کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۶ حوزه تقویت استراتژی برند با کمک رسانه اجتماعی

امروزه رسانه اجتماعی بسیار پیچیده‌تر و منحصربه‌فردتر است چون کسب و کارها از لحاظ طرح اجتماعی‌تر می‌شوند. رسانه اجتماعی عملا سازمان‌های کسب و کار مدرن را اداره می‌کند. با وجود این، در بسیاری از سازمان‌ها، باز هم مدیرعامل‌ها رسانه‌ی اجتماعی را به عنوان یک واحد کسب و کاری کوچک در نظر می‌گیرند و از نقشی که رسانه اجتماعی در تقویت استراتژی برند دارد غافل هستند.

۶ حوزه تقویت استراتژی برند با کمک رسانه اجتماعی

تقویت استراتژی برند

۱. رسانه‌های پولی

چرا این همه استراتژی برند درک نمی‌کنند که ۹۰٪ رسانه‌ی اجتماعی درباره‌ی تقویت پولی با استفاده از ابزارهای هدفگیری است؟ بهترین پلتفرم‌ها برای آزمایش پیام‌ها در قالب‌های متنوع و مختلف (ویدیو، تصویر، متن) در رسانه‌های اجتماعی هستند. تلویزیون ممکن است رسانه‌ای بزرگ باشد اما گران است و هیچ ابزار سنجش تحلیلی شبیه آنچه در پلتفرم‌های اجتماعی وجود دارد در آن نیست.

مطلب مرتبط: ۲۵ نکته آماری جالب درباره بازاریابی رسانه های اجتماعی

۲. برنامه‌های صاحب نفوذ

برنامه‌های صاحب نفوذ در چند سال گذشته فقط از نظر اندازه و دامنه رشد کرده‌اند. اما این به خاطر گسترش شبکه‌ی اجتماعی و توانایی تاثیر بر گروه‌های مشخصی از مردم است که شبکه را بیشتر حول اجتماع، علایق و مباحث اقتصادی می‌بینند. این امر در ارتباط تک به تک شخصی شده، و نه به صورت کل، به بهترین نحو انجام می‌شود و ۱ میلیون فالوور را با بروزرسانی وضعیت اسپم (هرزنامه) بمباران می‌کند.

مطلب مرتبط: ۷ فایده بازاریابی تعاملی برای کسب و کارهای دیجیتال هوشمند

۳. رسانه اجتماعی آزمایشگاه است

رسانه اجتماعی همان قدر که مکانی برای ارتباط است یک آزمایشگاه نیز به حساب می‌آید. بهترین برندها پیش از آنکه پی ببرند چه چیزی از همه بهتر برای برندشان به طور کلی جواب می‌دهد، خلاقیت را امتحان می‌کنند. اینستاگرام فقط شبکه‌ای برای اشتراک عکس نیست، بلکه یکی از خلاقانه‌ترین آزمایشگاه‌های موجود در عصر مدرن است. اسنپ‌چت فقط مکانی برای بروزرسانی اطلاعات دنبال کنندگان در لحظه نیست بلکه میدانی برای تجربه‌ی تصاویر متحرک است. اگر از رسانه اجتماعی برای آزمایش خلاقیت استفاده نمی‌کنید، فرصت بازخورد گرفتن از مخاطبان را از دست خواهید داد.

مطلب مرتبط: ۵۰ برند برتر در حوزه بازاریابی محتوا در جهان

۴. تصاویر عمودی، ویدیو زنده، پادکست

تقریبا هرچیزی که در چند سال گذشته به جریانی اصلی در ارتباطات تبدیل شده است با نحوه‌ی استفاده از تجربه‌ی کاربران در رسانه‌ی اجتماعی توسط مردم به هم ریخت. درست مانند حلقه‌ی بازخورد خلاق، اگر سعی دارید ابتکار را در شرکت‌تان به کار ببندید و محصولات یا استراتژی‌های ارتباطات‌تان را که طرحی اجتماعی دارند توسعه نمی‌دهید، گروه تمرکز مرتبط عظیمی را که آماده است و دوست دارد در واقعیت به شما بازخورد بدهد از دست می‌دهید.

۵. برندهای برتر

برندهای برتر مانند کوکاکولا و پپسی فقط به دنبال ذکر نام برندشان رسانه اجتماعی را نظارت نمی‌کنند بلکه به دنبال واژگانی نیز هستند که مردم در نام بردن از برندشان از آن‌ها استفاده می‌کنند. کوکاکولا متوجه شد آدم‌های بسیاری از واژه‌ی پیتزا همراه با ذکر نام برندشان استفاده می‌کنند که ممکن است باعث همکاری‌های بازاریابی بیشتری با رستوران‌ها و زنجیره‌های فروش پیتزا شده باشد. هزاران مورد اطلاعات در فهرست‌های رسانه اجتماعی وجود دارد اما در عین حال سازمان‌های بسیار زیادی برای استفاده از ابزارهای لازم جهت بهره‌مندی از مزیت رقابتی آماده سازی نشده‌اند.

۶. مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)

به خاطر CRM است که Salesforce و Google به خرید Twitter علاقمند هستند. CRM و خدمات مشتریان این روزها بیش از همیشه در رسانه اجتماعی اتفاق می‌افتد. اما فقط عمل خدمات مشتریان نیست که حائز اهمیت است بلکه تلاش در گوش دادن به CRM نیز می‌تواند به ارتقاء و بهبود کسب و کار و بالابردن برندتان کمک کند. همانطور که بیل گیتس زمانی گفت: «ناراضی‌ترین مشتریان‌تان عالی‌ترین منبع‌ یادگیری‌تان هستند.»


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – کامروا ابراهیمی

منبع: brandingstrategyinsider

۶ حوزه تقویت استراتژی برند با کمک رسانه اجتماعی


پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی