کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ ترفند که به یک رهبر قوی تبدیل شوید

تعریف شما از یک رهبر قوی چیست؟ در پژوهشی در این رابطه، برخی ویژگی‌های رهبری از قبیل اقتدار، سازگاری، هوشمندی، وظیفه‌شناسی و وجدان به عنوان مهم‌ترین ویژگی‌های رهبری نامیده شدند. رهبران تحول‌گرا و باانگیزه افرادی مثبت‌اندیش هستند، قدرت را به دیگران القاء می‌کنند و الهام‌بخش دیگران هستند. آنها برای پیروان خود ارزش و اعتبار قائل می‌شوند و به آنها انگیزه می‌‌دهند تا عملکرد بهتری از خودشان نشان بدهند. بنابراین پرسش این است: شما چه کار می‌توانید بکنید تا این صفات ارزشمند رهبری را در خودتان به وجود آورید و به رهبری قدرتمندتر و تاثیرگذارتر تبدیل بشوید؟

ترفند که به یک رهبر قوی تبدیل شوید

رهبران تحول‌گرا اغلب به عنوان افرادی علاقمند، مشتاق، اصیل و پرانرژی شناخته می‌شوند. صرفاً کمک کردن به گروه برای رسیدن به هدفش تنها دغدغه‌ی این رهبران نیست. برای آنها مهم است که به هر یک از اعضاء گروه کمک کنند تا به برترین ظرفیت‌ها و توانمندی‌هایش دست یابد.

در ادامه ۱۰ ترفند که به یک رهبر قوی تبدیل شوید را به شما یادآوری می‌کنیم. با به‌کارگیری روزانه‌ی آنها می‌توانید به رهبری بهتر تبدیل بشوید.

۱.سبک رهبری‌تان را بشناسید

شناختن سبک رهبری فعلی شما لازم و ضروری است. نقاط قوت‌تان چیست؟ کدام ابعاد را باید ارتقاء بدهید؟ می‌توانید برای شروع ارزیابی مهارت‌های رهبری‌تان از آزمون‌های اینترنتی استفاده کنید. آزمون سبک رهبری یا Leadership style quiz یکی از آن‌هاست.

بعد از انجام این آزمون، درباره‌ی ویژگی‌های اصلی سبک غالب خودتان مطالعه کنید. آیا این ویژگی‌ها به شیوه‌ی رهبری شما کمک می‌کنند یا آن را به تعویق می‌اندازند؟ وقتی بفهمید کدام ابعاد به کار و تمرکز بیشتری نیاز دارند، می‌توانید به دنبال روش‌هایی بشد و مهارت‌های رهبری‌تان را ارتقاء بدهید.

۲. خلاقیت را تبلیغ کنید

تحریک و برانگیختگی فکری یکی از ویژگی‌های مهم رهبری و از صفات بارز رهبران تحول‌گرا است. پیروان شما نیاز دارند که برای ابراز خلاقیت‌شان تشویق شوند. رهبران تاثیرگذار کسانی هستند که چالش‌هایی جدید پیش روی پیروان خود می‌گذارند و به قدر کافی آنها را حمایت می‌کنند تا به این اهداف دست یابند.

یک روش تقویت نیروی خلّاقه عبارت است از مواجهه‌ی اعضاء گروه با چالش‌ها- با علم بر این موضوع که اهداف چالش‌ها با توانمندی‌ها و قابلیت‌های اعضاء هم‌راستا هستند. هدف از این نوع تمرین این است که افراد دامنه‌ی حد و مرزهایی که برای خود قائل شده‌اند را در نوردند. به عبارت دیگر، پا را فراتر از معیارهای همیشگی‌شان بگذارند و با این همه، موانع و مشکلات موجود بر سر راه موفقیت، آنها را متوقف یا ناامید نکند.

 ۳. رُل مدل یا الگوی دیگران باشید

تاثیر مطلوب، یکی دیگر از چهار عنصر اصلی رهبری تحول‌گرا به شمار می‌رود. رهبران تحول‌گرا نمونه‌ی بارز رفتار و خصوصیاتی هستند که پیروان خود را به آنها دعوت می‌کنند. آنها دائم راه می‌روند و حرف می‌زنند. در نتیجه، اعضاء گروه این رهبران را تحسین می‌کنند و آن‌قدر کار می‌کنند تا این رفتارها را در خود نهادینه کنند.

تحقیقات نشان می‌دهند رهبران قادر هستند به یک باور خاص قدرت بدهند و انگیزه‌ی آن را به پیروان خود منتقل کنند. در نتیجه، پیروان آنها افرادی خوش‌بین می‌شوند و استانداردها و معیارهایی بالا برای عملکرد و دستاوردهایشان قائل می‌شوند.

اگر می‌خواهید به رهبری بهتر تبدیل بشوید، سعی کنید نماد ویژگی‌هایی باشید که می‌خواهید آنها را در اعضاء تیم خود مشاهده کنید.

۴. مشتاق باشید

اگر کسی برای اهداف گروه ارزشی واقعی قائل نشود، آیا شما از هدایت و رهبری او کمک می‌گیرید؟ مسلّماً خیر. رهبران والامقام نه تنها بر بکارگیری اعضاء گروه در به انجام رساندن کارها تمرکز می‌کنند، بلکه شور و شوقی اصیل و واقعی برای انجام پروژه‌های خود دارند.

می‌توانید با فکر کردن به راه‌ها و روش‌های مختلف برای ابراز ذوق و شوق‌تان این ویژگی مهم رهبری را در خودتان ایجاد کنید. اجازه دهید دیگران بدانند که شما به پیشرفت اهمیت می‌دهید. وقتی یک نفر چیزی را با اعضاء گروه در میان می‌گذارد، به او بگویید که تا چه اندازه قدردان مشارکت و همراهی او هستید.

۵. به گونه‌ای موثر گوش بدهید و تعامل برقرار کنید

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم رهبران تحول‌گرا تمرکز آنها بر تعاملات نفر به نفر با اعضاء گروه است. رهبری تحول‌گرا زمانی کارآمد می‌شود که رهبر قادر باشد چشم‌انداز خود را با پیروانش در میان بگذارد و افراد با آگاهی از این چشم‌انداز، انگیزه و شوق بیشتری به‌دست بیاورند.

رهبران خوب باید اهمیت و توجه قلبی خود نسبت به افراد گروه‌شان را هم به شکل کلامی و هم غیرکلامی ابراز کنند.

وقتی رهبران تحول‌گرا خطوط ارتباط و تعامل را باز نگه می‌دارند، این احساس را در افراد گروه خود القاء می‌کنند که آنها قادر هستند سهمی در این گروه داشته باشند. در نتیجه، دستاوردهای آنها مشهود و قابل رویت خواهد بود.

۶. نگرشی مثبت داشته باشید

رهبران تحول‌گرا دارای نگرشی مثبت و خوش‌بینانه هستند. این نگرش الهام‌بخش پیروان آنها خواهد بود. اگر رهبر، دلسرد یا بی‌تفاوت باشد، بعید نیست که افراد گروه هم بی‌انگیزه ‌شوند.

حتی وقتی اوضاع تیره و تار به نظر می‌رسد و پیروان شما در آستانه‌ی دلسردی قرار می‌گیرند، سعی کنید مثبت‌اندیش بمانید. مثبت‌اندیش ماندن به این معنا نیست که اوضاع را گل و بلبل ببینید. مقصود این است که در رویایی با دشواری‌ها و چالش‌ها، امید و مثبت‌اندیشی‌تان را حفظ کنید.

۷. افراد را تشویق به مشارکت کنید

اجازه بدهید افراد تیم‌تان بدانند که شما از ایده‌های آنها استقبال می‌کنید. رهبرانی که اعضاء گروه را تشویق به مشارکت می‌کنند اغلب رهبران دموکراتیک یا مشارکتی نامیده می‌شوند. اگرچه در نهایت، در تصمیم‌گیری‌ها، حرف آخر را شخص رهبر می‌زند اما، رهبر دموکراتیک اعضاء تیم را تشویق می‌کند تا نقشی فعال در ارائه‌ی ایده‌ها و برنامه‌های خود داشته باشند.

پژوهش‌ها نشان داده‌اند که بکارگیری سبک رهبری دموکراتیک به تعهدی بیشتر، حل خلاقانه‌تر مسئله و ارتقاء بازدهی منجر می‌شود.

۸. به پیروان خود انگیزه بدهید

رهبران تحول‌‌گرا به پیروان خود انگیزه‌هایی الهام‌بخش می‌دهند و آنها را تشویق به اقدام می‌کنند. بدون شک، الهام‌بخش بودن همیشه هم چندان راحت نیست. خوش‌بختانه، برای برانگیختن اعضاء گروه‌تان نیازی به سخنرانی‌های انگیزشی ندارید.

شما می‌توانید نسبت به ایده‌ها یا اهداف افراد گروه شور و شوقی واقعی نشان بدهید؛ این احساس را در آنها به وجود بیاورید که عضوی از روند کار به شمار می‌روند؛ قدردان کارها و ایده‌هایشان باشید؛ از آنها تعریف و تمجید کنید و وقتی موفق به انجام کاری می‌شوند، به آنها پاداش بدهید. به این ترتیب، شما می‌توانید انگیزه را در افراد تیم یا گروه‌تان به وجود بیاورید.

۹. پاداش بدهید و قدردانی کنید

یکی دیگر از خصوصیات ارزشمند رهبران خوب این است: آنها می‌دانند که قدردانی و پاداش یکی از بهترین روش‌ها برای همراه نگه داشتن پیروان‌شان است. با استفاده از این روش، رهبر احساس رضایت و ارزشمند بودن را در افراد تیم خود به وجود می‌آورد. تعجبی ندارد اگر ببینید که افراد راضی و خوشحال، عملکرد بهتری در کارشان نشان می‌دهند.

۱۰. همواره چیزهای جدید را امتحان کنید

چه کسی گفته رهبری یک رابطه‌ی یک سویه است؟ همچنان که تلاش می‌کنید تا این ویژگی‌های رهبری را در خود نهادینه کنید، یادتان نرود که همواره به پیروان خود مراجعه کنید و از آنها بازخورد و الهام بگیرید. به چیزهایی که در گذشته تاثیرگذار بوده‌اند توجه کنید. همواره به دنبال راه‌های جدیدی برای الهام بخشیدن، انگیزه دادن و قدردانی از اعضاء گروه باشید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – فاطمه یحیی

منبع: verywellmind

۱۰ ترفند که به یک رهبر قوی تبدیل شوید


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی