کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۳ عکس جادویی از کارآفرینان شیکاگو

داستان این ۱۳ عکس جادویی از کارآفرینان شیکاگو بسیار شنیدنی است. وقتی کنتارو یامادا شغل تمام وقتش را در ۲۰۱۲ از دست داد، کاملا احساس شکست می‌کرد. او به بیزنس اینسایدر گفت: “[احساس کردم] جامعه به من نیاز ندارد، و بدون من هم به خوبی پیش می‌رود”. با این‌ حال یامادا یک خوش‌بین بالفطره است، و تصمیم گرفت دوران از کارافتادگی‌اش را به دورانی پربار تبدیل کند.

lucila-blades

او گفت: “تصمیم گرفتم مطمئن شوم در بحبوحه‌ی آن بلاتکلیفی چیز مثبتی اتفاق افتد و آن یادگیری عکاسی به طور جدی بود”.

با الهام گرفت از برندن استنتون، عکاس مسئول پروژه‌ی عکاسی آدم‌های نیویورک، یامادا فهمید که می‌خواهد تصاویر آدم‌ها را ثبت کند. او تصمیم گرفت صحنه‌ی جادویی خودش را اضافه کند: گنجاندن اشیای معلق به تصویر.

یامادا با عکس گرفتن از این اشیا و متعلقاتشان، اکنون ۱۳ عکس جادویی از کارآفرینان شیکاگو را که بسیار موفق هستند برای پروژه‌ای که “برخاسته” می‌نامد، ثبت کرده است.

یامادا درمورد فرآیند خلق یک تصویر نهایی و کامل گفت: ” ‌معمولا از موضوع و اشیا به صورت مجزا عکس می‌گیرم و بعد آنها را در فتوشاپ ترکیب می‌کنم “.

در ادامه ۱۳ عکس جادویی از کارآفرینان شیکاگو و ماجرایشان را از چشم یامادا می‌بینیم.

۱. آوریل کارلایل

آوریل کارلایل به عنوان معاون ارشد رییس لئو برنت بر اقدامات بازاریابی مشتریان و خریداران را نظارت می‌کند. او که مادر دو فرزند است سال‌ها پیش در مسابقات ملی پازل‌های چوبی رقابت کرده است. یامادا او را بر آن داشته با جایزه‌‌اش که یک پازل کروی است ژست بگیرد.

مطلب مرتبط : عکس های وارونه: ۱۰ عکس شگفت انگیز که دنیایتان را وارونه می‌کنند

april-carlisle-overseed

۲. بلوفورد پاتنم

بلوفورد پاتنم ، اقتصاددان ارشد گروه سی‌ام‌ای، در میان گزارش‌های آب‌وهوا، ارقام بیکاری، و روند ارز در سراسر دنیا جست‌وجو می‌کند تا چشم‌اندازهای اقتصادی تنظیم کند. در این‌جا او با افتخار نخستین کتاب چاپ شده‌اش، ” رویکرد مالی به تعدیلات بین‌المللی “، را معلق نگه داشته که در ۱۹۸۲ نگاشته شده است.

bluford-putnam-is-the-chief-economist-of-theh

۳. بروس دوگرتی

بروس دوگرتی معاون ارشد رییس موفق‌ترین پیتزافروشی شیکاگو، پیتزا کانی، است. این پدربزرگ پرمشغله‌ی چهار نوه، به دنبال تدارکات در ویترین‌های سراسر کشور روزانه چندین کار انجام می‌دهد.

bruce-daugherty-is-ae

۴. اد همیلتون

“آقای قلم” اد همیلتون مالک مفتخر سنچری‌پن، آخرین فروشگاه خودکار به جا مانده در شیکاگو، است. او به یامادا گفت: “تجربه‌ی من با خودکار به ۳۶ سال قبل برمی‌گردد، و طی آن سال‌ها هفت فروشگاه خودکار باز کردم “.

ed-mr-pen-hamilton-is-the-proud-da

۵. گرانت مارتین

گرانت مارتین یکی از اهالی شیکاگو است که به سن فرانسیسکو نقل مکان کرده تا در زمینه‌ی فن‌آوری کار کند. او درحال‌حاضر مدیر محصولات یک کارخانه‌ی ایزارهای سبک و ارگونومیک است. مارتین یک دانشمند و نویسنده هم هست که کارهایی را در مجله‌های مالی و اقتصادی گوناگون به چاپ رسانده است.

grant-martin-is-a--ha

۶. داف سون

داف سون افسانه‌ی زنده و عزیز شیکاگو، مالک هات داف، برای پروژه‌ی یامادا دوباره ظاهر شده است. هات داف بخاطر هات داگ‌های چرب و ناسالمش در سال ۲۰۱۴ تعطیل شد. سون از آن زمان خودش را مشغول نگه داشته است. در این‌جا او در یک ایستگاه هات داگ در شیکاگو ژست گرفته است.

chicagos-belc

۷. ملیسا استاکول

ملیسا استاکول یک ورزشکار معلول، شناگر سابق پاراالمپیک، و افسر ارتش ایالات متحده است. به عنوان ستوان یکم، او نخستین سرباز زنی بود که یک پایش را در جنگ عراق از دست داد. استاکول به یامادا گفت شعار روزانه‌ی او این است: ” بهترینی باشم که می‌توانم “. او سازمان‌های گوناگونی را هدایت می‌کند که به ورزشکاران معلول کمک می‌کنند.

melissa-stockwell-iser-d

۸. جیک شیمابوکورو

تقریبا یک دهه‌ی پیش، زمانی‌که ویدیویی از جیک شیمابوکورو با یک گیتار یوکولیلی در یوتیوب منتشر شد که ” وقتی گیتارم به آرامی می‌گرید” را اجرا ‌می‌کرد، نمی‌توانست حدس بزند این ویدیو چقدر وایرال خواهد شد ( در زمان بارگذاری‌اش بیش از ۱۴ میلیون بازدید داشت). اکنون، این بومی هاوایی به عنوان ” جیمی هندریکسِ ساز یوکولیلی ” شناخته می‌شود و مشغول اجرای تور در دنیا بوده است.

when-a-vide14-m

۹. جو کاکاولای کوچک

به گفته‌ی یامادا جو کاکاولای کوچک، موها را جوری کوتاه می‌کند که هیچ کس دیگری نمی‌تواند. کاکاولا که سومین نسل آرایشگرهای دارای مجوز خانواده‌اش است، این هنر را وقتی فقط ۱۵ سال داشت از پدرش یاد گرفت. او در آرایشگاه خانواده‌ی جو کار می‌کند که متلعق به خودشان است.

according-to-yam

۱۰. لوسیلا اسپدیدوی

لوسیلا اسپدیدوی رزمی‌کار اصالتا فیلیپینی است، اما بیش از ۲۰ سال است که در شیکاگو زندگی می‌کند. او به یامادا گفت هنرهای رزمی برای او “راهی برای پیدا کردن خود، نشان دادن عواطف، بروز، و بازتاب معنی و تحت‌ تاثیر قرار دادن دنیای اطراف، از آن جایگاه درونی است “.

lucila-blades

۱۱.  ریک بیلس

سرآشپز برنده‌ی جایزه، ریک بیلس، در غذاهای سنتی مکزیکی با تفاسیر مدرن تخصص دارد. بیلس که در دنیای آشپزی شهرت دارد، بازیگر، رقصنده، یوگاکار، و یک کمال‌گرای همه‌فن‌حریف است.

award-winningst

۱۲. شین تامپسون

شین تامپسون صاحب فروشگاه رشته‌فرنگی فیوریس اسپون، رشته فرنگی‌های به شدت خوشمزه‌ می‌پزد. او تنکی‌های آشپزی را هم در ایالات متحده و هم در ژاپن یادگرفته است و در نظر دارد سال آینده شعبه‌ای از رستورانش را در جای دیگری افتتاح کند.

shin-thompnt-n

۱۳. تئو جنسن

هنرمند هلندی تئو جنسن که به خاطر سازه‌هایش به نام Strandbeest (جانوران ساحلی) ‌‌‌– سازه‌های عظیم ساخته شده از پی‌وی‌سی که فقط با تغذیه از آب و باد قادرند خودبه‌خود حرکت کنند – شناخته می‌شود. کارهای متحرک قابل توجهش ترکیبی از هنر و مهندسی است. جنسن کارهایش را در سراسر دنیا به نمایش گذاشته است و در تد ‌تاکز نیز حضور یافته است.

dutch-artist-the-a


ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع: بیزنس اینسایدر

۱۳ عکس جادویی از کارآفرینان شیکاگو


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی