کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

تشخیص مشکلات سلامتی تان با این آینه باهوش

تشخیص مشکلات سلامتی تان با این آینه باهوش

علم آن‌قدر پیشرفت کرده‌است که می‌توان با استفاده از یک آینه باهوش به تشخیص مشکلات سلامتی پرداخت.

تا بحال برای باخبر شدن از وضعیت سلامتی‌تان جلوی آینه ایستاده اید؟ این آینه‌ی خردمند می‌داند در نوشیدن افراط کرده‌اید یا غذاهایی خورده‌اید که نباید بخورید. می‌تواند بفهمد کلسترول‌تان بالا است یا در معرض ابتلا به دیابت هستید. و همه‌ی این‌ها را بدون این‌که از شما نمونه‌ی خون بگیرد یا وادارتان کند در ظرف نمونه ادرار کنید، انجام می‌دهد.

آینه

باخبر شدن از مشکلات سلامتی با یک آینه ؟ باورنکردنی است. این آینه ، که توسط ۱۱ گروه پژوهشی اروپایی در حال توسعه است، شبیه هیچ‌یک از آینه‌هایی که تا به حال دیده‌اید نیست، و به سختی باورپذیر به نظر می‌رسد. ولی دانشمندان حامی این پروژه اطمینان دارند می‌توانند یک سری بیماری‌ها را تنها با نگاه به چهره‌ی آدم‌ها تشخیص بدهند. بنابراین به زودی می‌توانید با نگاه کردن به آینه علاوه بر ظاهرتان، سلامتی تان را نیز کنترل کنید، مانند‌ ای آینه، ‌ای آینه‌ی روی دیوار… اگر بیش از حد نوشیده‌ام به من بگو؟

یکی از مهندسین پروژه‌ی “سمئوتیکان”به نام ماسیمو مارتینلی می‌گوید: ” ما می‌خواهیم به آدم‌ها این امکان را بدهیم که خودشان را تحت نظر بگیرند. ما دوست داریم آنها سبک زندگی‌شان را تغییر دهند، بنابراین اطلاعاتی درباره‌ی رژیم غذایی، مصرف الکل، فعالیت فیزیکی، و سیگار کشیدن ارائه می‌کنیم.”

مطلب مرتبط: اختراع خودرویی که با امواج ذهنی کنترل می‌شود

پشت شیشه یک سری دوربین‌های “چندطیفی” وجود دارد. یکی از این‌ها برای کنترل جریان خون و اکسیژن‌رسانی در صورت، براساس میزان نور سبزی که جذب می‌شود و میزان نوری که برمی‌گردد، طراحی شده‌است. یکی دیگر از اشعه‌ی ماورابنفش استفاده می‌کند تا “محصولات نهایی گلیکاسیون پیشرفته”(AGEs) را نشان دهد-ماده‌هایی که با دیابت و بیماری‌های دیگر در ارتباط هستند. هم‌چنین این آینه مجهز به سیستم تشخیص مصرف الکل از طریق تنفس، “استنشاق‌کننده‌ی خردمند”، است که می‌تواند سطح قند خون را که نشان‌دهنده‌ی مصرف زیاد نوشیدنی‌های الکلی و سیگار است تشخیص بدهد.

مارتینلی می‌گوید این آینه قرار نیست کاملا معتبر و قطعی باشد. هدف این ایده آن است که به آدم‌ها، بدون این‌که مجبور باشند برای معاینه کار زیادی انجام دهند، رهنمودهایی برای سلامت‌شان توصیه کند. نیازی به پوشیدنی‌ها، اتصالات تلفن همراه، یا داده‌های نرم‌افزار‌ها نیست.

او می‌گوید: “هدف این است که در خانه‌ها یا باشگاه‌ها یا داروخانه‌ها قرار داده‌شود. لازم نیست چیزی را بپوشید، بنابراین خیلی آسان است.”

این پروژه‌ی ۳ ساله اکنون در سال دوم خود است، و هیچ تصمیمی درباره‌ی تجاری‌سازی محصول نهایی پروژه‌ گرفته نشده‌است. اما مارتینلی می‌گوید اگر این آینه به خوبی توسعه پیدا کند می‌تواند مانند یک خودآموز عمل کند، بنابراین هرچه با آدم‌های بیش‌تری روبه‌رو شود تشخیص‌اش بهتر خواهدشد.

ایده‌ی خوبی به نظر می‌رسد، هرچند باید تا آماده شدن محصول نهایی صبر کنیم تا به درستی قضاوت کنیم.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع: فست کامپنی

تشخیص مشکلات سلامتی تان با این آینه باهوش


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی