کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

ترکیش ایرلاین دچار زیان مالی وحشتناکی شده است

شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاین در پی کاهش میزان توریست‌ها به این کشور متحمل زیان کم سابقه ای شده است.

تورکیش ایرلاین

به دنبال کاهش ورود گردشگران به ترکیه ایرلاین ملی این کشور اعلام کرد که در سه ماهه نخست۲۰۱۶، بزرگترین زیان خود دست کم از سال ۱۹۹۹ تاکنون را تجربه کرده است.

در حالی که ریسک های ژئوپلتیک و نگرانی های امنیتی بر ترافیک هوایی در ترکیه تاثیر گذاشته، ایرلاین ملی این کشور اعلام کرده که در سه ماهه نخست امسال، بزرگترین زیان خود دست کم از سال ۱۹۹۹ تاکنون را تجربه کرده است.

شرکت ترکیش ایرلاین اعلام کرد که در سه ماهه نخست امسال ۱.۲۴ میلیارد لیره، معادل ۴۲۲ میلیون دلار متضرر شده، در حالی که سود خالص این شرکت در مدت مشابه سال قبل ۳۷۳ میلیون دلار بود. این بر خلاف پیش بینی ۱۰ تحلیلگری بود که انتظار داشتند این شرکت ۱.۰۴ میلیارد لیره متضرر شود.

پس از آنکه شرکت ترکیش ایرلاینز در سال ۲۰۱۵ به دلیل کاهش شدید قیمت نفت و کاهش هزینه ها سودی بی سابقه را تجربه کرد، این زیان ضربه ای به این شرکت هوایی خواهد بود.

جنگ در کشورهای همسایه ترکیه یعنی عراق و سوریه، تشدید درگیری ها با جدایی طلبان کرد در داخل ترکیه و حملات تروریستی در استانبول و آنکارا موجب کاهش رونق صنعت گردشگری ترکیه شده است.

بر اساس آمارهای دولتی، میزان ورود گردشگران خارجی به ترکیه در ماه مارس برای هشتمین ماه متوالی کاهش داشته که طولانی ترین دوره کاهش دست کم از سال ۲۰۰۶ تاکنون بوده است.

ارزش سهام این شرکت در سال جاری ۹.۱ درصد کاهش داشته است.

سایت کسب و کار بازده

منبع: شهر خبر

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی