کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

تفاوت علمی بین آدم های خداناباور ، مذهبی ، و روحانی

این یک سفر است. سفری برای پی بردن به تفاوت آدم های خداناباور ، مذهبی ، و روحانی

Screen-Shot-2016-03-29-at-10.31.49-PM-672x372

در ۸ آزمایش مختلف که روی ۱۵۹ تا ۵۲۷ بزرگ‌سال انجام شد، پژوهشگران به بررسی روان و ارتباط‌اش با باور به خدا یا روح، در مقایسه با ارتباط‌اش با ذهنیت تحلیل‌گر و اخلاق‌گرا پرداختند.. آن‌چه این پژوهشگران یافتند… خیلی جالب بود. یافته‌های آن‌ها، به بیان ساده، مانند تفاوت بین راست‌مغزی مطلق و چپ‌مغزی مطلق است. در طرف آتییست یا خداناباور معادله، ما الگوهای خردمندی مفرط را می‌بینیم، اما نشانه‌هایی از گرایش‌های سایکوپاتیک نیز می‌بینیم، که به معنی فقدان شفقت و اهمیت ندادن بنیادی به انسان‌های دیگر است.
اما در طرف مذهبی معادله، حس شفقت و اهمیت به افراد دیگر، خیلی بیش‌تر دیده می‌شود، با این حال این آدم‌ها اساسا فاقد حسی از خرد بنیادی هستند.

از طریق این مقایسه است که ما(یعنی دانشمندان روح) باور داریم یک توازن کامل بین این‌دو متوازن‌ترین مسیر خواهدبود. در میانه، بین دو نیم‌کره جایی است که درک حقیقی وجود دارد. ببینید، وقتی ما همه‌ی تمرکزمان را صرف اعمال مذهبی یا روحانی می‌کنیم، بیش‌تر تمرکزمان روی نیم‌کره‌ی راست مغز، و رابطه‌ی نزدیک‌مان با خدا است. با این کار، بخش تحلیلگر مغز، یعنی تفکر چپ‌مغزی کنار می‌رود.

وقتی همه‌ی تمرکزمان را صرف منطق می‌کنیم، روی نیم‌کره‌ی چپ مغز متمرکز می‌شویم. نیم‌کره‌ی چپ، به‌طور طبیعی و ذاتی از خدا “دورتر” است، یعنی کم‌تر به خدا توجه می‌کند. نیم‌کره‌ی چپ تصویر بزرگ را در نظر نمی‌گیرد، بلکه روی جزییاتی تمرکز می‌کند که این تصویر را ساخته‌است. این یک بخش اساسی از وجود و هستی است، اما بیش‌تر درگیر ساختارهایی است که چیزهای مختلف به واسطه‌ی آن به هم مربوط می‌شوند. نیم‌کره‌ی چپ با این کار معادله‌ی کلی را در نظر نمی‌گیرد، بلکه دوست دارد چیزها را جزء به جزء بررسی کند.

بنابراین از ماهیت این پژوهش این‌طور برمی‌آید که مسیر طبیعی، حقیقتا مسیر میانه است، مسیر روح و مسیر علم. من اخیرا گفتاوردی را از یکی از نویسندگان مورد علاقه‌ام خواندم که این را خیلی خوب توصیف کرده‌بود. این توصیف به قدری خوب بود که ما یک تصویر علمی برای آن درست کردیم.

scienceandpsychic

ترجمه‌ی متن تصویر بالا:«اگر بتوانید فردی باشید که برای کشف حقیقت هم از علم و هم از توانایی‌های ذهنی استفاده می‌کند، به سرمنزل مقصود رسیده‌اید.»

-درانوالو ملچایزیدک

 

اگر ما آن‌قدر میانه‌رو باشیم که روی ذهن چپ‌مغزمان تمرکز کنیم، و در عین حال درک راست‌مغزی را داشته‌باشیم، می‌توانیم از نظر روحانی برای نیازهای آدم‌های دیگر حضور داشته باشیم، و در عین حال، درک منطقی و علمی‌مان را از هستی حفظ کنیم. در این میانه‌روی قدرت عظیم‌تری وجود دارد.

می‌توان این ارتباط را از طریق تمرین مراقبه‌ی متمرکز، و نزدیک کردن ۲ نیم‌کره به هم، به‌دست آورد. با دراز کشیدن، آرام کردن جسم، و تمرکز روی نقطه‌ی مرکزی بین دو نیم‌کره‌ی مغز و یین و یانگ ذهن‌مان، می‌توانیم ادغام ۲ نقطه‌ی ادراک‌مان را آغاز کنیم. این می‌تواند درک عمیقی از ماهیت واقعیت را برای‌تان به ارمغان بیاورد، و واقعا به شما اجازه می‌دهد این تور هوشیاری را که بافته‌اید از هم باز کنید.

ترجمه:تحریریه نشریه بازده_مینا بنادکوکی
منبع:thespiritscience
//بازده//

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جامانا

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی