کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۳ ترفند عالی برای تاثیر گذاری محتوای برند در شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی ابزار ارتباطی جذابی هستند. این ابزار کمک می‌کند ارتباطی میان کسب‌وکارها و مشتریان برقرار شود و برندها در سراسر دنیا تبلیغ شوند. به‌اشتراک گذاری محتوا در شبکه های اجتماعی تاثیری  فراتر از میزان درک و تصور افراد دارد. در ادامه با ما همراه باشید نا ۳ ترفند عالی برای تاثیر گذاری محتوای برند در شبکه های اجتماعی را بدانید.

ترفند عالی برای تاثیر گذاری محتوای برند در شبکه های اجتماعی

کسب‌وکارها باید در لحظه‌ی به‌اشتراک‌گذاری محتوا در شبکه‌های اجتماعی مخاطب‌شان را هدف قرار بدهند. با این روش مخاطب بیش‌ازپیش جذب تبلیغات منتشر شده می‌شود.

انتشار محتوا در شبکه‌های اجتماعی منجر به ترشح هورمون دوپامین در مشتریان می‌شود. در نتیجه‌ی ترشح هورمون دوپامین تمایل و کشش جنسی، خوراکی و ورزشی در مخاطب به مراتب بالاتر می‌رود. به‌علاوه، تبلیغات منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی نتایج بهتری را برای کسب‌وکارها به همراه می‌آورند.

بااین‌اوصاف چرا قدرت احساسات مشتریان را در اختیار نگیریم و محتوا و تبلیغات کسب‌وکارمان را در شبکه‌های اجتماعی به‌اشتراک نگذاریم؟

صاحبان برند با نشر محتوا و تبلیغ محصول در شبکه‌های اجتماعی به تقویت برند خود و میزان دیده شدن برند کمک می‌کنند. در ادامه شما را با سه ترفند آشنا می‌کنیم. بااستفاده از این ترفندها محتوای مربوط به کسب‌وکارتان را قابل انتشار کنید.

۱.مرتبط باشید

اصالت شما به‌عنوان صاحب برند از اهمیت زیادی برخوردار است. محتوای جذاب، کوتاه و مرتبطی تولید کنید. تا جایی‌که می‌توانید روی مخاطب هدف‌تان تمرکز کنید.

وقتی محتوای تبلیغاتی مفیدی را برای مخاطب‌تان تولید می‌کنید، احتمال خوانده شدن و بازنشر آن محتوا در شبکه‌های اجتماعی بیشتر می‌شود.

با استفاده از ایده‌های زیر محتوای خود را برای مخاطب موردنظرتان جذاب‌تر کنید:

  • محتواهایی درمورد فرآیندهای گام‌به‌گام داشته باشید و هر گام را شرح دهید.
  • از نقل‌قول‌ها و جمله‌های انگیزشی و الهام‌بخش استفاده کنید.
    ● راه‌حل‌هایی برای مشکلات مشترک خواننده‌ها و مخاطبان خود ارائه بدهید.
  • فهرست گام‌های عملی و کارهایی که باید انجام بدهید را منتشر کنید.

مطلب مرتبط: ۶ راز مهم درباره داشتن یک استراتژی رسانه اجتماعی موفق

۲. شخصیت مستقلی داشته باشید

از اضافه کردن شخصیت به محتوای خود نترسید. کاربران شبکه‌های اجتماعی ترجیح می‌دهند با کسب‌وکارهایی تعامل برقرار کنند که با آن‌ها بویژه در شبکه‌های اجتماعی برخوردی گرم و دوستانه دارند. مراقب لحن محتوای خود باشید. لحن محتوا باید شبیه به لحن فردی باشد نه لحن کاری. کلماتی مثل “شرکت” را با کلمه‌هایی مثل “ما” جایگزین کنید. با این کار به مخاطب خود احساس راحتی بیشتری را منتقل می‌کنید.

مطلب مرتبط: ۶ حوزه تقویت استراتژی برند با کمک رسانه اجتماعی

۳. از محتوای بصری استفاده کنید

اخیرا کاربران شبکه‌های اجتماعی علاقه‌ی بیشتری به محتوای بصری نشان می‌دهند. پلت‌فرم‌های شبکه‌های اجتماعی بویژه فیسبوک و توییتر طراحی الگوریتم‌های خود را بازبینی کرده‌اند. درحال‌حاضر این پلت‌فرم‌ها بر محتوای بصری تاکید بیشتری دارند. برای مثال محتوای عکسی در فیس‌بوک 53% بیشتر از محتوای متنی مورد پسند کاربران قرار می‌گیرد. به‌عبارت‌دیگر، اگر محتوایی را منتشر می‌کنید که حاوی لینک و محتوای متنی است، احتمالا این محتوا کمتر موردتوجه مخاطب قرار می‌گیرد یا بازنشر آن کمتر می‌شود.

با مخاطب خود تعامل برقرار کنید. به‌این‌ترتیب می‌توانید احتمال به‌اشتراک‌گذاری محتوای خود را افزایش دهید. از ترفندهای بالا استفاده کنید، برند خود را تبلیغ کنید، اعتماد برقرار کنید و مخاطبان بیشتری را در شبکه‌های اجتماعی جذب کنید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – فاطمه یحیی

منبع:socialmediasydney

۳ ترفند عالی برای تاثیر گذاری محتوای برند در شبکه های اجتماعی


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی