ذهنی بازگرداند.

۳. با افراد مثبت ارتباط داشته باشید

در کلاس درس، محل کار، یا به سادگی هر جایی که می‌روید و می‌دانید که گروهی از آدم‌ها وجود دارند، به دنبال کسانی باشید که مثبت‌اندیش و خوش‌بین هستند. مطمئنا در هر جمعی تعداد زیادی از این طور آدم‌ها وجود دارند. با آن‌ها ارتباط برقرار کنید، بیرون بروید، در مورد مسائل متفاوت بحث و گفتگو کنید. آن‌ها می‌توانند به شما در ایجاد اعتماد به نفس و عزت نفس کمک کنند.

۴. از اندیشیدن به چیزهای منفی خودداری کنید

از فکر کردن به تجربیات شکست و چیزهای ناامیدکننده پرهیز کنید. فکر کردن به شکست بار دیگر شکست‌تان می‌دهد!

تمرکز بر چیزهای منفی نه فقط آزاردهنده و ناخوشایند است، بلکه توان‌تان را برای رسیدگی به سایر وظایف پیش روی‌تان نیز تضعیف می‌کند. اندیشه‌ی منفی باعث منفی شدن اندیشه‌تان می‌شود!

وقتی چیزهای بد اتفاق می‌افتند – سعی نکنید آن‌ها را بارها و بارها به تصویر بکشید و اتفاقات ناخوشایند را در ذهن‌تان تثبیت کنید. در عوض، تصاویر و چشم‌اندازهای مثبت را در ذهن‌تان به تصویر بکشید.

۵. یک دفتر روزنگار برای شکرگزاری داشته باشید

مهم نیست که چه فرمی را انتخاب کنید – لیست‌های کوتاه در گوشی تلفن‌تان یا فهرستی طولانی‌تر که در یک دفترچه نوشته می‌شود — به هر حال یک دفتر شکرگزاری می‌تواند راهی قدرتمند برای اتصال به احساسات‌تان و رفع استرس باشد. این‌که چه چیزهایی در دفترتان می‌نویسید ممکن است متفاوت باشد، اما نکته‌ی اصلی در این رابطه داشتن پایداری و ثبات قدم است. انجام این کار به صورت منظم به توسعه‌ی شیوه‌ی جدید تفکر در شما کمک خواهد کرد تا بتوانید به راحتی افکار منفی را هنگام ظهور شناسایی و متوقف کنید.

۶. یک مکالمه‌ی جذاب داشته باشید

این روزها، مردم به حدی برای برقراری ارتباط، از طریق تلفن، رایانه و تبلت به یکدیگر پیام می‌دهند، که اغلب لذت یک مکالمه‌ی ساده را فراموش می‌کنند.

– سعی کنید همه‌ی فناوری‌ها را خاموش کنید، یک فنجان چای یا قهوه بریزید و با بهترین دوست‌تان، مادربزرگ‌تان یا حتی یک آدم کاملا غریبه، یک گفتگو به سبک قدیمی داشته باشید.

– به دست آوردن بینش و دیدگاه منحصر به فرد شخصی دیگر، صرف نظر از موضوع، همیشه به درد بخور و جذاب است و ک یتواند شما را در مثبت نگری یک گام به جلو بیندازد.

۷. یک کار خوب انجام دهید

انجام یک عمل خوب باعث می‌شود احساس خوبی نسبت به خودتان داشته باشید و در عین حال روز یک آدم دیگر را نیز بهتر و زیباتر کنید.

– برای کسی که پشت سرتان ایستاده‌است، قهوه بخرید، یک شکلات روی میز همکارتان بگذارید یا به کسانی که نیاز مالی دارند،‌کمک کنید.

۸. به نتیجه فکر نکنید

می‌گویند زندگی مثل چرخ فلک است؛ گاهی اوقات، بالا هستید، و گاهی اوقات پایین. این بدان معنا است که در زندگی زمانی وجود خواهد داشت که برخی از چیزها بر اساس آن‌چه که ما می‌خواهیم رخ نمی‌دهد. نگران نباشید اگر چیزی را که می‌خواستید، به دست نیاوردید. با این حال، برای هر کاری بیش‌ترین تلاش خود را به خرج بدهید. اما یادتان باشد که روی نتایج احتمالی که ممکن است فقط باعث ناامیدی و ناراحتی شود، بیش از حد تمرکز نکنید.

۹. تا می توانید بخندید

خنده حقیقتا بهترین دارو برای بیش‌تر کسالت‌ها و ناراحتی‌ها است. خنده دستگاه ایمنی بدن‌تان را تقویت می‌کند، خلق و خوی‌تان را بهبود می‌بخشد، درد را از بین می‌برد، و از شما در برابر اثرات مخرب استرس محافظت می‌کند.

راه‌هایی پیدا کنید که با کمک‌شان دائما بخندید. فیلم کمدی نگاه کنید؛ عصرهای‌تان را با دوستان شوخ و بذله‌گویی بگذرانید که دائما شما را می‌خندانند. دوستان‌تان را شب‌ها به خانه دعوت کنید و با هم بازی کنید.

به همین خاطر توصیه می‌کنیم حتما مقاله‌ی ۴۷ فایده خندیدن برای زیبایی، بارداری و سلامتی جسم و روح را مطالعه کنید.

۱۰. خودتان را دوست داشته باشید

قبل از این‌که دیگران دوست‌تان داشته باشند و به شما احترام بگذارند، همیشه باید اول خودتان را دوست داشته باشید. به خودتان قول بدهید که برای یادگیری، کار، خانواده، دوستان، طبیعت و دیگر دلایل ارزشمند وقت می‌گذارید. همان‌طور که دیگران را هر از گاهی ستایش می‌کنید، خودتان را نیز ستایش کنید. هنگامی که اعتماد به نفس دارید، به طور طبیعی افکار مثبت در ذهن شما جریان دارد.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – پریسا جعفری

منبع:wikihow

۱۰ روش موثر و سریع برای تقویت مثبت نگری در زندگی و کار


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی