کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

خسروشاهی از فعالیت تاکسی های پرنده اوبر در دهه آینده خبر داد

دارا خسروشاهی وعده داده که جا‌به‌جایی مسافر با تاکسی های پرنده اوبر در دهه آینده آغاز خواهد شد. مدیر ایرانی تبار اوبر در اولین سفرش به اروپا در کنفرانسی در مونیخ پیش‌بینی کرده مسافران در شهر دالاس آمریکا تا ده سال آینده از مسیرهای هوایی به مقصد برسند.

تاکسی های پرنده اوبر

دالاس به همراه لس‌آنجلس و دوبی، سه شهری هستند که اوبر در سال ۲۰۲۰ تاکسی هوایی خود را به صورت نمایشی رونمایی خواهد کرد. طبق برنامه این شرکت،‌ تاکسی‌های پرنده در این سه شهر کار خود را از سال ۲۰۲۳ آغاز می‌کنند. این تاکسی‌ها که اوبر ایر (Uber Air) نامیده شده‌اند، ابتدا با خلبان پرواز می‌کنند اما در نهایت به صورت خودران کار خواهند کرد.

تاکسی‌ پرنده ترکیبی از هلیکوپتر و هواپیما است و در ارتفاعی کمتر از هواپیما و بالاتر از پهپاد پرواز می‌کند.

تاکسی های پرنده اوبر

شرکت هلیکوپترسازی بل، از جمله شرکت‌هایی است که برای ساخت این تاکسی‌ها با اوبر همکاری می‌کند. این کارخانه سه هفته پیش در نمایشگاه لوازم الکترونیکی، بخشی از تاکسی پرنده‌‌اش را نمایش داد. اوبر همزمان با ناسا برای طراحی نرم‌افزار مدیریت مسیرهای تاکسی‌های پرنده‌اش همکاری ‌می‌کند. این سیستم قرار است بدون دخالت انسان حرکت تاکسی‌ها را کنترل کند.

برخی تحلیلگران نسبت به برنامه تاکسی‌ هوایی اوبر خوشبین نیستند. به گفته آنها ایمنی مسافران، گرفتن مجوز از سازمان‌های قانونگذار و هزینه بالای ساخت تاکسی‌ها از جمله مشکلات بزرگ این طرح است و معلوم نیست اوبر بتواند از پس این مشکلات برآید.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

خسروشاهی از فعالیت تاکسی های پرنده اوبر در دهه آینده خبر داد


خبرخوان هفته

برچسب ها

بازده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی