کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

تغییر قوانین ویزای دانشجویی استرالیا برای جذب بیشتر دانشجویان بین‌المللی

رییس بخش علم اطلاعات و دانش‌شناسی دانشگاه شیراز، با بیان این که استرالیا بعد از امریکا، چین و انگلستان مقصد بیشترین دانشجویان قاره آسیا است، گفت: این کشور از سال ۲۰۱۶ چارچوب صدور ویزای دانشجویی خود را در جهت اعطای تسهیلات بیشتر برای دانشجویان بین‌المللی تغییر می‌دهد.

visa.jpg

دکتر جعفر مهراد در این رابطه افزود: کشور استرالیا در سال ۲۰۱۵ بیش از هر زمان دیگر اقدام به پذیرش دانشجوی بین‌المللی کرده و قوانین صدور ویزا را برای پذیرش بیشتر دانشجوی بین‌المللی تغییر داده است.

وی اظهارکرد: این کشور در سال تحصیلی ۲۰۱۵-۲۰۱۴ تعداد ۲۳۰ هزار ویزای دانشجویی صادر کرده است که نسبت به سال قبل، ۲.۶ درصد افزایش نشان می‌دهد.

مهراد با تاکید بر این که استرالیا از سال ۲۰۱۶ میلادی چارچوب صدور ویزای دانشجویی را تغییر می‌دهد، خاطر نشان کرد: این تغییرات در جهت اعطای تسهیلات بیشتر برای دانشجویان بین‌المللی به منظور تحصیل در دانشگاه‌های این کشور است.

رییس بخش علم اطلاعات و دانش‌شناسی دانشگاه شیراز، با بیان این که این روش به رقابت‌جویی در بازار بین‌المللی آموزش عالی کمک خواهد کرد، ادامه داد: آموزش عالی بین‌المللی در سال تحصیلی ۲۰۱۵-۲۰۱۴ به اقتصاد استرالیا ۱۲.۸ میلیارد دلار کمک کرده است؛ ضمن آن که دولت استرالیا معتقد است دانشجویان بین‌المللی در غنی‌سازی فرهنگ موسسات آموزشی و کل جامعه استرالیا نقش مهمی ایفا می‌کنند.

مهراد، استرالیا را مقصد دانشجویان بین‌المللی توصیف کرد و یادآور شد: از نظر دولت استرالیا و دانشگاه‌های این کشور، در جذب و پذیرش دانشجویان بین‌المللی به طرز مناسبی عمل شده به گونه‌ای که استرالیا به مقصد این دانشجویان مبدل شده است.

وی اضافه کرد: از این رو استرالیا درصدد است برای جذب حداکثری دانشجویان چینی، امریکایی و انگلیسی سرمایه‌گذاری بیشتری به‌عمل آورد.

مهراد، نخستین برنامه راهبردی استرالیا درباره جذب دانشجویان بین‌المللی را تدوین چشم‌انداز ۱۰ ساله ذکر کرد و ادامه داد: در این برنامه بر جذب و توسعه بیشتر دانشجویان بین‌المللی‌ تاکید شده است.

وی اضافه کرد: این راهبرد جذب دانشجویان بین‌المللی را در کانون تمام فعالیت‌های این کشور قرار داده تا اطمینان حاصل شود که بخش آموزش بین‌المللی انطباق پذیر، نوآورانه و از نظر جهانی برای دانشجویان جدیدی که می‌خواهند در استرالیا تحصیل کنند، کاملا جذابیت داشته باشد.

بنیانگذار پایگاه استنادی علوم جهان اسلام با اشاره به تعداد ویزای دانشجویی صادر شده در این کشور، گفت: از کل ویزای دانشجویی صادر شده در سال تحصیلی ۲۰۱۵-۲۰۱۴ تقریبا ۲۱.۹ درصد به دانشجویان چینی تعلق داشته و پس از آن بیشترین ویزاهای صادر شده برای دانشجویان هندی، کره جنوبی، برزیلی و تایلندی بوده است.

مهراد خاطرنشان کرد: استرالیا بعد از امریکا، چین و انگلستان مقصد بیشترین دانشجویان قاره آسیا است.


سایت کسب و کار بازده

منبع: ایسنا

تغییر قوانین ویزای دانشجویی استرالیا برای جذب بیشتر دانشجویان بین‌المللی


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی