کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۴ روش تقویت تبلیغات کسب و کارهای کوچک

صاحبان کسب و کارهای کوچک باید بر تقویت فعالیت‌های بازاریابی خود متمرکز شوند. اگر به دنبال کسب جایگاه مناسبی در حوزه تخصصی خود هستند، روند تبلیغات کسب و کارهای کوچک غیر قابل مذاکره است. استراتژی‌های زیادی وجود دارد که کسب و کارهای کوچک می‌توانند اتخاذ کنند، اما همه ‌آن‌ها عملی نیستند. تبلیغات در همه نوع ساده‌ترین راه برای جذب مشتری بیش‌تر است، به خصوص اگر به درستی طراحی و تنظیم شود.

تبلیغات کسب و کارهای کوچک

تبلیغات به معنای ارائه اطلاعات عمومی درباره محصول یا خدمات شما برای جلب آگاهی عمومی و افزایش فروش است. با تبلیغات کافی در مورد محصول‌تان، مشتری نسبت به محصولات و ارزش‌های اصلی شما آگاهی پیدا می‌کند و به این ترتیب حمایت از سوی او افزایش می‌یابد.

بسیاری از کارآفرینان از ارتقاء کسب و کارهای خود می‌ترسند زیرا آن‌ها نسبت به معرفی بیش از حد محصولات / خدمات خود هراس دارند. با این حال، کارآفرینان می‌توانند با رعایت پنج نکته زیر برای بهبود استراتژی تبلیغاتی خود از این مشکلات جلوگیری کنند.

۱. صفحه فرود خود را بهبود دهید

صفحات فرود فقط یک هدف دارند، یعنی تبدیل مشتری بالقوه به مشتری بالفعل. این نوع صفحه معمولاً از نرخ تبدیل بالایی برخوردار است، که بین 5 تا 15٪ متغیر است و در صورتی که صفحه فرود به خوبی طراحی شده باشد ممکن است این رقم گاهی به 30٪ برسد.

نرخ تبدیل صفحه فرود از هر صفحه دیگری بالاتر است. با این وجود، چنان‌چه توسط آمار فوق نشان داده شده تفاوت در عملکرد صفحات فرود وجود دارد، زیرا صفحات فرودی که به خوبی آماده شده‌اند می‌توانند نرخ تبدیل شش برابر بیشتر از صفحات فرود نامناسب داشته باشند. طراحی صفحات فرود دارای کیفیت بالا می‌تواند به میزان قابل‌توجهی (ROI) را در فعالیت‌های تبلیغاتی شما افزایش یابد.

بهترین کارکردهای صفحه فرود

فراخوانی برای اقدام

مهم‌ترین قسمت صفحه فرود، دکمه کوچکی است که شما می‌خواهید بازدیدکننده برای شروع مراحل خرید روی آن کلیک کند، اطلاعاتی را که در فرم پر کرده‌اید ارسال کند، برای یک وبینار ثبت نام کند یا یک دوره آزمایشی را از خدماتی که شما به فروش می‌رسانید، دریافت کند.

دکمه تماس یا اکشن باید واضح و روشن باشد، طراحی آن جذاب باشد و ترجیحاً در بیش از یک مکان در صفحه، به ویژه در بالا و پایین قرار بگیرد. المان‌های دیگر شامل موارد زیر است.

 گواهی دیگران

مردم معمولاً قبل از خرید تردید دارند، زیرا نمی‌خواهند پول خود را از دست بدهند. بنابراین، ممکن است لازم باشد برای تکمیل خرید یا ثبت نام، به آن‌ها اطمینان بدهید. یک روش عملی، شواهد و توصیفات مادی است که شامل شهادت سایر مراجعین، مطالعات موردی یا بررسی‌ها است. این امر به اطمینان خاطر بازدیدکنندگان و ترغیب آن‌ها به خرید کمک می‌کند.

تصور کنید که شما در یک فروشگاه هستید و نسبت به خرید یک کالای خاص تردید دارید، و دوست شما به شما می‌گوید که این محصول را امتحان کرده است، به درد بخور است و به شما توصیه می‌کند که آن را بخرید. در این صورت آیا آن را خریداری نمی‌کنید؟ به احتمال زیاد، آن کالا را می‌خرید. شاید بگویید که بین توصیه یک دوست و یک نکته آنلاین یا شهادت سایرین تفاوت وجود دارد. اما توصیه‌ها و مرورهایی که در مورد یک محصول توسط سایرین صورت گرفته تقریباً همان اثر را دارند. طبق برخی نظرسنجی‌ها، 91٪ مشتریان به بررسی‌های آنلاین و همچنین توصیه‌های سایر مشتریان اعتماد دارند.

چندین بخش ممکن از توصیفات وجود دارد که شامل موارد زیر می‌شود:

– توصیه‌های مشتری

– مطالعات موردی

– نظرات مشتری در پلت‌فرم‌های مهم

– توصیه‌های اینفلوئنسرها

۲. یک رویداد را میزبانی کنید

میزبانی از یک رویداد یکی از ساده‌ترین راه‌های تبلیغ کسب و کارهای کوچک است. این کار را می‌توانید به دو شیوه انجام بدهید:

– به صورت آنلاین و از طریق میزبانی وبینارها و دعوت از جامعه برای مشارکت در فعالیتی که آن‌ها را به سمت شرکت شما سوق می‌دهد.

– همچنین می‌توانید این کار را با میزبانی برنامه‌های فیزیکی که تعداد زیادی از آدم‌ها را به محل شما جذب می‌کنند انجام بدهید.

با این حال، شما باید به همه جنبه‌های رویداد ارزش بیفزایید. میزبانی رویدادها نیز می‌تواند به مشتریان هدف شما کمک کند ارزش‌های شما را بیش‌تر درک کنند زیرا این کار به آن‌ّها اجازه می‌دهد از طریق ایمیل یا به صورت حضوری سوال‌هایی را که در ذهن دارند از شما بپرسند.

یکی از رازهای اصلی جذب مشتری به رویدادهای‌تان و بعدا قانع کردن‌شان برای خرید کالای شما، ارائه تخفیف یا مشوق‌های دیگر است. به عنوان مثال، شما به عنوان خیاط / طراح، می‌توانید یک آموزش آنلاین راجع به چگونگی دوخت شلوار یا پیراهن ترتیب دهید. وقتی یک تبلیغی آماده می‌کنید و در رسانه‌های اجتماعی پست می‌کنید و افراد با شما تماس می‌گیرند، می‌توانید به آن‌ها اطلاع دهید که یکی از معیارهای شرکت در این آموزش، ارسال مجدد آن تبلیغ، تگ کردن شما و مطلع کردن سایر افراد از این رویداد است. هنگامی که همه موارد برآورده شوند، می‌توانید آن‌ها را در کلاس بپذیرید. با این کار مشتریان شما در تبلیغ شغل‌تان و افزایش سطح حمایت از شما کمک‌تان می‌کنند.

۳. آزمون آ/ب انجام دهید

هدف اصلی از آزمون‌های آ/ب اندازه‌گیری تغییر ناشی از تغییر متغیر آ و تبدیل آن به متغیر ب است. برای مثال، فرض کنید شما یک وبسایت لباس ورزشی دارید که با استفاده از فرم آپت این شروع به ترغیب بازدید کننده می‌کند که برای دریافت تخفیف‌های شگفت‌انگیز در سایت ثبت نام کند. صفحه به سه بخش تقسیم شده است. در قسمت آخر دکمه‌ای برای ثبت نام علاقمندان به وبسایت شما وجود دارد. یکی از پیشنهادات بین دو نسخه مختلف، تغییر جمله نوشته شده روی دکمه از “اکنون ثبت نام کنید” به ” به ما بپیوندید” است.

بهترین تغییرات آزمون آ/ب چیست؟

عنوان‌ها و زیرنویس‌ها

اگر سایت شما پلتفرمی برای انتشار مطالب است، خوب است عناوینی را که استفاده می‌کنید با مقالات آزمایش کنید. می‌توانید طول عناوین را بررسی کنید، از کلمات خاص و غیره استفاده کنید.

دایرکتوری‌های اجتماعی

می‌توانید آمارهای اجتماعی به کار رفته در سایت‌تان و تأثیر آن‌ها را در خرید تست کنید. به عنوان مثال  می‌توانید آزمایش کنید که آیا می‌خواهید تعداد دنبال‌کنندگان توییتر را در کنار دکمه Follow نشان بدهید یا خیر.

اقدام خاصی را درخواست کنید

در صفحات فرود و سایت‌های تجارت الکترونیکی، یک درخواست به اقدام روشن و مستقیم برای بازدیدکننده وجود دارد. می‌توانید این درخواست‌ها را از طریق آزمون‌های آ/ب تست کنید. به عنوان مثال، می‌توانید جملات مختلفی مانند “اکنون ثبت نام کنید” یا “به ما بپیوندید” را تست کنید.

تبلیغات

شما می‌توانید تبلیغات خود را از نظر مکان مورد نظر، طرح و درخواست برای تماس آزمایش کنید.

۴. در رسانه های اجتماعی فعال باشید

یکی از مناسب‌ترین ابزارها برای افزایش تبلیغات برای کسب و کار شما از طریق رسانه‌های اجتماعی است. تقریبا همه شبکه‌های رسانه‌های اجتماعی امکان تبلیغات را می‌دهند. هنگام انتخاب رسانه‌های اجتماعی برای قرار دادن تبلیغات خودتان، شناختن نوع مخاطبی که می‌خواهید به آن‌ها دسترسی داشته باشید، اهمیت زیادی دارد. بهتر است روی دو پلت‌فرم رسانه اجتماعی مانند YouTube یا Facebook متمرکز شوید.

شما می‌توانید در پلت‌فرم‌های دیگر نیز اکتشاف کنید، اما دو مورد ترجیح داده می‌شود زیرا به شما فرصت بیشتری می‌دهد تا شغل خود را ارتقاء داده و موجب افزایش حمایت و پشتیبانی از سوی مشتریان شوید. با این حال، پلت‌فرم‌های دیگر مانند LinkedIn ، Pinterest و Instagram نیز می‌توانند به بهبود شغل شما کمک کرده و ترافیک بیشتری ایجاد کنند.

قدرت تبلیغات رسانه‌های اجتماعی در دنیای تبلیغات امروزی در صورتی که شناخته شوید، بسیار بالا است. با 3 میلیارد کاربر فیسبوک و تعداد زیادی کاربر در اینستاگرام و توییتر، توکن تراکنش‌های تبلیغاتی هوشمند (SATT) به ذهن خطور می‌کند. هنگامی که یک شرکت یا یک تبلیغ‌کننده برای راه‌اندازی یک کمپین اقدام می‌کند، سازندگان محتوا به این کمپین می‌پیوندند و از طریق یک یا چند پست، محصول و خدمات شرکت را از طریق شبکه‌های رسانه‌های اجتماعی تبلیغ می‌کنند. خالق محتوا بر اساس عملکرد محتوای ایجاد شده (لایک، اشتراک‌گذاری، دیدگاه) پاداش می‌گیرد و به این شرکت اجازه می‌دهد تا در چندین شبکه اجتماعی قرار بگیرد.

در اینجا ایده‌های عملی برای درگیر کردن جامعه‌تان در رسانه‌های اجتماعی وجود دارد:

– داستان‌های موفقیت را با جامعه خود به اشتراک بگذارید

– از میم‌ها استفاده کنید

– مسابقات برگزار کنید

– از اینفوگرافیک استفاده کنید

– سؤال بپرسید، و بهترین جواب جایزه بدهید


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – سارا فیضی

منبع: business

۴ روش تقویت تبلیغات کسب و کارهای کوچک


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی