کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

تعبیر خواب جواهرات: ۳۸ نماد و تعبیر دیدن جواهرات در خواب

کار طلا و جواهرات اساسا تکمیل سر و وضع و ظاهرمان و همین‌طور زیباتر کردن ما است. با این حال، اهمیت طلا و جواهر در حال حاضر فراتر از این‌ها است. جواهرات ممکن است شامل گردنبند، حلقه، گوشواره، پابند یا یک دستبند شوند. فقط تکه‌ّهای واقعی طلا یا نقره، که شاید با سنگ‌های قیمتی آراسته شده‌اند، معمولا گران و ارزشمند هستند. در ادامه این نوشتار با ما همراه باشید تا درباره تعبیر خواب جواهرات نکات جالبی بخوانید.

تعبیر خواب جواهرات

به همین دلیل چنین جواهراتی همچنین می‌توانند یک نماد باشند که از آن طریق ثروت و موفقیت فرد در جهان بیان می‌شود. علاوه بر این، جواهراتی از قبیل حلقه‌ی نامزدی یا عروسی و همین‌طور تاج، بالاتر از هر چیزی، ارزش عاطفی دارند.

همان‌طوری که جواهرات در زندگی واقعی معانی متفاوتی دارند، در خواب و رویا هم می‌توانند تعابیر و مفاهیم متفاوتی را برای شما داشته باشند. در رویاها، گاهی اوقات جواهرات بر دست و گردن داریم. اغلب نیز در خواب می‌بینیم که به کسی جواهرات یا طلا و اشیاء قیمتی می‌دهیم یا خودمان از کسی این‌ها را دریافت می‌کنیم. اما چنین خواب‌هایی چه معنایی می‌توانند داشته باشند؟

تعبیر خواب جواهرات به طور کلی

۱. جواهرات همیشه به اثر خارجی که کسی می‌خواهد خلق کند اشاره دارد

این‌که کسی که در یک رویا زیورآلات می‌پوشد یا می‌بیند که روی دست و گردنش طلا و جواهری هست، به طور کلی نشانی از تکبر و حتی فیس و افاده است. در زندگی واقعی، فردی که چنین خوابی می‌بیند به سادگی می‌خواهد در بهترین شرایط ممکن قرار داشته باشد و اشتباهات خود را پنهان کند. با این حال، تمایل دارد که شرایط و موقعیت خوب‌اش توسط دیگران حس و دیده شود. او واقعا نمی‌تواند از همدردی صادقانه دیگران برخوردار باشد.

بنابراین شخصی که این خواب را می‌بیند باید سعی کند صادق‌تر شود، به ویژه نسبت به خودش. به احتمال زیاد اعتماد به نفس او پایین است که سبب شده چنین رفتاری از خورد نشان دهد و تا این حد خود را دست بالا بگیرد.

مطلب مرتبط: تعبیر خواب گوشواره: ۱۹ تعبیر دیدن گوشواره در خواب

۲. نقطه‌ی مقابل مورد قبلی زمانی صادق است که در خواب ببینید شخصی طلا و جواهر انداخته‌است

در این مورد، کسی که چنین خوابی می‌بیند در واقع تحت تاثیر خودنمایی و رفتارهای متکبرانه‌ی شخصی است که در خواب جواهرات داشته‌است. او به سادگی تحت تاثیر رفتار دیگران قرار می‌گیرد و سایرین ممکن است به راحتی از او سو استفاده کنند.

۳. طلا و جواهر هدیه دادن درخواب نیز نماد قدردانی است

در این مورد، جواهراتی که در خواب دیده‌اید نشان‌دهنده‌ی نوعی از ثروت هستند که هیچ ارتباطی با پول ندارد. برای مثال، این ثروت بیش‌تر در مورد ویژگی‌های جذاب و خاص است. فردی که این خواب را دیده به دیگر افراد اجازه می‌دهد تا در این ویژگی‌ها سهیم باشند.

مطلب مرتبط: تعبیر خواب کرم: ۱۱ نشانه و تعبیر دیدن کرم در خواب

۴. اگر کسی در خواب ببیند که برای خودش جواهرات می‌خرد

اگر کسی در خواب ببیند که برای خودش جواهرات می‌خرد، احتمالا شخصی به لحاظ احساسی درگیر اوست .فردی که این خواب را می‌بیند احتمالا از این موضوع مطلع است. این احتمال هم وجود دارد که او هم به آن شخص علاقه دارد. بنابراین باید در نهایت جرات به خرج بدهد و اولین گام را برای شروع رابطه بردارد.

تعبیر خواب جواهرات  از نظر روانشناختی

۵. نماد ورود به رابطه عاطفی

با توجه به تجزیه و تحلیل‌های روانشناختی، هدیه گرفتن جواهرات در خواب، نشانه‌ای است مبنی بر این‌که فرد می‌کوشد به زور وارد یک رابطه‌ی عاطفی با کسی شود.

در تفسیر روان‌شناختی خواب‌ها و رویاها، جواهرات کلیدی به ما می‌دهد مبنی بر این‌که شخص چه موضعی در قبال خودش دارد.

در چنین خوابی باید توجه داشت که جواهرات چه شکلی داشتند و این‌که آیا گران‌قیمت و با کیفیت بودند یا نه.

بسته به این عوامل، روشن می‌شود که آیا فردی که این خواب را دیده شخصیتی وابسته به خویشتن و متکی به خود دارد و به لحاظ درونی سازگار با خود است یا نه، آیا نسبت به خود شک و تردید دارد یا این‌که معمولا خود را بیش از حد دست بالا می‌گیرد و مدام ابراز وجود می‌کند.

مطلب مرتبط: تعبیر خواب مهمانی: ۱۵ تعبیر دیدن مهمانی رفتن و گرفتن در خواب

تعبیر خواب جواهرات  از نظر معنوی

با توجه به تفسیر معنوی، جواهرات در خواب، نمادی از احترام و احساس مثبت نسبت به خود است. این خواب همچنین می‌تواند رفتار شرافتمندانه و بزرگ‌منشی را نشان دهد.

* تعبیر عمومی:

۶. نماد چیز ارزشمند

طلا و جواهر معمولا نشان می‌دهد که شخص در زندگی واقعی دارای چیزی ارزشمند است. اگر شخص دیگری در خواب به شما زیورآلات بدهد، به این معنا است که این شخص نسبت به شما، احساس احترام و قدردانی دارد.

۷.ارایه چیزی به دیگران

اگر در خواب ببینید که به شخص دیگری طلا و جواهر می‌دهید، بدان معنا است که شما چیزی برای ارائه به دیگران دارید.

مطلب مرتبط: تعبیر خواب شنا کردن: ۲۸ تعبیر دیدن شنا در دریا،رودخانه و استخر در خواب

۸. ویژگی ها و توانایی ها

جواهرات در خواب نشان‌دهنده‌ی ویژگی‌ها و توانایی‌هایی است که از طریق تجربیات دشوار به دست آورده‌اید. ویژگی‌هایی که برای‌تان بسیار ارزشمند هستند و به سادگی می‌توانید آن را به دیگران نشان بدهید.

۹. نماد عشق

طلا و جواهر همچنین می‌توانند عشقی را نشان دهد که نسبت به دیگران دارید و از دیگران دریافت می‌کنید.

۱۰. جذب شدن

اگر یک زن به یک مرد زیورآلات یا طلا و جواهر بدهد، به این معنا است که او جذب این مرد شده‌است.

* تعبیر روانشناختی:

جواهرات در واقع نماد وضعیت و اوضاع و احوال شما است. دیدن این خواب می‌تواند تمایل به محبت و قدردانی را نشان دهد، اما در صورتی که خواب جواهراتی را ببینید که بسیار ارزشمند و چشم‌گیر هستند، جاه‌طلبی، غرور یا خواسته‌های غیرواقعی معانی محتمل دیگر هستند.

مطلب مرتبط: تعبیر خواب چاقو: ۲۳ معنا و تعبیر دیدن چاقو در خواب

۱۱. نماد غلو کردن

دیدن جواهرات (زیورآلات) درخواب گاه نشان می‌دهد که شخص خود را صادقانه به دنیای بیرون نشان نمی‌دهد، و در واقع دوست دارد غلو کند و خودش را بالاتر از آن چیزی که واقعا است، نشان بدهد، چرا که تشنه‌‌ی اعتبار و شهرت است.

۱۲.برجسته کردن زندگی خود

کسی که در خواب زیورآلات به دست و گردن‌اش می‌آویزد، درواقع دوست دارد خود را در زندگی آگاهانه زیباتر و برجسته‌تر کند تا ذهنیت دیگران را از اشتباهات و ایرادات خود دور کند.

۱۳. روابط صمیمانه

اگر در خواب به دیگران جواهرات بدهیم، در واقع می‌خواهیم به زور روابط صمیمانه‌ای با محیط اطراف‌مان داشته باشیم، زیرا ممکن است نسبت به خودمان و توانایی‌های‌مان اطمینان خاطر نداشته باشیم.

* جواهرات در خواب اغلب نمادی از احساساتی است که فرد بیننده‌ی خواب نسبت به خود دارد. مهم است که جواهرات ارزشمند هستند یا نه، آیا بدلی هستن یا اصل؟ اصل یا بدلی و گران‌قیمت یا ارزان بودن جواهرات کمک‌مان می‌کند تا در مورد عزت نفس فردی که خواب را دیده یا این‌که او چگونه از سوی دیگران ارزیابی می‌شود، ‌به نتایجی برسیم.

مطلب مرتبط: تعبیر خواب خودکشی: ۱۹ تعبیر دیدن خودکشی در خواب

* تعبیر معنوی:

۱۴. افتخار و عزت نفس

در سطح معنوی، دیدن جواهرات در خواب نشان‌دهنده‌ی افتخار و عزت نفس بدون غرور و تکبری است که اغلب با این احساس ارتباط دارد.

* تعبیر عمومی:

۱۵.زنجیر از سنگ‌های قیمتی و مروارید

دیدن یک زنجیر از سنگ‌های قیمتی و مروارید در خواب، به این معنا است که یک پست عالی دولتی دریافت می‌کنید و مردم را به خوبی مدیریت خواهید کرد.

۱۶.زنجیر پاره

اگر در خواب زنجیرتان پاره شود یا آن را گم کنید، پست و مقام خود را از دست خواهید داد.

۱۷.دزدیده شدن سنگ های قیمتی

اگر در خواب تصور می‌کنید که سنگ‌های قیمتی و مرواریدها را از شما دزدیده‌اید، به این معنا است که با مردم بدرفتاری خواهید کرد.

۱۸. یک کیسه طلا

دیدن یک کیسه طلا که بر گردن حمل می‌کنید، پریشانی و نگرانی و بیماری را پیش‌بینی می‌کند. اگر در خواب ببینید که کیسه را از گردن‌تان باز می‌کنید، از شر بلا و مصیبت خلاص خواهید شد.

۱۹.مرد گوشواره به گوش

اگر مردی در خواب ببیند که یک گوشواره‌ به گوش می‌اندازد، زیبایی با قدرت ترکیب شده و دختردار خواهد شد.

۲۰.پوششی از طلا

اگر کسی در خواب ببیند که پوششی از طلا، سنگ‌های قیمتی و مروارید دارد، او در اواسط زندگی خود قدرت زیاد، نام خوب، دارایی فراوان و پسری خواهد داشت که باعث افتخار او است.

۲۱. انواع و اقسام زیورآلات نقره

اگر کسی در خواب انواع و اقسام زیورآلات نقره را به دست بیاورد، رازهایی به او گفته خواهد شد و به اندازه‌ی تعداد زیورآلاتی که در خواب دیده، قدرت و ثروت به دست خواهد آورد. اگر این گنجینه در یک کیسه یا کیف به او داده شده‌است، هم شخصی به او اعتماد کرده و راز بزرگی را برای‌اش بازگو می‌کند و هم پولی را به امانت نزد او می‌گذارد.

۲۲.شال کمر نقره‌ای

اگر کسی در خواب یک شال کمر نقره‌ای دریافت کند و آن را بپوشد، کار و مسئولیتی که به او محول شده را به خوبی انجام خواهد داد و ثروتمند خواهد شد.

۲۳.مروارید بزرگی در هر دو گوش

اگر کسی مروارید بزرگی در هر دو گوش داشته باشد، به همراه دختران و همسرش زندگی شادی خواهد داشت – گوش به معنی زن است.

۲۴. ذوب کردن طلا  و نقره

اگر کسی در خواب طلا یا نقره را در یک کوره‌ ذوب می‌کند یا اگر فلزاتی را در یک گودال ذوب کند، توسط مقام ارشد خودش درمحل کار تنبیه خواهد شد.

۲۵.پیدا کرد طلا

اگر کسی یک تکه زیورآلات نقره را پیدا کند، نگرانی و تشویش او را آزار خواهد داد.

مطلب مرتبط: تعبیر خواب پیاز: ۱۴ نشانه و تعبیر دیدن پیاز در خواب

۲۶.خریداری مروارید

اگر کسی تعدادی مروارید بزرگ را خریداری کند، بر اساس تعداد آن‌ها، خرد، دانش و شادی را در خانه‌اش تجربه خواهد کرد. دانه‌های مروارید بر حسب اندازه‌شان به معنای شادی و خرد هستند. اگر تعداد زیادی مروارید کوچک پیدا کنید، خرد و شادی را به میزان کم‌تری تجربه خواهید کرد. در بسیاری از موارد، این خواب به معنای ترس از مافوق هم می‌تواند باشد.

۲۷.  مزین بودن لباس به جواهرات

اگر کسی لباس یا کت خود را به مروارید و جواهرات مزین کند، در صورتی که مافوق، خودش است، شادی و حتی قدرت بیش‌تری دریافت خواهد کرد؛ اما در صورتی که فردی که این خواب را می‌بیند،‌ خود پایین‌دست است، اوضاع‌اش بدتر خواهد شد زیرا این جواهرات فقط مخصوص افراد برتر است.

۲۸.خریدن جواهر

اگر کسی درخواب یک تکه جواهر بخرد، عاشق یک زن می‌شود و با او زدواج خواهد کرد – اگر جواهر را وزن کرده و بعد خریداری کند،  با آن زن ازدواج خواهد کرد و بعد متوجه کینه‌ورزی و ستیز‌ه‌جویی او خواهد شد.

۲۹.قبر طلایی

اگر کسی از یک فرد مرده یا از یک قبر تاج طلایی دریافت کند و به این فکر کند سنگ‌هایش کهنه و کمرنگ شده‌اند، از مافوق خود پول دریافت می‌کند و شانس و اقبال به او رو خواهد کرد.

۳۰.خوردن مروارید

اگر کسی یک مروارید ببلعد، خرد زیادی به خرج خواهد داد و هم در کلام و هم در عمل قدرتمند خواهد شد.

۳۱.راه رفتن روی مروارید

اگر کسی در خواب روی مروارید و جواهرات قدم بزند و راه برود، نادان و بی‌خرد خواهد شد، و ایمان خود را از دست خواهد داد. اما اگر فکر کند که این جواهرات را خریداری خواهد کرد و صاحب آن‌ها خواهد شد، او در واقع حامی ایمان واقعی است.

برخی دیگر از معانی تعبیر خواب جواهرات

۳۲. اگر در خواب جواهرات می‌بینید

خواسته‌های زیادی دارید، اما تنها چند مورد از آن‌ها برآورده خواهند شد.

۳۳. اگر در خواب ببینید که جواهرات می‌خرید

آدم ولخرجی هستید.

۳۴. اگر در خواب ببینید که جواهرات دارید

در صورتی که می‌خواهید پول خود را پس‌انداز کنید، با ملاحظه و صرفه‌جویی بیش‌تری آن را خرج کنید.

۳۵. اگر در خواب ببینید که جواهرات بر سر و گردن دارید

شان و منزل‌تان از بین خواهد رفت

۳۶. اگر در خواب ببینید که دیگران زیورآلات و جواهرات شما را نگاه می‌کنند

بدانید که بسیار مهم است به ناحق در مورد دیگران قضاوت نکنید و نادان و جاهل نباشید.

۳۷.  اگر در خواب ببینید که کسی به شما طلا و جواهر می‌دهد

از سوی دیگران قدردانی، شادی و خوشی را دریافت خواهید کرد.

 ۳۸. اگر در خواب به دیگران جواهرات بدهید

دوست دارید به شخصی نزدیک شوید یا به طور مثبتی او را تحت تاثیر قرار بدهید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – سارا فیضی

منبع: هلثولینو

تعبیر خواب جواهرات: ۳۸ نماد و تعبیر دیدن جواهرات در خواب


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی