کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

تعیین تکلیف حذفی های دریافت یارانه

تعیین تکلیف حذفی های دریافت یارانه

کلیف حذفی های دریافت یارانه چه شد؟ وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی از جلسه امروز خود با رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور به منظور بررسی نحوه اجرای قانون حذف یارانه ۲۴ میلیون نفراز دریافت یارانه خبر داد.

 

علی ربیعی، وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی از برگزاری جلسه ظهر امروز با حضور نوبخت، رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور خبر داد و گفت: امروز جلسه‌ای به منظور نحوه اجرای قانون حذف۲۴ میلیون نفر از دریافت یارانه داریم.

تعیین تکلیف حذفی های دریافت یارانه

وی ادامه داد: در حال بررسی جوانب و امکان حذف یارانه ۲۴ میلیون نفر هستیم و امروز ظهر هم در نشست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی موضوع حذفی های دریافت یارانه بررسی می‌شود.

ربیعی با بیان اینکه طی چند سال آینده می‌توانیم روند کسری مزد بین دستمزد و تورم را در حوزه بازنشستگی کاهش دهیم گفت: از آنجا که بودجه بیمه تکمیلی در بودجه ۹۳ حذف شده بود، امسال تصمیم گرفتیم از محل درآمدها صندوق بازنشسته کشوری بیمه تکمیلی بازنشستگان را به امید خدا انجام دهیم.

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی تأکید کرد: فکر می‌کنم بسته به مشارکت افراد رقم این طرح متفاوت است. اما بسته ثابت مناسب است و خدا را شکر منابع بیمه تکمیلی را فراهم کردیم. بار مالی برای صندوق حدود۷۰۰ میلیارد تومان است. از دیگر اقدامات در صندوق بازنشستگی کشور تشکیل کانون بازنشستگی استان بود. کانون عالی بازنشستگان کشوری در قالب تشکل شکل گرفت.پرداخت وام برای بازنشستگان افزایش پیدا کرد.

وی گفت: اجتماعی شدن فعالیت‌های صندوق یکی از برنامه‌های ماست که با محدودیت‌هایی که داریم برنامه‌ریزی صورت گرفته است. یکشنبه یا چهارشنبه حداقل بازنشستگان تأمین اجتماعی مشخص می‌شود.

ربیعی در پاسخ به اینکه به زنان بازنشسته حق اولاد تعلق نمی‌گیرد گفت: به صورت قانونی این در دستور کار است که حق اولاد به ۲عضو خانواده یا یک عضو خانواده پرداخت شود. این موضوع را تحت عنوان لایحه تقدیم مجلس خواهیم کرد.

توضیحات ربیعی درباره ورشکستگی صندوق ها

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره ورشکستگی صندوق‌های بازنشستگی گفت: این صندوق‌ها DB بودند. از پول بازنشستگی که پرداخت می‌شده است سرمایه‌گذاری صورت می‌گرفته است و افرادی در زمانی که بازنشسته می‌شدند ترکیبی بوده از شاغلان موجود و درآمدهایی که از پس‌انداز قبلی به وجود آمده بود. دربرخی از صندوق‌ها نسبت شاغل به بازنشسته کاهش یافته است. مانند این نسبت در صندوق فولاد. نسبت افراد شاغل به بازنشسته در صندوق فولاد نسبت ۸به ۱ است. یعنی به ازای هر ۸ نفر بازنشسته ۱ نفر شاغل است. همین موضوع باعث بهم‌ریختگی اساس صندوق شده است.

وی بیان کرد: میزان نسبت افراد شاغل به بازنشسته در صندوق بازنشستگی کشوری ۱به ۱است. در قوانینی که نوشته شده بود میزان سن بازنشستگی ۶۰سال بود اکنون این سن کاهش یافته است.

افزایش ۲۰ درصدی حقوق بازنشستگان کشوری

وی ادامه داد: با تصویب دولت، حقوق بازنشستگان، وظیفه‌بگیران و مشترکان صندوق‌های بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح، تا سقف ۱۵ میلیون ریال تا ۲۰ درصد با کاهش نیم درصد به ازای هر ۵۰۰ هزار ریال نسبت به سال ۱۳۹۴ و مازاد بر ۱۵ میلیون ریال، ۱۲درصد نسبت به سال گذشته افزایش می‌یابد.

ربیعی با بیان اینکه با وجود شرایط بد اقتصادی در سه سال اخیر میزان افزایش مزد بر میزان تورم پیشی گرفته تأکید کرد: حداقل دستمزد کارگران در سال ۹۳ به میزان ۲۵درصد افزایش پیدا کرد که با احتساب سایر افزایش‌ها در مجموع مزد برای این سال ۳۰.۵درصد افزایش یافت و دستمزد سال ۹۴ کارگران را ۱۷ درصد افزایش دادیم که با احتساب سایر افزایش‌ها، این رقم در مجموع به ۲۰.۵ درصد رسید.

وی همچنین حداقل دریافتی کارگران متاهل دارای دو اولاد در سال ۱۳۹۵ را با احتساب ۱۴ درصد افزایش، ۱۱ میلیون و ۳۴۵ هزار و ۹۹۲ ریال اعلام کرد.

ربیعی در مورد انتقادهای مکرر دولتی‌ها از دولت گذشته اظهارکرد: بعضی‌ها می‌گویند چرا این روضه را ول نمی‌کنید و دائما به گذشته می‌پردازید این درحالی است که باید معطوف به آینده بحث کنیم اما ما منتقدانی داریم که یادشان رفته در اقتصاد ایران چه گذشته و امروز نقد ناب نمی‌کنند.به همین دلیل ما دائما گذشته را نقد می‌کنیم.

وی درباره میزان فاصله و شکاف مزدی گفت: فاصله مزد تا تورم حدود ۶۷ درصد فقط در صندوق بازنشستگی کشوری داشتیم، اما ما در این سه سال ۶۵ درصد مزد تامین اجتماعی را برای بازنشستگان افزایش دادیم اگرچه هنوز سفره بازنشستگان خالی است و نتوانستیم درست این سفره را پر کنیم اما به هر حال تلاش‌های خود را برای کاهش این شکاف انجام داده‌ایم

ربیعی گفت: امروز اعلام می‌کنیم که تصمیمات جدیدی برای مزد بازنشستگان داریم. به من می‌گویند وزیر سرکوبگر مزد. درحالی که این عنوان به من از سوی منتقدان داده شده که به این نکته توجه نمی‌شود که ما سال اول ۲۵ درصد، سال دوم ۱۷ درصد و امسال ۱۴ درصد به مزد اضافه کردیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در چنین شرایطی اعتقاد داریم که این وضع شایسته مردم ایران نیست و ناراحتیم ۷۰۰ میلیارد دلار پول از بین رفته که نه نابرابری را کاهش داده و نه اشتغال ایجاد کرده است گفت: رفع بیکاری تابع رشد بالای اقتصادی است و نرخ بیکاری از ۱۲.۲ درصد در سال ۹۱ به ۱۰.۶ در سال۹۳ رسیده است.

سایت کسب و کار بازده

موضوع محوری:

تکلیف حذفی های دریافت یارانه روشن میشود

حذفی های دریافت یارانه

منبع:‌ تسنیم

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی