کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

تفسیر زبان بدن ترامپ و اوباما :چرا اوباما بازتر از ترامپ نشسته بود

زبان بدن ترامپ و اوباماباراک اوباما و دونالد ترامپ پنج‌شنبه‌ی گذشته در جلسه‌ای به ظاهر دوستانه در کاخ سفید کنار هم ایستادند و عهد بستند با یکدیگر همکاری کنند. در این مقاله تفسیر زبان بدن ترامپ و اوباما را که بسیار جالب و خواندنی است میخوانیم. با بازده همراه باشید.

در این جلسه ترامپ گفت “‌امیدوار است بتواند در آینده با رئیس‌جمهور کنونی همکاری و داد‌وستد داشته باشد‌”، در حالی‌که اوباما ادعا کرد “‌از علاقه‌ی رئیس‌جمهور منتخب در همکاری با گروه‌اش بسیار خوشحال و دلگرم شده است.‌”

مطلب مرتبط: آشنایی با خانواده قدرتمند و بزرگ ترامپ و ۳ همسرش

ولی تنش‌های موجود در این جلسه حتی از چشم افراد عادی نیز پنهان نماند؛ از این رو، پتی وود، کارشناس زبان بدن، اولین جلسه‌ی میان قوی‌ترین مرد ایالات متحده و جانشین آینده‌اش را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد.

خانم وود در تفسیر زبان بدن ترامپ و اوباما به دیلی‌میل گفت: “اوباما بسیار خسته، واداده، و ناامید بود؛ در حالی‌که ترامپ مردد، جدی، و شاید کمی نگران.‌”

کارشناس زبان بدن در مورد اولین جلسه‌ی ملاقات این دو در کاخ سفید حقایقی را از زبان بدن ترامپ و اوباما آشکار می‌سازد؛ جلسه‌ی ملاقاتی که بسیار سخت و ناخوشایند به نظر می‌رسید. اوباما و ترامپ هنگام ملاقات در کاخ سفید کنار یکدیگر ایستادند. به نظر می رسید ترامپ “‌مردد، جدی، و شاید کمی نگران‌” به نظر می‌رسید. و خانم وود در مورد نحوه‌ی قرار گرفتن دست‌های ترامپ می‌گوید: “وی چیزی را فهمیده است که پیش‌تر، آن‌ را نمی‌دانست.‌”

مطلب مرتبط: ۲۵ عدد که دونالد ترامپ را تعریف می کند

 

تفسیر زبان بدن ترامپ و اوباما

اوباما و ترامپ، که پیروز‌ی‌اش در انتخابات در چهارشنبه‌ی گذشته موجی از شگفتی را در سراسر جهان برانگیخت، پیش از آن‌که مقابل رسانه‌ها قرار بگیرند، بیش از ۹۰ دقیقه در دفتر بیضی مشغول به صحبت بودند.

این نمایش عمومی بیش‌تر به این منظور صورت گرفت که کمی به مردم آمریکا کمک کند پس از اعتراضات خشونت‌بار در سراسر این ‌کشور در چهارشنبه شب بتوانند نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری را در سه‌شنبه‌ی گذشته بهتر هضم کنند.

مطلب مرتبط: چرا رنگ پوست دونالد ترامپ نارنجی است

رئیس جمهور منتخب، اوباما را مردی ” بسیار خوب‌” نامید.

وود معتقد است: “‌اگر به نحوه‌ی نشست‌شان دقت کنید – پایین پاهای‌شان؛ در خواهید یافت، هر دو در هیئت یک مرد و در موقعیت آلفا نشسته‌اند و گویی می‌گویند: ‘من یک مرد هستم’. ‌”

تفسیر زبان بدن ترامپ و اوباما

 

تفسیر زبان بدن ترامپ و اوباما

با وجود این، خانم وود در تفسیر زبان بدن ترامپ و اوباما می افزاید، پاهای اوباما هنگام نشستن بازتر از ترامپ بودند، که نشان‌ از قدرت وی دارد و گویی به صورت ناخودآگاه می‌گوید: ” من هنوز در صدر هستم‌.‌”

ولی دست‌های ترامپ نیز نظر خانم وود را به خود جلب کرد – وی دست‌های‌اش را “‌به حالت دعا و به سمت پایین‌” گرفته بود.

مطلب مرتبط : ۱۱ تاکتیک برنده‌شدن در مذاکرات از کتاب “هنر معامله‌گری” ترامپ

وود به دیلی‌میل گفت: “‌چیزی که در زبان بدن ترامپ و اوباما بسیار جلب توجه می‌کرد، موقعیت دست‌های ترامپ بود.‌” وی این موقعیت را “‌حالت دعایی و به سمت پایین‌” توصیف می‌کند که اصلا برای رئیس‌جمهور منتخب مرسوم و مناسب نیست.

وود در ادامه تفسیر زبان بدن ترامپ و اوباما می‌گوید: “‌برداشت من این است وی به تازگی چیزی را فهمیده است که پیش‌تر نمی‌دانست. موقعیت دست‌های ترامپ، حسی از شک و تردید را نشان می‌دهد.‌”

تفسیر زبان بدن ترامپ و اوباما

وی هم‌چنین می‌افزاید: “‌ترامپ پیش از شروع صحبت، دست‌های‌اش را به هم می‌فشرد، که نشان می‌دهد وی برای سخنرانی به آرامش نیاز دارد.‌”

وود در تفسیر زبان بدن ترامپ و اوباما در مورد حرکات اوباما نیز به این نکته اشاره کرد که وی ساعدش را روی پاهای‌اش قرار داده بود. “‌معمولا اوباما این حرکت را انجام نمی‌داد، و این حرکت نشانه‌ی خستگی است.‌”

نحوه‌ی نشستن اوباما در طول این جلسه بر این نکته تاکید می‌کرد که اولویت اصلی وی “تضمین ‌موفقیت رئیس‌جمهور منتخب است‌.‌”

مطلب مرتبط: ۳ کشور پذیرای آمریکاییهای ناراضی از نتیجه‌ انتخابات هستند

اوباما گفت: “‌از علاقه‌ی رئیس‌جمهور منتخب برای همکاری با گروه‌ام در جهت حل بسیاری از مشکلاتی که این کشور بزرگ با آن روبه‌رو است، بسیار دلگرم شده‌ام و معتقد هستم این مسئله‌ای بسیار مهم است که صرف‌نظر از حزب و صرف‌نظر از سلایق سیاسی گرد هم جمع شویم، و برای رسیدگی به بسیاری از چالش‌های پیش روی‌مان با یکدیگر همکاری کنیم.‌”

ولی این حرف‌ها برای خانم وود باورپذیر نیست. وی‌ گفت: “در جایی که می‌گوید دلگرم شده است، نکته‌ای وجود دارد. هنگامی که این جمله را به زبان می‌آورد، چشم‌های‌اش را می‌بندد. من این کار را به دلیل جلوگیری از خواندن واقعیت از چشم‌های‌اش می‌دانم. این کار به من می‌گوید وی کاملا از این مسئله دلگرم نیست.‌”

تفسیر زبان بدن ترامپ و اوباما

تفسیر زبان بدن ترامپ و اوباما

با وجود این، وود معتقد است اوباما باور دارد برای مواجهه با چالش‌ها باید “‌با یکدیگر همکاری‌ کنند.‌” و از طرفی دیگر، به گفته‌ی خانم وود، ترامپ در این جلسه بسیار جدی و در حرف‌های‌اش صادق بود.

پتی وود، نویسنده‌ی کتاب “‌ترک عادت: بهترین استفاده از برداشت‌های اول، زبان بدن، و قوانین جذابیت‌” درباره زبان بدن ترامپ و اوباما می‌افزاید: “‌اوباما به شدت خسته، واداده، و ناامید بود ولی هم‌چنان کاملا در هیئت یک رئیس‌جمهور ظاهر شد.‌”

“‌ترامپ جدی بود و نشان می‌داد به تازگی اطلاعاتی دریافت کرده که باعث ترس و نگرانی‌اش شده است.‌”

ترامپ و بانوی اول آینده، ملانیا، صبح پنج‌شنبه از طریق ورودی پشت ساختمان که به فضای جنوبی کاخ سفید باز می‌شود، وارد شدند.

این مسیر خصوصی برای رسانه‌ها غیرقابل دسترس است، و گزارشگران از پوشش خوش‌ و بش‌های تاریخی میان خانواده‌‌های کنونی و آینده‌ی اولِ آمریکا منع شده‌ بودند.

وال‌استریت جورنال گزارش داده است، کاخ سفید مراسم عکس گرفتن را لغو کرد. سخنگوی ریاست‌جمهوری در نشست خبری روزانه‌اش قویا این مسائل را به خبرنگاران گوشزد نمود.

تفسیر زبان بدن ترامپ و اوباما

مسئولان کاخ سفید با عصبانیت به گزارشگران اعلام کردند، آن‌ها امسال بیش‌تر از دوره‌ی پیشین در ۲۰۰۸، هنگامی که آخرین بار دفتر بیضی دست به دست شد، از امکان دسترسی به این رویداد برخوردار بوده‌اند.

سپس، به خبرنگاران اجازه داده شد از صحنه‌ی ورود اوباما به کاخ سفید عکسبرداری کنند.

جرج دبلیو بوش و همسرش لورا در ۱۱ نوامبر ۲۰۰۸ در نشست خبری پس از انتخابات از زوج آینده‌ی کاخ سفید در آن زمان استقبالی گرم به عمل آوردند.

خانواده‌ی بوش از این مراسم، نمایشی زیبا به یادگار گذاشتند و در مقابل ورودی خصوصی کاخ سفید با رئیس‌جمهور منتخب و همسرش در آن زمان عکس‌های اختصاصی گرفتند. سپس جرج بوش عکاسان را به خط کرد تا از وی و اوباما هنگام قدم زدن در مسیری که به دفتر بیضی ختم می‌شود، عکسبرداری کنند.

ولی در مراسم اخیر از این کارها خبری نبود. تاکنون هیچ عکس رسمی از ورود یا خروج ترامپ منتشر نشده است.

پس از این جلسه، ترامپ هرگونه ادعا مبنی بر ایجاد تنش یا ناراحتی میان این دو را رد کرد. وی در توییترش این چنین نوشت: “یک روز رویایی در واشنگتن دی.سی. که برای اولین  بار با اوباما ملاقات کردم. واقعا جلسه‌ی ملاقات خوبی بود، و تفاهم و نزدیکی فوق‌العاده‌ای بین‌مان وجود داشت. ملانیا هم خیلی از خانم اوباما خوش‌اش آمد.‌”


ترجمه:‌ تحریریه سایت کسب و کار بازده – امیررضا مصطفایی

منبع: دیلی میل

نویسنده: جنی استنتن

تفسیر زبان بدن ترامپ و اوباما :چرا اوباما بازتر از ترامپ نشسته بود


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جامانا

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی