کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

تعریف بازاریابی Marketing

تعریف بازاریابی

دو تعریف بازاریابی زیر توسط هیات مدیره‌ی انجمن بازاریابی امریکا به تصویب رسیده است:

بازاریابی:

بازاریابی فعالیت، مجموعه‌ای از رسوم متداول، و فرآیندها برای خلق، مراوده، و تبادل پیشنهاداتی است که برای مشتریان، ارباب رجوع، شرکا، و به طور کلی جامعه دارای ارزش است. (مصوب جولای ۲۰۱۳)

مطلب مرتبط: ۵۱ انواع استراتژی های بازاریابی

تحقیقات بازاریابی:

تحقیقات بازاریابی عملی است که مصرف کننده، مشتری، و عامه مردم را از طریق اطلاعات—اطلاعات استفاده شده برای شناسایی و تعریف فرصت‌ها و مشکلات بازاریابی؛ تولید، تصحیح، و ارزشیابی اقدامات بازاریابی؛ نظارت بر عملکرد بازاریابی؛ و بهبود درک بازاریابی به عنوان یک فراین– به بازاریاب مرتبط می‌کند. تحقیقات بازاریابی اطلاعاتی را مشخص می‌کند که برای پرداختن به این مسائل مورد نیاز است، شیوه‌ی جمع‌آوری اطلاعات را طراحی می‌کند، فرآیند جمع‌آوری داده‌ها را مدیریت می‌کند و به اجرا می‌گذارد، نتایج را تحلیل می‌کند، و یافته‌ها و پیامدهای‌شان را به اشتراک می‌گذارد. (مصوب اکتبر ۲۰۰۴)

مطلب مرتبط:‌ انواع بازاریابی:۱۳۱ نوع بازاریابی که هر بازاریاب باید بشناسد

منبع فرهنگ لغت بازاریابی:

وب‌گاه زبان مشترک بازاریابی یک دانشنامه‌ی جامع و در حال پیشرفت حاوی اصطلاحات، فعالیت‌ها، معیارها و سیتم‌های بازاریابی استاندارد و به طور جهانی به هم مرتبط است. این کتابخانه‌ی تحت نظارتِ دارای متن‌ باز، بینش دانشگاهیانِ برجسته‌ی بازاریابی، انجمن‌های صنفی صنعت، و متخصصان موضوع اصلی را با درون‌دادهای جامعه‌ای گسترده‌تر ترکیب می‌کند.


ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع: ama.org

تعریف بازاریابی


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جامانا

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی