کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

ترامپ از کارنامه ۱۰۰ روزه خود ابراز خوشحالی کرد

یکصد روز از ریاست جمهوری دونالد ترامپ می‌گذرد و ترامپ از کارنامه ۱۰۰ روزه خود ابراز خوشحالی کرد. رئیس ‌جمهور آمریکا در جشنی که به این مناسبت در پنسیلوانیا برگزار شد، از بیلان موفقیت‌آمیز عملکردش در این مدت سخن گفت و همچنین از “نبرد‌هایی که در پیش است”.

اهالی مطبوعات و رسانه‌های آمریکا شامگاه شنبه (۲۹ آوریل / ۹ اردیبهشت) برای برگزاری جشن سالانه خود در واشنگتن گرد هم آمدند؛ جشنی که رئیس ‌جمهور آمریکا نیز به طور سنتی در آن حضور دارد.

این بار اما رئیس ‌جمهور ایالات متحده در این مراسم شرکت نکرده بود. دونالد ترامپ راهی هریسبورگ در ایالت پنسیلوانیا شده بود تا با برگزاری جشنی در کنار هزاران تن از هوادارانش از عملکرد موفقیت‌آمیزش در طی یکصد روز نخست ریاست ‌جمهوری‌اش سخن گوید.

او در نطق یک‌ساعته خود در این مراسم تصریح کرد که هفته‌های گذشته “بسیار هیجان‌انگیز و بسیار سازنده‌” بوده‌اند. ترامپ از “نبردهای بزرگی که در پیش است” سخن گفت و وعده داد که تمامی این نبردها را با پیروزی به پایان خواهد برد.

سخنرانی ترامپ در این مراسم شباهت زیادی به سخنرانی‌های او در جریان کارزار انتخاباتی‌اش داشت. او در انتخابات نوامبر ۲۰۱۶ در آمریکا به ویژه در ایالت پنسیلوانیا موفق شده بود، آرای بسیار زیادی به دست آورد.

مطلب مرتبط: ترامپ دستور بازنگری توافق هسته ای ایران را صادر کرد

انتقاد به رسانه‌ها

ترامپ این بار هم به رسانه‌ها حمله برد و آن‌ها را به انتشار اخبار جعلی متهم کرد. او از اینکه “فرسنگ‌ها از منجلاب [رسانه‌ای] واشنگتن دور است”، ابراز خوشحالی کرد.

ترامپ اولین رئیس ‌جمهور آمریکا در طی ۳۶ سال گذشته است که در شام سالانه‌ی اهالی رسانه‌ها در واشنگتن حضور نیافته است.

ترامپ از کارنامه ۱۰۰ روزه

البته سخنان ترامپ نیز بی‌پاسخ نماند. باب وودوارد، یکی از افشاگران رسوایی واترگیت اتهامات مطرح شده از سوی ترامپ را با قاطعیت رد کرد و گفت: «آقای رئیس‌جمهور، رسانه‌ها اخبار جعلی نیستند.»

دونالد ترامپ در نطق خود در هریسبورگ در پنسیلوانیا بار دیگر از سلف خود، باراک اوباما انتقاد کرد و گفت که دولت اوباما “تنها هرج و مرج” از خود برای دولت جدیدی که جمهوری‌خواهان آن را اکنون در دست دارند، به جای گذاشته است.

مطلب مرتبط: ترامپ از رفتار غیرمنصفانه عربستان سعودی و هدر دادن پول آمریکا به شدت انتقاد کرد

تظاهرات علیه سیاست محیط زیستی ترامپ

ترامپ اعلام کرد که در طی دو هفته‌ی آینده در ارتباط با توافق‌نامه اقلیمی پاریس تصمیم‌گیری خواهد کرد.

رئیس‌ جمهور آمریکا در جریان کارزار انتخاباتی خود از خروج ایالات متحده از این توافق‌نامه ‌مهم بین‌المللی سخن گفته و وعده داده بود که استفاده از منابع فسیلی چون ذغال سنگ را در تأمین انرژی تقویت کند.

ذغال سنگ از منابعی محسوب می‌شود که در تولید گازهای گلخانه‌ای و همچنین گرمایش زمین تأثیرگذار هستند.

همزمان با سخنرانی ترامپ در پنسیلوانیا ده‌ها هزار نفر در واشنگتن دست به تظاهراتی اعتراضی در انتقاد به سیاست‌های زیست‌محیطی ترامپ زدند.

ترامپ از کارنامه ۱۰۰ روزه

دونالد ترامپ در روز ۲۰ ژانویه سال جاری میلادی دوره ریاست جمهوری خود را آغاز کرد. شماری از اقدامات بحث‌برانگیز او سبب شد که موج‌هایی گسترده از اعتراضات به راه افتد.

مهم‌ترین برنامه‌هایی که او اعلام کرده بود در حال حاضر متوقف شده‌اند: برچیدن برنامه‌ی بهداشتی و تأمین درمانی دولت اوباما در پی مخالفت هم‌حزبی‌های ترامپ در جناح جمهوری‌خواه متوقف شده، دادگاه‌ها فرمان مهاجرتی او را به تعلیق درآورده‌اند و چگونگی تأمین هزینه‌ی دیوار مرزی با مکزیک نیز هنوز مشخص نیست.

ترامپ در طی سخنرانی خود در پنسیلوانیا موفقیت‌های خود در یکصد روز گذشته را برشمرد، از جمله انتصاب نیل گورساچ به مقام قاضی دیوان عالی ایالات متحده و خروج آمریکا از پیمان تجاری اقیانوس آرام.

رئیس‌جمهور آمریکا خطاب به هوادارانش گفت: «ما به یکایک وعده‌های خود عمل خواهیم کرد.» ترامپ روز شنبه همچنین فرمانی را صادر کرد که هدف آن بازبینی تمامی توافق‌نامه‌های بین‌المللی تجاری است که آمریکا نیز آن را به امضا رسانده است.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

ترامپ از کارنامه ۱۰۰ روزه خود ابراز خوشحالی کرد


پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی