کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

ترامپ رئیس‌جمهور خطرناکی خواهد بود

رئیس سابق سیا، وزیر پیشین امنیت داخلی آمریکا، مدیرکل قبلی سرویس‌های اطلاعات و اخبار آمریکا به همراه چندین کارشناس امنیتی که همگی از جمهوری‌خواهان هستند در بیانیه‌ای نسبت به رئیس‌جمهور شدن دونالد ترامپ هشدار داده‌اند.

ترامپ 5

۵۰ متخصص امور امنیتی از حزب جمهوری‌خواه آمریکا نسبت به انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس‌جمهوری آمریکا هشدار دادند. این افراد در بیانیه‌ای که روز دوشنبه ۸ اوت (۱۸ مرداد) در روزنامه نیویورک تایمز منتشر شد، ترامپ را فاقد شخصیت، شایستگی و تجربه لازم برای احراز پست ریاست جمهوری دانسته‌اند.

در این بیانیه آمده است: «او (ترامپ) اقتدار اخلاقی ایالات متحده را به عنوان راهبر دنیای آزاد تضعیف می‌کند. اینگونه به نظر می‌رسد که ترامپ در اصول بنیادین و اعتقاد به قانون اساسی آمریکا، قوانین آمریکا و نهادهای این کشور و نیز اعتقاد به انعطاف‌پذیری دینی، آزادی مطبوعات و لزوم استقلال قوه قضائیه دچار ضعف و کمبود است.»

نویسندگان این بیانیه عنوان کرده‌اند که نسبت به هیلاری کلینتون نامزد حزب دموکرات نیز شک و تردیدهایی دارند اما تاکید کرده‌اند: «هیچیک از ما به ترامپ رأی نخواهیم داد.»

در زمینه سیاست خارجی نیز این پنجاه کارشناس امنیتی جمهوری‌خواه شک و تردیدهایی را نسبت به توانایی‌های ترامپ ابراز داشته‌اند و او را فاقد شایستگی کافی برای اینکه در رأس هرم تصمیم‌گیری و راهبری باشد دانسته‌اند.

هم‌حزبی‌های ترامپ در بیانیه خود او را “رئیس‌جمهوری خطرناک” و تهدیدی برای امنیت ملی و رفاه و آسایش آمریکا دانسته‌اند. به عقیده این افراد، ترامپ‌ توانایی تشخیص خوب و بد و درست و غلط از هم را ندارد.

نویسندگان این بیانیه تایید کرده‌اند که بسیاری از مردم آمریکا به دلیل مشکلات فراوان داخلی و بین‌المللی خشمگین هستند اما ترامپ را پاسخی درخور به این چالش بزرگ آمریکا در این انتخابات مهم ندانسته‌اند.

این افراد نوشته‌اند: «ما مطمئنیم که او (ترامپ) بی‌مسئولیت‌ترین رئیس‌جمهور تاریخ آمریکا خواهدبود.»

در میان نویسندگان این بیانیه چهره‌های شاخصی که پیشتر مشاغل حساس امنیتی را بر عهده داشتند به چشم می‌خورند، از جمله: مایکل هایدن رئیس پیشین سازمان اطلاعات و امنیت آمریکا (سیا)، مایکل چرتوف، وزیر پیشین امنیت داخلی آمریکا، جان نگروپونته، مدیر کل سابق سرویس‌های اطلاعات و اخبار آمریکا و کارلا هیلز و روبرت زولیک، نمایندگان تجاری سابق دولت آمریکا.

برخی از این افراد با یک یا چند رئیس‌جمهوری جمهور‌ی‌خواه از ریچارد نیکسون تا جرج دبلیو بوش همکاری کرده‌اند. تنظیم بیانیه و جمع‌آوری امضا برای آن از سوی فیلیپ زِلیکوف مشاور کاندولیزا رایس، وزیر اسبق امور خارجه آمریکا صورت گرفته است.

در کنار زلیکوف، نام‌های دیگر مشاوران و همکاران نزدیک کاندولیزا رایس نیز در پای این بیانیه به چشم می‌خورد. اما نام سایر وزاری امور خارجه جمهوری‌خواه در این بیانیه نیست و معلوم نیست که آیا آنها در جریان این موضوع قرار نگرفته‌اند یا اینکه خودشان قصد صدور بیانیه‌ای جداگانه را دارند.

از ماه‌ها پیش میان جمهوری‌خواهان بر سر نامزدی ترامپ‌ بحث و جدل وجود دارد. برخی از چهره‌های سرشناس این جریان سیاسی پیشتر اعلام کرده‌اند که به ترامپ رأی نخواهند داد.

پاسخ ترامپ: بیانیه‌ی الیت‌ شکست‌خورده

دونالدترامپ، نامزد حزب جمهوری‌خواه برای ریاست جمهوری ماه نوامبر امسال آمریکا، به بیانیه ۵۰ چهره سرشناس امنیتی علیه خود، پاسخ داده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه،ترامپ این افراد را “الیت شکست‌خورده واشنگتن” نامیده که “دو دستی به قدرت چسبیده‌اند”.

ترامپ نویسندگان این بیانیه را مسئول “اشتباهات جدی” و “تصمیم فاجعه‌آمیز حمله به عراق” دانسته که به گفته او باعث شکل‌گیری و رشد جهادگرایان دولت اسلامی شد و دنیا را “ناامن‌تر” کرد.

او نوشته: «کسانی که این بیانیه را امضا کرده‌اند دقیقا کسانی هستند که باید به مردم آمریکا پاسخگو باشند که چرا دنیا تا این حد به هم ریخته است. ما از این افراد سپاسگزاریم چرا که حالا همه می‌دانند چه کسانی باعث شدند تا دنیا به این اندازه جای خطرناکی شود.»

ترامپ همچنین تصریح کرده که دیگر زمان آن رسیده که این افراد درباره اشتباهات “فاجعه‌بارشان” پاسخگو باشند.


سایت کسب و کار بازده

ترامپ رئیس‌جمهور خطرناکی خواهد بود

منبع: دویچه وله


 

یادداشت روز

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی