کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

تجربه نزدیک به مرگ چگونه بر ما اثر میگذارد

تجربه نزدیک به مرگ چگونه بر ما اثر میگذارد

آیا می‌دانید تجربه نزدیک به مرگ چگونه بر ما اثر میگذارد ؟ در این نوشتار برای‌تان می گوییم که تجربه نزدیک به مرگ چگونه بر ما اثر میگذارد.

تجربه نزدیک به مرگ یا شبه‌مرگ مقوله‌ای شخصی و منحصر به هر فردی است که آن‌ را تجربه‌ می‌کند. این تجربه‌ها شبیه خیال و رویا نیستند. شبه‌مرگ برای بسیاری از افرادی که آن را تجربه‌ کرده‌اند، واقعی‌تر و قدرتمند‌تر از واقعیت فیزیکی این دنیا است؛ برخی آن را “‌ماوراء واقعیت‌” می‌نامند. تعریف و توصیف تجربه‌های نزدیک به مرگ یا شبه‌مرگ، آن را محدود می‌کند و در این مقاله قصد این کار را ندارم. سعی می‌کنم به شما نشان دهم آنها چه هستند و چگونه بر آدم‌ها تاثیر می‌گذارند.

تجربه نزدیک به مرگ

هر فردی، در هر زمان، و تحت هر شرایط و موقعیتی امکان دارد چنین تجربه‌‌ای را از سر بگذراند. تنها از روی اثرات پس از آن رویداد می‌توانید متوجه شوید فردی چنین لحظاتی را تجربه کرده است. این تجربه‌ها آبستن تغییرات دائمی و بنیادین در زندگی‌ هستند. به عنوان برخی از تغییرات رایج و اولیه‌ی پس از این تجربه‌ها می‌توان به از بین رفتن ترس از مرگ و به وجود آمدن زندگی معنوی غنی‌تر و پربارتر اشاره کرد. هر یک از این‌ دگرگونی‌ها به تنهایی می‌تواند زندگی یک فرد را به نهایت کمال برساند.

من تاکنون دو بار تجربه نزدیک به مرگ داشته‌ام و آنها زندگی‌ام را از این رو به آن رو کردند.

اعتقاد دارم مهم‌ترین عنصر دگرگونی‌ در این تجربه‌ها این است که انسان در معرض باورنکردنی‌ترین و عمیق‌ترین جنبه‌ی عشق و آرامش قرار می‌گیرد. عشق حمایتت می‌کند و در تمام لحظاتی که وجودت را فرا می‌گیرد، بلندت می‌کند و مملو از معنویتت می‌کند. بدون ایجاد تغییر در زندگی روزمره‌ات در این جهان، هرگز نمی‌توانی در معرض این عشق عالمگیر قرار بگیری.

تجربه‌کنندگان شبه‌مرگ یا نزدیک به مرگ از نیروی نهانی و شگفتی هر فرد و رویداد هیجان‌زده هستند. بسیاری از ما آرزو می‌کنیم گذرگاه همیشگی این عشق عالمگیر باشیم و در طول زندگی‌مان، هم‌چنان که پیش می‌رویم شگفتی جهان برای‌مان آشکار شود. گاهی اوقات این مسئله ایجاد چالش می‌کند زیرا بسیاری از افراد در جوامع و خانواده نمی‌توانند این تغییر ناگهانی را کاملا درک کنند.

مطلب مرتبط: زمان مرگ چه اتفاقی برای انسان می افتد

عناصری دیگر در تجربه‌های شبه مرگ وجود دارند که زبان تجربه‌کننده را قاصر می‌کنند از سخن گفتن و توصیفِ چیزی که متعلق به دانسته‌ها و آگاهی‌های این‌جهانی‌مان نیست. نخستین تجربه‌ام در تاریکی آغاز شد و به سرعت به سمت پرتو نوری وصف‌ناپذیر حرکت کرد که معرفت و آگاهی از وحدت و پیوستگی در آن جاری بود. این وحدت و پیوستگی آن‌چنان گسترده بود که کل ارواحی را که از ازل بودند و آن‌هایی را که تا ابد خواهند بود، در بر می‌گرفت.

چگونه چیزی چنین عظیم و متصل به کل را می‌توان توصیف کرد؟ بسیاری از تجربه‌کنندگان احساس می‌کنند هیچ واژه‌ای برای توصیف این پرتو الهی وجود ندارد و یافتن فردی که به وی اعتماد کنند و این رویداد را برایش تعریف کنند، غالبا بسیار دشوار است. وقتی چیزی را با دیگران در میان می‌گذاریم، گاهی اوقات باید با واکنش‌های منفی و انکارشان مواجه شویم، و این باعث ایجاد احساس انزوایی می‌شود که در نقطه‌‌ی تقابل با عشق و حمایتی است که در آن پرتو نور احساس کرده بودیم.


 ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده _ امیررضا مصطفایی

منبع: مجله‌ی ام تامیز

تجربه نزدیک به مرگ چگونه بر ما اثر میگذارد ؟

نویسنده: دیوید بِنِت


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی