کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

طرز تهیه تخم مرغ شکم پر با پودر کاری

با این‌که تخم مرغ شکم پر با پودر کاری و خردل طعم تندی دارد، ولی طعم آن به طور کلی متعادل است. مواد به کار رفته در این نوع تخم مرغ شکم پر در مقایسه با نوع کلاسیک آن، دارای رنگ و طعم قوی‌تری هستند.

طرز تهیه تخم مرغ شکم پر با پودر کاری

زمان آماده‌سازی: ۱۵ دقیقه
زمان پخت: ۱۵ دقیقه + ۳۰ دقیقه‌ی اضافه
مجموع زمان مورد نیاز: ۱ ساعت
برای مصرف ۱۲ نفر

مواد مورد نیاز

الف. ۶ عدد تخم مرغ
ب. یک‌چهارم فنجان مایونز
پ. ۱ قاشق غذاخوری پودر خردل
ت. ۱ قاشق چای خوری پودر کاری
ث. نصف قاشق چای خوری جعفری خشک شده
ج. ۱ قاشق غذاخوری چاشنی رلیش (طرز تهیه‌ی آن را در ادامه توضیح خواهیم داد)
چ. یک‌چهارم قاشق چای خوری پودر فلفل سیاه
ح. مقداری پاپریکا برای تزیین

دستورالعمل

الف. برای تهیه‌ی چاشنی رلیش به ۴ فنجان خیار، ۲ فنجان فلفل قرمز تازه، ۲ فنجان پیاز، و مقداری نمک کوشر، شکر، سرکه، تخم کرفس، و خردل نیاز داریم. خیار، فلفل، و پیاز را با استفاده از دستگاه کاملا خرد کنید. هر سه را به همراه نمک داخل کاسه‌ی بزرگی بریزید و به هم بزنید. داخل کاسه آب یخ بریزید تا کاملا مواد را بپوشاند، و سپس آن‌ها را به مدت ۲ ساعت کنار بگذارید.

آب کاسه را خالی کنید و مواد را کاملا آبکشی کنید. شکر، سرکه، تخم کرفس، و خردل را در قابلمه‌ی بزرگی بریزید و روی حرارت به جوش بیاورید. ترکیب خیار را به مواد بیفزایید و اجازه دهید ۱۰ دقیقه به آرامی بپزند. چاشنی‌تان آماده است؛ مقدار مورد نیازتان را بردارید و مابقی را به شیوه‌ی جوشاندن در ظرف شیشه‌ای با درب محکم، کنسرو کنید.

ب. تخم مرغ‌ها را در یک طبقه داخل یک قابلمه بزرگ بگذارید و روی آن‌ها آب بریزید؛ آب باید حدود ۲ سانتی‌متر از تخم مرغ‌ها بالاتر بیاید. درب ظرف را بگذارید و آب داخل آن را روی شعله‌ی زیاد بجوشانید. ظرف را از روی حرارت بردارید و اجازه دهید تخم مرغ‌ها به مدت ۱۵ دقیقه داخل آب داغ بمانند. سپس آب داغ را از ظرف خارج کنید. تخم مرغ‌ها را زیر آب سرد بگیرد تا خنک شوند؛ در نهایت، پوست آن‌ها را جدا کنید. تخم مرغ‌ها را از عرض به دو نیم تقسیم کنید و زرده‌ها را از دل سفیده‌ها خارج کنید. همه‌ی زرده‌ها را داخل یک کاسه بریزید و با چنگال پوره کنید.

پ. مایونز، خردل، پودر کاری، جعفری، چاشنی رلیش، و فلفل را به زرده‌ها اضافه کنید و مواد را به خوبی به هم بزنید؛ ترکیب زرده را با استفاده از قاشق داخل شکم سفیده‌ها قرار دهید. در نهایت روی تخم مرغ‌ها را با پاپریکا تزیین کنید. پیش از مصرف، آن را در یخچال نگهداری کنید.

ارزش غذایی

به ازای هر یک وعده: ۷۳ کالری؛ ۳.۳ گرم پروتئین (۷ درصد ارزش روزانه)؛ ۱.۲ گرم کربوهیدرات؛ ۶.۲ گرم چربی (۱۰ درصد ارزش روزانه)؛ ۹۴.۲ میلی‌گرم کلسترول (۳۱ درصد ارزش روزانه)؛ ۱۳۰.۵ میلی‌گرم سدیم (۵ درصد ارزش روزانه)


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – امیررضا مصطفایی

منبع: allrecipes

طرز تهیه تخم مرغ شکم پر با پودر کاری


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی