کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۶ راه ایجاد تحول در کسب و کار با راه‌ اندازی پادکست

در دوران آشفتگی و بحران است که بزرگ‌ترین و بهترین فرصت‌ها، نه فقط آشکار، بلکه ایجاد می‌شوند. اکنون، بسیاری از بزرگسالان جهان جزء طرفداران پر و پا قرص پادکست هستند، و متخصصان و کارآفرینان پیشرو و موفق از پادکست‌های خود برای کسب ثروت های بسیار زیادی به صورت سالانه استفاده می‌کنند. در این نوشتار از ۶ راه ایجاد تحول در کسب و کار با راه‌ اندازی پادکست برای شما سخن می گوییم.

۶ راه ایجاد تحول در کسب و کار با راه‌ اندازی پادکست

حتی در این وضعیت که کووید-۱۹ زندگی را مختل کرده است، بهترین فرصت این است که در مورد یکی از بهترین مسیرها برای رشد کسب و کار به پژوهش بپردازیم – مسیری که با شتاب زیاد در حال رشد است. در این مقاله، به راه‌هایی اشاره می‌کنیم که پادکست می‌تواند در ایجاد تحول در کسب و کار شما موثر باشد.

تحول در کسب و کار با راه‌ اندازی پادکست

۱. ایجاد شرایط برد – برد

همان‌طور که همه‌ی ما می‌دانیم، رقیب‌های کسب و کار‌مان همواره مثل گرگ در کمین هستند تا بتوانند مشتری‌های‌مان را به سمت خودشان بکشند تا درآمد خود را افزایش دهند. چنین تمرکزی بر یک عنصر کسب و کاری واحد، به جای ایجاد یک رابطه‌ی بلند مدت برای همکاری و تبادل متقابل ارزش‌های کسب و کاری، بدون شک یکی از بدترین خصوصیاتی است که صاحبان کسب و کار می‌توانند داشته باشند.

صدا به برند شما وجهه‌ای انسانی می‌بخشد؛ بنابراین، راه‌اندازی پادکست مخصوص خودتان می‌تواند در ایجاد اعتماد از سوی مخاطبان بالقوه و هم‌چنین، مشتریان فعلی‌تان بسیار به شما کمک کند، و حتی باعث شود از این‌که ‌کارمندان‌تان همواره اهداف و چشم‌اندازهای شرکت را در پیش روی خود داشته باشند، اطمینان حاصل کنید. با هر بخش از این پادکست، محتوای آن دائما اطلاعات ارزشمندی را به شنونده‌ها، با هر نوع سلیقه و نیاز، ارائه می‌دهد که با استفاده از این اطلاعات می‌توانند زندگی‌شان را بهبود ببخشند؛ و شما برای انجام این کار حتی نیازی به خروج از دفتر یا خانه‌‌تان نیز ندارید.

این اطلاعات ارزشمند می‌تواند شکل‌های مختلفی داشته باشند. برای مثال:

الف. پادکست “‌چگونه این را ساختم (How I Built This)‌”‌ به بیان چگونگی تاسیس شرکت‌های بزرگ می‌پردازد؛
ب. پادکست “‌سریال (Serial)‌”‌ نیز از روش‌های تحقیقاتی و روزنامه نگاری برای تحقیق در پرونده‌‌های جنایی استفاده می‌کند؛ و
پ. پادکست “تجربه‌های جو روگان (‌The Joe Rogan Experience)‌”‌ با مکالمه‌های طولانی مدت و بدون سانسور خود در خصوص آزادی‌های مدنی و جریان‌های کنونی ظاهرا می‌تواند تمام هنجارها را در هم بشکند.

هر چیزی که در هر جای دنیا دربردارنده‌ی اخبار خوبی برای کارآفرینان و افراد حرفه‌ای است، در هیچ محدوده و قالبی نمی‌گنجد. همان‌طور که چند پادکست نمونه‌ی بالا به وضوح نشان می‌دهند، حتی در مبهم‌ترین و مرموزترین مسائل و موقعیت‌ها نیز می‌تواند به بزرگ‌ترین فرصت‌ها و دستاوردها رسید.

هم‌چنین، پادکست به مسیر فوق‌العاده‌ای برای افزایش سطح علمی مخاطب نیز تبدیل شده است. فارغ از این‌که صنعت و حرفه‌ی شما چه باشد، تلاش برای ارائه‌ی بهترین خدمات و امکانات به مشتری و تمرکز بر شکل‌گیری روابط مثبت بلند مدت به ایجاد شرایط برد – برد منجر می‌شود.

۲. همسویی برند با نظرات متخصصان صنعت

یکی از آسان‌ترین راه‌های برای رشد میزان مخاطبان دعوت از مهمان‌هایی جذاب و دوست داشتنی است. این کار نه تنها باعث افزایش اعتماد مخاطب به شما می‌شود، بلکه کمک‌تان می‌کند تا بتوانید حتی نام‌های بزرگ‌تری را نیز به سمت خودتان جذب کنید؛ و وقتی به این مرحله برسید، دیگر فقط باید به ابتکار و خیال‌پردازی خود اتکا کنید. به پادکست به عنوان راهی برای رشد قابل ملاحظه‌ی شبکه‌ی شخصی‌تان، و هم‌زمان افزایش شمار مخاطبان‌تان بنگرید.

هنگامی که توانستید مصاحبه‌هایی با نام‌های بزرگ ترتیب دهید و شمار زیادی از شنوندگان را به سمت خود جذب کنید، باید به یک نکته‌ی بسیار مهم توجه کنید: هرگز به خود مغرور نشوید. شاید این جمله بسیاری از پادکست‌سازها را گیج و نگران کنید؛ ولی حقیقت ماجرا این است که مخاطبان فقط از روی وفاداری به پادکست شما مراجعه نمی‌کنند – بلکه شمار زیادی از آن‌ها فقط به خاطر محتوای ارزشمندی که ارائه می‌دهید، دائما مشتری‌تان هستند. به خاطر داشته باشید، آن‌ها مخاطبان شما هستند؛ آن‌ها برای شنیدن مطالب شما وقت صرف می‌کنند؛ بنابراین، شما دست‌کم بابت بازده سرمایه‌گذاری در این کار به آن‌ها مدیون هستید. همیشه بر ارائه‌ی مطالب ارزشمند، چه درباره‌ی مهمانان‌تان و چه در مورد شنوندگان‌تان، تمرکز داشته باشید.

۳. نهایت بهره‌برداری از یک پادکست موفق

بنابراین، اگر روش‌های درستی را برای ایجاد یک پادکست پیروی کنید، و کاملا در این راه ثابت‌قدم باشید، مسیر بسیار خوبی را برای رسیدن به یک پادکست موفق ایجاد می‌کنید. اکنون، با یک پادکست موفق باید چه کار کنید؟ بهره‌برداری و استفاده‌ی خوب از یک پادکست موفق به میزان کاردانی و تدبیر شما بستگی دارد. پادکست‌سازان بزرگ دنیا از این ابزار، از شاخه‌های مختلف، برای رسیدن به رشد قابل ملاحظه‌ای در کسب و کار‌شان بهره‌ می‌برند. در نهایت، روزی می‌رسد که آدم‌های مشهور و بزرگ برای شرکت در پادکست‌ شما پیش‌قدم می‌شوند، و دیگر نیاز نیست خودتان به دنبال آن‌ها بگردید. ولی همین شرایط نیز تازه آغاز کار است.

اگر واقعا می‌خواهید به برند تاثیرگذاری تبدیل شوید، هدف اولیه‌تان باید این باشد که از فرایند رو به رشد مخاطبان و مشکلات پیش روی آن‌ها درس‌های جدیدی بیاموزید. هر چه بیش‌تر بتوانید چالش‌ها و درگیری‌های‌شان را درک کنید، آسان‌تر می‌توانید راه‌حل‌هایی برای تسکین دردها و مشکلات‌شان به آن‌ها ارائه دهید. شما می‌توانید بی‌نهایت محصول و خدمات، و هم‌چنین، رویدادهای مجازی، برنامه‌های آموزشی و درمانی و غیره برای آن‌ها تهیه کنید.

هم‌چنین، یک پادکست موفق بستری را در اختیارتان قرار می‌دهد که از طریق آن می‌توانید انگیزه‌ها و دلایل‌ مهم‌تان را به شکل برجسته‌تری به آدم‌ها نشان دهید. برای مثال، ممکن است از طریق یک پادکست موفق بتوانید بودجه‌ی قابل توجه یا پشتیبانی مردمی را برای یک سازمان خیریه تامین کنید. داشتن مخاطبان علاقه‌مندی که به حرف‌ها و ایده‌‌های شما باور دارند، مسیر همواری را برای روشنگری در جهان، در مورد هر مسئله‌ای که شما آن را درست بپندارید، ایجاد خواهد کرد.

راه‌اندازی یک پادکست ممکن است بسیار آسان‌ به نظر برسد – البته، تا وقتی که بخواهید واقعا برای راه‌اندازی آن اقدام کنید. دیل کارنگی، در نقل قول معروف‌اش – “‌یک ساعت برنامه‌ریزی می‌تواند به اندازه‌ی ۱۰ ساعت تلاش برای‌تان ارزش داشته باشد‌”‌ – به ما یادآور می‌شود چگونه یک برنامه‌ریزی جامع می‌تواند هر تلاش جدیدی را آسان‌تر کند. ولی وقتی نوبت راه‌اندازی یک پادکست می‌شود، چگونه می‌توانید برنامه‌ریزی‌تان را اجرایی کنید؟

نخست، باید از خودتان چند سوال بپرسید. با یافتن پاسخ‌هایی مشخص برای این سوال‌ها، فرایند برنامه‌ریزی – و راه‌اندازی پادکست – برای‌تان  بسیار آسان‌تر خواهد شد.

۱. چرا می‌خواهم این پادکست را راه بیندازم؟

پاسخ این سوال ممکن است کاملا بدیهی به نظر برسد، ولی واقعا کمی جدی‌تر به آن فکر کنید – چرا می‌خواهید این پادکست را راه بیندازید؟ اگر پاسخ دقیق و مطمئنی برای این سوال ندارید، یا مثلا پاسخ‌تان این است که “‌این روزها همه می‌خواهند یک پادکست داشته باشند‌”‌، شاید لازم باشد کمی عمیق‌تر در این مورد فکر کنید.

برای مثال، اگر شما یک وکیل خانواده هستید، انگیزه‌تان از راه‌اندازی‌ یک پادکست ممکن است این باشد که بخواهید به سایر وکلای خانواده بگویید در احساسات، تردیدها، و اضطراب‌های‌شان تنها نیستند. این انگیزه و ماموریت می‌تواند در خصوص اپیدمی ویروس کرونا بسیار مهم و کارساز باشد؛ زیرا این روزها، آدم‌ها در سراسر دنیا مجبور هستند در خانه بمانند و خود را قرنطینه کنند – این یعنی آدم‌ها از هر وقت دیگر در تاریخ تنهاتر شده‌اند.

پادکست حقوق خانواده نه تنها برای دفع غم و احساسات تنهایی‌تان، بلکه به این خاطر راه‌اندازی می‌شود که به سایر وکلا نیز نشان دهید شما و مخاطبان‌تان به آن‌ها همراه هستید.

۲. با راه‌اندازی این پادکست می‌خواهم به چه چیز برسم؟

همه‌ی ما پیش از آن‌که بخواهیم از منطقه‌ی امن ذهنی خود خارج شویم، دچار ترس و اضطرابی به نام ترس از صحنه می‌شویم؛ به خصوص اگر بخواهید هیجان‌های‌مان را برای سایر آدم‌ها به نمایش بگذاریم. با وجود این، اگر پادکست‌تان را با دلایل درست و مشخصی راه‌اندازی کنید، به آدم‌هایی که در اوج ناامیدی به راهنمایی و پشتیبانی نیاز دارند، لطف بزرگی خواهید کرد. با این حال، تنها وقتی واقعا متوجه‌ی ارزش و اعتبار آن می‌شوید که پادکست‌تان را راه‌اندازی کرده باشید.

برای کسب اطمینان از این‌که واقعا بتوانید چنین خدماتی را به مخاطب ارائه دهید، باید به این موضوع فکر کنید که با راه‌اندازی این پادکست می‌خواهید به چه چیزی برسید. در مورد مثال بالا، وکیل خانواده ممکن است بخواهد به سایر وکلایی که دچار احساسات مشترکی از تردید به خود و اندوه هستند، بگوید آن‌ها در این تجربه‌ی تلخ تنها نیستند. پادکست مسیر امن و همواری را برای تحقیق درباره‌ی این احساسات ایجاد می‌کند، و هم‌زمان، استراتژی‌هایی را نیز برای افزودن شادی‌ها و دستاوردهای بیش‌تر به محیط کار، و در نهایت، فضای زندگی معرفی می‌کند.

هر هدفی که با راه‌اندازی پادکست به دنبال تحقق‌اش هستید، لازم نیست دنیا را متحول کند. در حقیقت، فقط کافی است به دنبال سطحی از تکامل باشد که به عمل منجر شود. هدف شما می‌تواند چیزی به سادگی برآوردن نیازی باشد که تاکنون در پادکست‌های فعلی به آن پرداخته نشده است.

همه‌ی ما انسان‌ها دوره‌هایی از تنهایی را تجربه می‌کنیم؛ بنابراین، اگر هدف‌تان اتصال آدم‌ها به یکدیگر و ایجاد یک تجربه‌ی مشترک باشید، بسیار کافی و شایسته خواهد بود.

۳. شنونده‌ی ایده‌آل من چه کسی است؟

وقتی بتوانید دو سوال نخست به خوبی پاسخ دهید، یافتن پاسخ این سوال آسان خواهد بود. به این موضوع فکر کنید که شنونده‌ی ایده‌آل شما چه کسی است – در مثال مربوط به وکیل خانواده، شنوندگان ایده‌آل شامل وکلایی هستند که در حرفه‌ی خود دچار خستگی و فرسودگی شده‌اند.

یک راه بسیار عالی برای آگاهی از شنوندگان ایده‌آل پادکست‌تان این است که در این مورد به خوبی با خودتان صحبت کنید. بله! با خودتان صحبت کنید. بعضی از موضوعاتی را که می‌خواهید در پادکست خود به آن‌ها بپردازید، در ذهن‌تان تحلیل کنید و نکاتی مهمی از آن‌ها را یادداشت کنید. وقتی نکات مهم مربوط به سخنرانی‌ و پیام‌های مورد نظرتان را روی کاغذ نوشتید، به تصویر کشیدن کسانی که بیش از دیگران ممکن است از این سخنان بهره‌مند شوند، بسیار آسان‌تر می‌شود.

این سوال‌ها در مورد نحوه‌ی درست مسیریابی‌مان در دنیای اطراف است، و فرقی نمی‌کند بخواهیم یک سرمایه‌گذاری و کسب و کار جدید راه بیندازیم یا ایده‌ی راه‌اندازی و توسعه‌ی یک پادکست را عملی کنیم. این سوال‌ها را از خود بپرسید و به پاسخ‌های‌تان توجه کنید.

همه‌ چیز سر جای خود به خوبی اتفاق خواهد افتاد.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – امیر رضا مصطفایی

منبع: success

۶ راه ایجاد تحول در کسب و کار با راه‌ اندازی پادکست


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی