کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱ روش ساده برای تشخیص گوجه های مهندسی ژنتیک شده

کارشناسان بسیاری در سراسر دنیا می‌گویند باید مقدار زیادی میوه و سبزیجات خام بخوریم! بله، حق با آن‌ها است ـ اما اشکال کار آن است که بازار مملو از میوه‌ها و سبزیجاتی است که مهندسی ژنتیک (جی‌ام‌او) شده‌اند! مطالعات گوناگون بسیاری نشان داده‌اند این نوع میوه‌ها و سبزیجات ( مهندسی ژنتیک شده) می‌توانند به طور کلی اثرات جانبی بسیار بدی برای سلامت‌مان داشته باشند. در این نوشتار ۱ روش ساده برای تشخیص گوجه های مهندسی ژنتیک شده را بیان میکنیم.

۱ روش ساده برای تشخیص گوجه های مهندسی ژنتیک شده

و حقیقت واقعی و زشت آن است که آدم‌های زیادی فرق این دو را نمی‌دانند ـ آن‌ها قادر به تشخیص گوجه یا سایر محصولات مهندسی ژنتیک شده نیستند. اما، نگران نباشید، زیرا در این نوشتار می‌خواهیم به شما روشی ساده نشان دهیم که کمک می‌کند این گوجه های مهندسی ژنتیک شده را تشخیص دهید و بفهمید که چه بخورید.

محصولات مهندسی ژنتیکی شده چقدر بی‌خطر هستند؟

اول، باید بدانید که در مورد سلامتی و ایمنی خوراکی‌های مهندسی ژنتیک شده دو دیدگاه بسیار متفاوت وجود دارد ـ رهبران و دانشمندان این صنعت که از محصولات مهندسی ژنتیک حمایت می‌کنند و کسانی که معتقدند این محصولات خطرناک هستند. هم‌چنین باید بدانید که خوراکی‌های اصلاح شده از نظر ژنتیکی، به واکنش‌های آلرژیک و سمی، احشام بیمار، عقیم یا مرده، و آسیب به تقریبا تمام اندام‌های حیوانات آزمایشگاهی ارتباط داده شده‌اند. پیشرفته‌ترین کشورها محصولات مهندسی ژنتیکی را ایمن نمی‌دانند. در نظر بگیرید: در بیش از ۶۰ کشور سراسر دنیا، از جمله استرالیا، ژاپن، و تمام کشورهای اتحادیه‌ی اروپا، محدودیت‌های قابل توجه یا منع کامل تولید و فروش محصولات مهندسی ژنتیک وجود دارد.

مطلب مرتبط:‌ خواص گوجه فرنگی:۱۰ فایده گوجه فرنگی که تا به حال نمی‌دانستید

برچسب‌گذاری محصولات مهندسی ژنتیک

آن‌چه باید بدانید این است ـ ابتدا، باید بدانید که میوه‌ها و سبزیجاتی که به شیوه‌ی معمول پرورش داده می‌شوند (بدون تزریق مواد شیمیایی) برچسبی دارند که روی آن یک کد چهاررقمی وجود دارد. و میوه‌ها و سبزیجات ارگانیک برچسب قیمتی شامل پنج رقم دارند که با عدد ۹ شروع می‌شود. محصولات اصلاح ژنتیکی شده هم برچسب قیمتی با یک کد پنج رقمی دارند که با عدد ۸ شروع می‌شود!

توجه کنید: باید بدانید که این نکات بسیار مهم هستند، شاید به دلیل آن‌که امروزه بیش از ۸۰ درصد خوراکی‌های فرآوری شده در ایالات متحده از نظر ژنتیکی اصلاح شده‌اند. در بسیاری از کشورهای اروپایی، تولید و فروش محصولات مهندسی ژنتیک ممنوع شده است. این کشورها شامل اتریش، آلمان، یونان، مجارستان و لوکزامبورگ هستند.

در ویدئوی زیر می‌توانید حرف‌های دیوید سوزوکی علیه محصولات مهندسی ژنتیک را بشنوید:

تشخیص گوجه های مهندسی ژنتیک شده با یک گام ساده!


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – اسما حسنی

منبع: simplecapacity

۱ روش ساده برای تشخیص گوجه های مهندسی ژنتیک شده


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی