کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۵ ترفند ساده برای رفع پف و تیرگی دور چشم بدون لیفت و جراحی

نه، نیازی به لیفت صورت یا جراحی زیبایی نیست تا بتوانید آن حلقه های تیره زیر چشم‌تان را از بین ببرید! ما پنج ترفند فوق‌العاده ساده داریم که می‌توانید برای رفع پف و تیرگی دور چشم همین حال امتحان کنید.

ترفند ساده برای رفع پف و تیرگی دور چشم بدون لیفت و جراحی

۱. رژیم غذایی‌تان را عوض کنید

اگر قربانی پف و تیرگی بیش از اندازه زیر چشم‌های‌تان هستید که واقعا زیبایی صورت و طراوت آن را به طور منفی تحت تاثیر قرار می‌دهد، وقت آن رسیده که رژیم غذایی‌تان را عوض کنید. غذاهای شور و همچنین الکل باعث پف شدید خواهند شد، بنابراین اگر این مواد را از رژیم غذایی‌تان حذف کنید، تا حدی زیادی پف زیر چشم‌تان هم کم می‌شود. علاوه بر این، حدود ۳۰ گرم شکلات تلخ غنی از فلانول و غذاهای پر از اسیدهای چرب امگا 3 مانند ماهی و گردو می‌تواند باعث بهبود جریان خون در پوست شود و تا حدی به حل این مشکل کمک کند.

مطلب مرتبط: رفع سیاهی زیر چشم با لیمو: ۲۲ روش استفاده از لیمو برای درمان تیرگی دورچشم

۲. تی‌بگ‌های خنک

دیگر نیازی به دور ریختن چای‌های کیسه‌ای نیست، در عوض کیسه‌های چای را حدود 10 دقیقه در یخچال قرار دهید تا خنک شود، سپس خیلی راحت دراز بکشید و کیسه‌ها را روی چشم‌تان قرار دهید. حدود 15 دقیقه استراحت کنید، کیسه‌های چای خنک کم کم پوست اطراف چشم را تسکین می‌دهند و همین باعث کاهش تورم و تغییر رنگ این ناحیه می‌شود. همان‌طور که گفتیم، واقعا نیاز به داروی خاصی برای درمان این تیرگی ندارید!

۳. از مالش چشم‌ها دست بردارید

اعتقاد بر این است که سایش این ناحیه باعث تیره شدن رنگدانه‌های پوستی می‌شود، بنابراین اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که دائم چشم‌های‌شان را مدام مالش می‌دهند، اکنون دلیل واضحی دارید برای این‌که این عادت را ترک کنید.

۴. زمان خواب زیر سرتان بالش بلند بگذارید

زمانی که صاف روی تخت دراز می‌کشید، مایعات زیر چشم‌تان جمع می‌شود. بنابراین برای اصلاح وضعیت بدن‌تان یک یا دو بالش زیر سرتان اضافه کنید. با افزودن بالش، مایعات به سمت پایین بدن می‌رود و مایعات اضافی از ناحیه چشم دور می‌شود.

۵. یک کرم رتینوئید تهیه کنید

رتینوئیدها مخصوصاً برای نواحی اطراف چشم مناسب هستند. چرا؟ به این دلیل که آن‌ها بی‌درنگ به رفع هرگونه تغییر رنگ کمک می‌کنند و علاوه بر این باعث افزایش کلاژن برای کاهش خطوط ریز می‌شوند. پس از آن‌که مدتی از این کرم به طور منظم استفاده کنید، پوست شما صاف و روشن‌تر به نظر می‌رسد.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – سارا فیضی

منبع: gloriousa

۵ ترفند ساده برای رفع پف و تیرگی دور چشم بدون لیفت و جراحی


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی