کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

تزریق بوتاکس: ۱۴ نکته که پیش از تزریق بوتاکس صورت باید بدانید

تزریق بوتاکس یک درمان زیبایی بسیار محبوب و بدون عمل جراحی است که در دهه‌ی نود استفاده از آن رواج پیدا کرد. جای تعجبی نیست که میلیون‌ها نفر از مردم ایالات متحده هر سال برای مبارزه با چین و چروک بوتاکس می‌زنند، زیرا هم مقرون به صرفه و هم موثر است.

گرچه این درمان شناخته‌شده و نسبتا ساده است، اما نکاتی در رابطه با بوتاکس وجود دارد که ممکن است از آنها اطلاعی نداشته باشید. ما با اتکا به تخصص پزشکان و برخی تحقیقات این فهرست ۱۴ موردی را آماده کردیم تا قبل از شروع استفاده از بوتاکس، اطلاعاتی درباره‌ی آن داشته باشید.

تزریق بوتاکس

۱. هر کسی بوتاکس می‌زند. چگونه یک درمانگر مناسب را انتخاب کنیم؟

در هنگام تزریق بوتاکس اولویت اول شما ممکن است مراجعه به یک جراح پلاستیک یا متخصص پوست باشد، اما این احتمال هم وجود دارد که به سایر ارائه‌دهندگان این درمان یا حتی اسپاهایی که بوتاکس می‌زنند مراجعه کنید. هرچند تزریق بوتاکس نسبتا ساده است، اما باز هم درمان باید توسط یک متخصص آموزش‌دیده و با تجربه انجام شود. اگر تزریق بیش از حد عمیق باشد، خیلی کم باشد یا در نقطه‌ی اشتباهی انجام شود، ممکن است برخی عوارض جانبی منفی را مانند افتادگی پلک تجربه کنید.

یکی از افرادی که در این زمینه تجربه دارد برای وبسایت ریل سلف، نوشت “من یک بار به پزشک مراجعه کردم که پیشنهاد داد این کار را در مطب انجام بدهد. او یک متخصص زنان بود که درمان بوتاکس را دفتر خود به مراجعان ارائه می‌داد. نتایج کار او بسیار ضعیف بود. اما کار متخصص پوست و جراح پلاستیک که این درمان را روی من انجام داد، عالی بود.”

مطلب مرتبط: ۶ بهترین روش درمانی لیفت صورت بدون جراحی بنا به توصیه پزشکان

۲. قبل از تزریق بوتاکس تحقیق کنید

پس چگونه یک تزریق‌کننده‌ی شایسته که نتایج کار او ثابت‌شده‌ باشد، پیدا کنیم؟ ساده‌ است! تحقیق کنید. با خواندن و شنیدن حرف‌هایی که دیگران در مورد پزشکان منطقه‌ی خودتان می‌گویند، شروع کنید. هنگامی‌ که برای مشاوره مراجعه می‌کنید، از پزشک بخواهید که عکس‌های قبل و بعد را به شما نشان بدهد.

دکتر جیمز گوردون، جراح چشم اهل نیویورک به وب‌سایت ریل سلف گفت: ” خطرات زدن بوتاکسی که قیمت پایین‌تری دارد بیش‌تر از مزایای آن است. باید این درمان را توسط کسی انجام بدهید که تجربه دارد، سوابق او به طور مشخصی ثبت‌شده و کار خوب او نزد همه آشکار است.”

۳. از هزینه‌ای که پزشک برای بوتاکس دریافت می‌کند، مطلع باشید

قیمت بوتاکس می‌تواند به طور چشمگیری از دکتری به دکتر دیگر متفاوت باشد. برخی از ارائه‌دهندگان به ازای هر واحد بوتاکس از شما هزینه‌ای را دریافت می‌کنند. برخی دیگر بر اساس منطقه‌ی مورد درمان هزینه می‌گیرند.

۴. تزریق بوتاکس چه‌ جور فرآیندی است؟

روند زدن بوتاکس باید سریع و ساده باشد. فرد متخصص چند تزریق در مناطق تحت درمان شما انجام خواهد داد و همین! کارتان به اتمام می‌رسد.

یکی از اعضای وب‌سایت ریل سلف به ما گفت: “من چیزی بیش از یک درد خیلی خیلی کوچک حس نکردم. یک ساعت بعد به محل کارم رفتم. هیچ کس هم متوجه چیزی نشد.”

مطلب مرتبط: لیفتینگ صورت: ۱۱ روش خانگی لیفت‌صورت بدون جراحی و هزینه

۵. ممکن است درد، تورم و کبودی را تجر۰به کنید

بسیاری از بیماران کم‌ترین میزان درد را گزارش می‌دهند. ممکن است قرمزی بسیار کم، تورم یا کبودی هم وجود داشته باشد که باید به سرعت حل شود. این واکنش شبیه به آمپول زدن نزد یک پزشک عمومی است.

یکی دیگر از اعضای وب‌سایت ریل سلف به ما گفت: ” من حدود پنج دقیقه در محل‌‌های تزریق تورم داشتم، ولی زمانی که کلینیک را ترک کردم، کاملا از بین رفته بود.

۶. بعد از تزریق بوتاکس باید منتظر چه نتیجه‌ای باشید؟

هنگامی‌ که بوتاکس به درستی انجام شود، چه به لحاظ مقدار تزریق و چه به لحاظ درستی روش تزریق، باید یک ظاهر جوان‌تر به شما بدهد. به طور معمول چند روز طول می‌کشد تا نتایج مشخص شوند.

دکتر آری بنچترت، جراح پلاستیک در مونترآل می‌گوید: “اکثر بیماران خواهند دید که نتایج تزریق بوتاکس پس از سه یا چهار روز ظاهر می‌شود و حدود دو هفته طول می‌کشد تا نتایج به حداکثر خود برسند. این اثر به‌تدریج در طول چهار ماه آینده یا کمی بیش‌تر کم خواهد شد.”

۷. عوارض جانبی احتمالی بعد از تزریق بوتاکس چیست؟

اگر بوتاکس به درستی تزریق شود، بیشتر بیماران مشکلاتی فراتر از قرمز شدن، کبودی یا تورم جزئی نخواهند داشت. اگر تزریق نادرست باشد، بوتاکس می‌تواند بیش از حد گسترش یابد و بر عضلاتی که کار روی آنها جزو برنامه‌ی درمانی نبوده‌است، تاثیر بگذارد. این امر می‌تواند عوارضی مانند افتادگی پلک ایجاد کند.

مطلب مرتبط: درمان چروک صورت: ۴۰ درمان خانگی موثر برای رفع چروک صورت

۸. چه‌طور از شر بوتاکس خلاص شویم

اگر عارضه‌ای در اثر تزریق بوتاکس تجربه کردید یا از نتایج کار راضی نبوید، تنها چاره این است که صبر کنید. بوتاکس از بین می‌رود، فقط کمی طول می‌کشد!

یکی از اعضای وب‌سایت ریل سلف می‌گوید: “زمان و صبر! به طور خلاصه تنها چاره‌ای که دارید این است که منتظر بمانید. پنج ماه از تزریق من گذشته و به تازگی احساس بهبودی دارم. بدون این‌که کار دیگری انجام داده باشم. ”

۹. بوتاکس چه مقدار ماندگاری دارد؟

این‌که بوتاکس چه مدت ماندگاری دارد، برای هر کسی متفاوت است. ماندگاری بوتاکس همچنین بستگی به مناطق تحت درمان و تعداد واحدهای تزریق شده بستگی دارد. به طور متوسط، در غالب مواقع بوتاکس بین دو تا شش ماه ماندگاری دارد.

دکتر دانا گلدبرگ، جراح پلاستیک در فلوریدا، می‌گوید: “میانگین زمان ماندگاری بوتاکس چهار ماه است. من چند بیمار دارم که بوتاکس‌شان پس از دو تا سه ماه از بین می‌رود و بعضی دیگر به مدت پنج تا شش ماه هنوز هم تاثیر بوتاکس را روی صورت‌شان دارند.”

۱۰. ممکن است تاثیر بوتاکس به از بین بردن چین و چروک محدود نشود

بوتاکس برای مبارزه با چین و چروک تزریق می‌شود، اما می‌تواند اثرات دیگری نیز روی شما داشته باشد، اثراتی که انتظارش را ندارید یا تمایلی به تجربه کردن آنها ندارید.

یکی از اعضای وب‌سایت ریل سلف می‌نویسد: “شما عضله را در یک ناحیه شل می‌کنید و این عضله بر دیگری تاثیر می‌گذارد. در واقع چروک پنجه‌کلاغی من از بین رفته است، اما زیر چشم‌های‌ام درحال‌حاضر کیسه و چین و چروک وحشتناکی دارد.”

مطلب مرتبط: پوست شفاف با ۳۴ روش خانگی بسیار عالی و مؤثر

۱۱. آیا بوتاکس اثرات پیشگیرانه دارد؟

شاید همین حالا چین و چروک نداشته باشید اما این بدان معنا نیست که نباید بوتاکس را در نظر بگیرید. شروع درمان قبل از تشکیل چروک می‌تواند پیشرفت آن را کاهش دهد و نیاز به درمان‌هایی را که بعدها ممکن است لازم باشند، کاهش دهد.

جروم ادلستین جراح پلاستیک در تورنتو می‌گوید: “درمان چین و چروک کمک می‌کند تا توسعه‌ی چروک‌های عمیق‌تر در آینده کندتر شود و در عین حال درمان این چین و چروک‌ها را آسان‌تر هم می‌کند. این بدان معنا است که شما برای مدت طولانی‌تری جوان به نظر خواهید رسید.”

۱۲. تزریق بوتاکس فقط برای چین و چروک نیست

بوتاکس می‌تواند برای بسیاری از مشکلات دیگر مفید باشد، از جمله درمان اسپاسم عضلانی، تعریق بیش از حد و میگرن.

دکتر ویلیام رامسدل، جراح پوست می‌گوید: “هر روز کاربردهای بوتاکس بیش‌تر و بیش‌تر کشف می‌شود. بوتاکس در عضلات پشت می‌تواند بسیار موثر باشد.”

۱۳. آیا بوتاکس عضلات شما را پرورش می‌دهد؟

با تزریق مداوم و پایدار بوتاکس، می‌توانید افزایش طول ماندگاری آن را مشاهده کنید. به این دلیل که استفاده‌ی مدائم از آن می‌تواند باعث شل شدن تدریجی عضلات شود. هرچه آنها کم‌تر فعال باشند، کم‌تر برای ایجاد چین و چروک فعالیت می‌کنند.

دکتر یانگ چو، جراح پلاستیک در هوستون می‌گوید: “مدت زمان ماندگاری بوتاکس به بیش از چند سال پس از درمان مکرر افزایش می‌یابد. چنین تاثیری به این دلیل است که عضلات پس از مدت زمان طولانی غیر فعال بودن، ممکن است کاهش کارایی را تجربه کنند.

مطلب مرتبط: راش پوستی چیست؛ ۴۵ بهترین درمان خانگی راش پوستی

۱۴. راهنمایی کارشناسان از سوی طرفداران درازمدت بوتاکس

ارائه‌دهنده‌ی بوتاکس را عاقلانه انتخاب کنید و اطمینان حاصل کنید که از محصول با کیفیت استفاده می‌کند. پیدا کردن یک جراح پلاستیک معتبر باید کمک‌کننده باشد.

یکی از اعضای وب‌سایت ریل سلف می‌گوید: “من اغلب تعجب می‌کردم از این‌که گاهی اوقات نتایج عالی از تزریق بوتاکس می‌گرفتم و گاهی اوقات نتیجه چندان راضی‌کننده نبود. من متوجه شده‌ام که بعضی از پزشکان بهتر از دیگران عمل تزریق را انجام می‌دهند و این‌که بوتاکس تازه بهتر از بوتاکسی است که یک روز یا یک هفته قدمت دارد.”

* سلب مسئولیت: این مطلب فقط برای مقاصد آموزشی و اطلاع‌رسانی گردآوری شده‌است. نباید آن را به عنوان جایگزین مشاوره‌ی پزشکی، تشخیص، یا درمان ارائه‌شده توسط یک فرد حرفه‌ای در زمینه‌ی مراقبت‌های بهداشتی در نظر بگیرید. ریسک ناشی از اتکاء شما به هر گونه اطلاعات یا محتوای قیدشده در این مطلب صرفا بر عهده‌ی خودتان است.

اگر شما هم در زمینه‌ی تزریق بوتاکس تجربه‌ی خاصی دارید، لطفا آن را در بخش نظرات با ما و خوانندگان‌مان در میان بگذارید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده- سارا فیضی

منبع: ریل سلف

تزریق بوتاکس: ۱۴ نکته که پیش از تزریق بوتاکس صورت باید بدانید


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی