کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ تاثیر ورزش بر سلامت قلب و عروق انسان

ممکن است از تاثیر ورزش بر سلامت قلب و عروق انسان باخبر باشید، اما آیا می‌دانستید که ورزش نکردن یکی از عوامل خطر ابتلا به بیماری قلبی است؟ چند سال پیش، انجمن قلب آمریکا بی‌تحرکی را به فهرست عوامل خطر افزود، که شامل سابقه‌ی خانوادگی، فشار خون بالا، کلسترول بالا، دیابت و چاقی نیز می‌شد. به یمن «ماه قلب در آمریکا»، سعی کنید دست کم ۳۰ دقیقه فعالیت فیزیکی متوسط، مانند پیاده روی یا باغبانی، را در اکثر روزهای هفته به برنامه‌ی کاری خود بیفزایید. اگر نمی‌توانید یک تک جلسه‌ی واحد داشته باشید، فعالیت‌تان را به سه قسمت ده دقیقه‌ای در طول روز تقسیم کنید. و البته، پیش از شروع یک برنامه ی ورزشی جدید حتما با پزشک مشورت کنید.

تاثیر ورزش بر سلامت قلب و عروق انسان

۱. ورزش‌های هوازی گردش خون را بهبود می‌بخشد، که ممکن است به کاهش خطر ایجاد لخته و انسداد شریان‌ها کمک کند.

۲. به مانند عضله‌های بدن، قلب نیز از ماهیچه ساخته شده است، و ورزش منظم به قوی و کارآمد نگه داشتن آن کمک می‌کند. با قوی‌تر شدن قلب، تپش قلب پایین می‌آید چون ضربان‌های کمتری برای پمپاژ کردن همان مقدار خون لازم است.

مطلب مرتبط: ۸ مهمترین فایده حرکت کوهنورد در بدنسازی برای ورزشکاران

۳. ورزش کردن می‌تواند فشار خون را کاهش و در بعضی افراد حتی مانع ابتلا به آن شود.

۴. پژوهش‌های انجام شده نشان می‌دهند که ورزش کردن سطح کلسترول خوب خون را افزایش می‌دهد، که با کاهش خطر بیماری قلبی ارتباط مستقیم دارد.

۵. ورزش کردن می‌تواند خطر ابتلا به دیابت را کاهش دهد که خودش از عوامل خطر بیماری قلبی به شمار می‌رود.

۶. کسانی که ورزش می‌کنند احتمال مصرف دخانیات در آن‌ها کمتر است. چند مطالعه‌ی انجام شده تایید کرده‌اند که اگر سیگاری باشید و ترک کردن برای‌تان سخت باشد، ورزش همچنان می‌تواند مفید باشد. در واقع، سیگاری‌هایی که تناسب اندام دارند خطر ابتلاشان به بیماری قلبی از سیگاری‌های کم تحرک و تنبل کمتر است.

مطلب مرتبط: ۱۰ ورزش برای بیماران دیابتی که معجزه می‌کند

۷. کسانی که ورزش می‌کنند رژیم غذایی سالم تری دارند. فعال بودن اغلب آدم‌ها را وادار می‌کند که تغییراتی مثبت در سبک زندگی‌شان بدهند مانند چربی کمتر و فیبر بیشتر خوردن.

۸. در کنار رژیم غذایی سالم، ورزش کردن می‌تواند به کنترل وزن کمک کند. اضافه وزن یا چاقی با بیماری‌های متعددی در ارتباط است من جمله دیابت، و سوزاندن منظم کالری‌ها حفظ وزن بدن در محدوده‌ی سالم را تسهیل می‌کند.

۹. اثبات شده است ورزش کردن به کنترل استرس نیز کمک می‌کند، که می‌تواند بر روی کل بدن نیز تاثیر بگذارد، اما بیشتر از همه بر روی قلب. آدم‌هایی که ورزش می‌کنند کمتر افسرده هستند و دیدگاه و نگرشی مثبت‌تر دارند.

۱۰. ورزش کردن عضلات را قدرتمند می‌سازد و تحرک را بهبود می‌بخشد که باعث می‌شود انجام فعالیت‌های روزانه کار ساده‌تری باشد. هر چه فعالیت‌ها ساده‌تر بشوند، در کل احتمال فعال‌تر بودن افراد بیشتر خواهد شد که همین فعالیت بیشتر به کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی می‌انجامد.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – کامروا ابراهیمی

منبع: acefitness

۱۰ تاثیر ورزش بر سلامت قلب و عروق انسان


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی