کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ بهترین کشور برای تحصیل در ۲۰۱۷

در این نوشتار فهرست ۱۰ بهترین کشور برای تحصیل در ۲۰۱۷ معرفی می شود.

۱۰ بهترین کشور برای تحصیل در ۲۰۱۷

به تازگی از جانب موسسه‌ی کیو اِس (کواکْیِرِلی سیمونز QS) رده‌بندی‌هایی منتشر شده است که کیفیت و قابلیت دسترسی به تحصیلات عالیه را در کشورهای سراسر جهان ارزیابی می‌کنند. در این رده‌بندی پنجاه کشور از شش قاره قرار دارند که پژوهشگران آنها را از لحاظ قابلیت دسترسی، قدرت دستگاه آموزشی، و نحوه‌ی عملکرد موسسات آموزشی در یک جدول رده‌بندی گرد هم جمع کرده‌اند. در ادامه به ۱۰ بهترین کشور برای تحصیل دانشگاهی در ۲۰۱۷ اشاره می‌کنیم.

۱۰. ژاپن

بر اساس آمار کیو اس، ژاپن با داشتن دو دانشگاه که در میان ۵۰ موسسه‌ی آموزشی برتر جهان قرار دارند، توانست جایگاه دهم را در این رده‌بندی به‌دست آورد. دانشگاه کیوتو و دانشگاه توکیو به ترتیب در جایگاه‌های ۳۸ام و ۳۹ام بهترین دانشگاه‌های جهان قرار دارند. هم‌چنین پایتخت این کشور، توکیو، با شمار پایینِ‌ِ دانشجو نسبت به جمعیت عمومی به عنوان سومین شهر برتر جهان برای دانشجویان شناخته شده است.

مطلب مرتبط: ۱۰۰ برترین دانشگاه های جهان در ۲۰۱۶ – ۲۰۱۷

۹. کره‌ی جنوبی

کره‌ی جنوبی نیز مانند ژاپن دارای دو دانشگاه است که نام‌شان در میان ۵۰ موسسه‌ی آموزشی جهان به چشم می‌خورد؛‌ دانشگاه ملی سئول در جایگاه ۳۶ام، و موسسه‌ی پیشرفته‌ی علم و صنعت کره (KAIST) در جایگاه ۴۳ام قرار دارند؛ و هم‌چنین پایتخت این کشور، سئول، در رده‌بندی بهترین شهرهای جهان برای دانشجویان جایگاه ۱۰ام را در فهرست ۱۰ تحصیل کرده ترین کشور دنیا به خود اختصاص داده است.

۸. چین

دانشگاه چینهوا مشهورترین موسسه‌ی آموزش عالی چین است که در شمال غربی پکن و در باغ سلطنتی سابق متعلق به دودمان چینگ قرار دارد. این موسسه با کسب جایگاه ۲۵ام جهان، بالاترین رتبه را در میان دانشگاه‌های چین به خود اختصاص داده است. دانشگاه پکن نیز با قرار گرفتن در رده‌ی ۴۱ام بهترین دانشگاه‌های جهان، دومین دانشگاه برتر این کشور محسوب می‌شود.

۷. هلند

هلند طبق آمار کیو اس، در میان ۱۰۰ برترین موسسه‌های آموزشی جهان دارای پنج نماینده است که دانشگاه آمستردام با قرار گرفتن در رده‌ی ۵۵ام، بهترین جایگاه را نسبت به این پنج دانشگاه به خود اختصاص داده است. با این‌که دانشگاه ماستریخت (که عکس آن در این بخش به نمایش درآمده است) در رده‌ی نازل ۱۶۹ام قرار گرفته است، ولی در میان ۵۰ دانشگاه برتر جهان با قدمت زیر ۵۰ سال در رده‌ی هشتم قرار دارد. این موسسه به دلیل آن‌که تقریبا نیمی از برنامه‌های آموزشی‌اش را در دوره‌ی لیسانس به زبان انگلیسی برگزار می‌کند، در میان دانشجویان بین‌المللی حائز محبوبیت است.

۶. فرانسه

سال گذشته پاریس، پایتخت فرانسه، با داشتن دو دانشگاه به نام‌های اکول نرمال سوپریر و مدرسه‌ی پلی‌تکنیک در داخل و حومه‌ی این شهر به عنوان بهترین شهر جهان برای دانشجویان شناخته شد. دانشگاه اکول نرمال سوپریر در رده‌ی ۲۳ام و مدرسه‌ی پلی‌تکنیک نیز در جایگاه ۴۰ام بهترین دانشگاه‌های جهان قرار گرفته‌اند.

مطلب مرتبط: ۱۰ گرانترین کشورها برای دانشجویان خارجی

۵. کانادا

بر اساس آمار کیو اس، کانادا با داشتن سه دانشگاه در میان برترین دانشگاه‌های جهان، از لحاظ آموزش عالی جزء پنج کشور برتر قرار گرفته است. دانشگاه مک‌گیل در رده‌ی ۲۴ام، دانشگاه تورنتو در جایگاه ۳۴ام و دانشگاه بریتیش کلمبیا نیز جزء ۵۰ دانشگاه برتر جهان هستند. کانادا را غالبا می‌توان از لحاظ هزینه‌های آموزشی، گزینه‌ای ارزان‌تر نسبت به ایالات متحده دانست و علاوه بر این، فرآیند درخواست برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور نیز از ایالات متحده آسان‌تر است.

۴. استرالیا

جای تعجب نیست که استرالیا با داشتن هفت دانشگاه‌ در میان ۱۰۰ دانشگاه‌ ‌برتر جهان، بتواند جزء پنج کشور برتر این فهرست قرار بگیرد. تنها ایالات متحده و بریتانیا توانسته‌اند در میان ۱۰۰ دانشگاه‌ برتر جهان دانشگاه‌های بیش‌تری را به خود اختصاص دهند. برترین دانشگاه استرالیا، دانشگاه ملی این کشور است که در رده‌ی ۱۹ام جهان قرار دارد، که به ویژه به خاطر شهرت علمی و هیات علمی بین‌المللی‌اش حائز این رتبه شده است.

مطلب مرتبط: ۱۰ کشور با بیشترین میراث جهانی یونسکو

۳. آلمان

با این‌که در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان تنها نام چهار موسسه‌ی آموزش عالی آلمانی به چشم می‌خورد، و بهترین رتبه نیز مربوط به دانشگاه فنی مونیخ است که فقط در رده‌ی۶۰ام قرار دارد، ولی کشور آلمان به این دلیل در رده‌ی سوم این فهرست جای گرفته که دانشگاه‌های این کشور از لحاظ هزینه‌ّهای تحصیل شرایطی بسیار مطلوب برای دانشجویان فراهم کرده‌اند. در ۲۰۱۴، آخرین ایالات آلمان نیز دریافت شهریه را لغو کرد، و به این ترتیب همه‌ی دانشجویان می‌توانند تنها با پرداخت هزینه‌ای اندک برای ثبت‌نام و خرج زندگی، به صورت رایگان در دانشگاه‌های این کشور تحصیل کنند.

۲. بریتانیا

بریتانیا در حالی در جایگاه دوم  بهترین کشور برای تحصیل قرار دارد که ۱۸ دانشگاه از ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان متعلق به این کشور است و دانشگاه کمبریج در رده‌ی سوم برترین دانشگاه‌های جهان قرار دارد. هم‌چنین دانشگاه آکسفورد (رده‌ی ششم)، کالج دانشگاهی لندن (رده‌ی هفتم)، و کالج سلطنتی لندن (رده‌ی هشتم) جزء ۱۰ دانشگاه‌ برتر جهان هستند.

مطلب مرتبط: ۲۵ کشور با بالاترین نرخ باسوادی

۱. ایالات متحده

امریکا در صدر فهرست ۱۰ بهترین کشور برای تحصیل دانشگاهی قرار دارد. این کشور با داشتن ۳۰ نماینده در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان، و قرار گرفتن موسسه‌ی فناوری ماساچوست (MIT) در جایگاه برترین دانشگاه جهان توانسته است در صدر این فهرست قرار بگیرد. طبق گزارش موسسه‌ی کیو اس، ایالات متحده هر چهار معیار مورد نظر را در این رده‌بندی دارا است – این چهار معیار شامل قابلیت دسترسی، قدرت دستگاه آموزشی، رتبه‌ی دانشگاه‌ها، و زمینه‌های اقتصادی است.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده _ امیررضا مصطفایی

منبع: تلگراف

۱۰ بهترین کشور برای تحصیل در ۲۰۱۷


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی