کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۸ تصویر تکان دهنده از سوگواری حیوانات

نهنگ، سگ، گوریل … بسیاری از حیوانات در غم از دست‌رفتگانشان سوگواری می‌کنند. پژوهش‌ها نشان می‌دهند که برخورد با مرگ در میان جانوران و درواقع سوگواری حیوانات بسیار پیچیده‌تر از آن چیزی است که تاکنون تصور شده است. در این نوشتار ۸ تصویر تکان دهنده از سوگواری حیوانات آمده است که دیدن آن خالی از لطف نیست.

۱. رنج جدایی‌از فرزند

سوگواری حیوانات به روایت تصویر

گانا، گوریلی که در باغ وحش مونستر به سر می‌برد نمی‌تواند مرگ فرزندش کلودیو را بپذیرد: او روزها پیکر بی‌جان فرزندش را با خود به این سو و آن‌سو می‌کشد و در مقابل مراقبین باغ وحش از او محافظت می‌کند. میمون‌های مادر گاه هفته‌ها از کنار جسد فرزندشان جدا نمی‌شوند.

مطلب مرتبط: ۱۶ تصویر باارزش از مهرورزی والدین در قلمرو حیوانات

۲. سوگواری نهنگ‌ها

سوگواری حیوانات به روایت تصویر

حتی آبزیانی چون نهنگ (ارکاس) و دلفین فرزند از دست‌ رفته شان را مدت‌های مدید در آب حمل می‌کند، کاری که بسیار دشوار است. پژوهشگران مشاهده کرده‌اند که چگونه دلفین مادر تلاش می‌کند جسد فرزندش را روی پوزه‌اش به حالت تعادل نگه دارد و با خود بکشد و وقتی می‌افتد چگونه به جستجوی او در آب فرو می‌رود. حتی هنگامی که دلفین‌های بزرگسال‌تر از دست می‌روند، همنوعانش روزهای متوالی ازجسد آنها مراقبت می‌کنند.

۳. نگهبانی از عزیز از دست رفته

سوگواری حیوانات به روایت تصویر

فیل‌ها به داشتن حافظه قوی شهرت دارند. پس جای شگفتی نیست که سوگواری‌شان مدت‌های طولانی ادامه یابد. وقتی فیلی جان می‌دهد دیگر فیل‌ها چندین روز بالای سرش نگهبانی می‌کنند. حتی گاه گروه دیگری از فیل‌ها برای آخرین بار از عزیز از دست رفته دیدار می‌کنند.

۴. روش تسکین درد در میان عنترها

سوگواری حیوانات به روایت تصویر

ابراز احساسات عنترها هنگامی که یکی از نزدیکشان می‌میرد، بسیار شدید است. در این موارد میزان هورمون استرس موجود در خون این حیوانات به شدت افزایش می‌یابد. آنها برای کنار آمدن با مرگ عزیز از دست رفته به سراغ عنترهای دیگر می‌روند و یکی از واکنش‌هایشان برای تسکین رنج خود جوریدن پوست یکدیگر است.

مطلب مرتبط: ۲۷ باهوش ترین حیوانات جهان

۵. مراسم وداع

سوگواری حیوانات به روایت تصویر

هنگامی که کلاغ‌ها جسد همنوعشان را پیدا می‌کنند، به دیگر کلاغ‌ها خبررسانی می‌کنند. سپس همگی در کنار لاشه حیوان جمع می‌شوند. آنها تا مدتی هیچ غذایی نمی‌خورند. سوگواری غازها و پرندگان آوازخوان که تمام عمر را در کنار جفت خود می‌مانند، از گونه‌های دیگر پرندگان شدیدتر است تا حدی که ممکن است مدت‌ها لب به هیچ غذایی نزنند و خود از دست بروند.

۶. سوگواری ماهی‌ها

سوگواری حیوانات به روایت تصویر

ماهی‌هایی که در یک آکواریوم زندگی می‌کنند در اغلب موارد هنگام مرگ همنوعشان به طرزی غیر‌عادی خونسرد و آرامند. پژوهشگران بر این عقیده‌اند که این امراحتمالا به دلیل وجود هورمون استرسی است که ماهی در حال مرگ به درون آب می‌ریزد. اما نوعی حیوان آبزی وجود دارد که برای جفت از دست رفته خود رفتاری شبیه به سوگواری از خود بروز می‌دهد، برای مثال فرشته ماهی که نوعی ماهی فرانسوی است.

۷. سوگواری گربه برای خرس

سوگواری حیوانات به روایت تصویر

برخی حیوانات نسبت به مرگ حیوانات غیرهمنوع خود نیز واکنش نشان می‌دهند. مثل گربه و خرس باغ وحش برلین که با هم رفیق بودند. پس از مرگ خرس گربه حاضر نمی‌شود جایگاه رفیقش را ترک کند و به طرزی غم‌انگیز میو میو می‌کند.

مطلب مرتبط: تصاویر جالب و به یادماندنی از حیوانات در یک لحظه‌ی حساس!

۸. سگ نگهبان بر مزار صاحبش

سوگواری حیوانات به روایت تصویر

هنگامی که انسان سگ محبوبش را از دست می‌دهد رنج بسیاری را متحمل می‌شود. سگ نیز در غم از دست دادن صاحب خود به سوگ می‌نشیند. کاپیتان نام سگی از نژاد سگ‌های نگهبان است که سال‌ها از مزار صاحبش در آرامگاه شهر ویلاکارلوس‌پاس در آرژانتین پاسداری می‌کرد.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

نویسنده: Birgitte Osterath

منبع: MTV

۸ تصویر تکان دهنده از سوگواری حیوانات


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی