کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۷ شیوه تاثیر متاهل بودن روی موفقیت شما

آیا از متاهل بودن تان خوشحال هستید؟ آیا می‌دانید متاهل بودن بر موفقیت شما چه تاثیری دارد؟ در این نوشتار با ما همراه باشید تا از تاثیر متاهل بودن روی موفقیت شما برای‌تان بگوییم.

۷ شیوه تاثیر متاهل بودن روی موفقیت شما

اگر از متاهل بودن خود لذت می‌برید، باید به خاطر چنین شانس فوق‌العاده‌ای به شما تبریک بگویم.

در ایالات متحده، مردم کم‌تر از گذشته تن به ازدواج می‌دهند، و جوانان امریکایی بیش از همیشه از ازدواج دوری می‌کنند.

در سال ۱۹۶۲، نیمی از ۲۱ ساله‌ها و ۹۰% از سی ساله‌ها حداقل یک بار ازدواج کرده‌ بودند. در سال ۲۰۱۴، فقط ۸% از ۲۱ ساله‌ها و ۵۵% از ۳۰ ساله‌ها ازدواج کرده بودند.

مطابق با بلومبرگ، امریکایی‌های متاهل درحال‌حاضر در اقلیت هستند.

کارشناسان بر این باورند که ازدواج‌های امریکایی امروزه چالش‌برانگیزتر از قبل است زیرا توقع ما از ازدواج بسیار بالا رفته‌است، و زمانی که توقعات بالای ما برآورده نمی‌شوند، ازدواج به نقطه‌ی پایانی خود می‌رسد.

در نتیجه ما تمایل داریم بازنمودهای نهاییِ تلاش و تقلا برای داشتن یک ازدواج‌ سالم را ببینیم.

می‌دانیم ازدواج به شکل‌های متفاوت رخ می‌دهد: برخی ازدواج‌ها عمر کوتاهی دارند و برخی پایدار هستند؛ برخی به خوشبختی منجر می‌شوند و برخی نه! اما ازدواج چه تاثیری روی جنبه‌های موفقیت شما دارد؟

خوب، پاسخ ساده‌ای برای این سوال وجود ندارد. اما مطالعات انجام شده این سوال را کمی بازتر خواهند کرد و ما را برای درک بهتر بسیاری از عوامل حاضر در این روند یاری خواهند داد.

۱. ازدواج با بهترین دوست‌تان واقعا خوشبخت‌تان می‌کند.

تاثیر متاهل بودن روی موفقیت

یک مطالعه‌ی جدید درباره‌ی زندگی زناشویی و تاثیر متاهل بودن روی موفقیت که توسط دفتر ملی پژوهش اقتصادی انجام شد و قبلا در وب‌گاه بیزنس اینسایدر منتشر شده‌ بود، نشان می‌دهد که خوشبخت‌ترین آدم‌ها کسانی هستند که با نزدیک‌ترین دوست‌شان ازدواج می‌کنند.

این مطالعه با کنترل شادی پیش از ازدواج، به این نتیجه رسید که ازدواج باعث نیک‌بختی می‌شود.

اما در حالی که زوج‌هایی که دوست صمیمی خود را به عنوان کسی در خارج از رابطه می‌دیدند خوشحال‌تر از مجردها بودند، این مطالعه نشان داد آن‌هایی که همسر یا شریک زندگی خود را بهترین دوست خود می‌دانند در مقایسه با بقیه‌ی آدم‌های متاهل از ازدواج خود راضی‌تر هستند.

مطابق با نویسندگان این مطالعه زوج‌هایی که می‌توانند برای هم نوع منحصر به فردی از حمایت اجتماعی را ایجاد کنند و یکدیگر را برای غلبه بر چالش‌های زندگی یاری دهند، و آدم‌هایی که سخت‌ترین زندگی‌ها را دارند-برای مثال، میان‌سالانی که اغلب یک سقوط ناگهانی را در رفاه شخصی‌شان تجربه می‌کنند- بیش‌ترین فایده را از رابطه‌شان می‌برند.

مطلب مرتبط: ۴۰ کار کوچک که زوج‌ها خوشبختی واقعی را در آن‌ها می‌بینند

تاثیر متاهل بودن روی موفقیت۲. آدم‌های متاهل کم‌تر اجتماعی هستند.

شبکه‌ی ارتباطات شما، در کنار سایر چیزها می‌تواند شما را برای پیدا کردن کار کمک کند و شما را شادتر، سالم‌تر و در برابر بینش و بصیرت پذیراتر کند.

متاسفانه یک پژوهش نشان می‌دهد افراد متاهل در مقایسه با امریکایی‌هایی که همیشه مجرد بوده‌اند، کم‌تر خانواده‌شان را حمایت می‌کنند و کم‌تر با آنها در تماس هستند، و برای کمک به آنها و تشویق آنها و برقراری ارتباط با دوستان و همسایه‌ها تمایل کم‌تری دارند.

 

۳. افراد متاهل پاداش نقدی دریافت می‌کنند.

تاثیر متاهل بودن روی موفقیتطبق نظر نویسنده‌های وب‌گاه آتلانتیک، پرداختی‌های زنان متاهل در طول زندگی یک میلیون دلار کم‌تر از همتایان مجردشان است.

این نویسنده‌ها جرایم مالیاتی، جوایز و همین‌طور هزینه‌های زندگی را از جمله مخارج درمان و هزینه‌های مسکن را در نظر گرفتند.

به گزارش مرکز سیاست‌های مالیاتی، یک زوج متاهل، متحمل “جریمه‌ی ازدواج” می‌شوند اگر مالیات بر درآمد کم‌تری به عنوان یک زوج متاهل بپردازند در مقایسه با مبلغی که به عنوان دو آدم مجرد می‌پرداختند.

وقتی زوج‌ها درآمدشان را روی هم بگذارند، به خصوص زمانی که درآمد یکسان دارند، وارد براکت مالیاتی بالاتری می‌شوند که منجر به نرخ بالاتر مالیات خواهد شد.

بسیار احتمال دارد که زوج‌ها علاوه بر تخفیف مالیاتی که به دلیل ثبت مشترک دریافت می‌کنند، در زمان کسب درآمد متفاوت، یک پاداش تاهل دریافت کنند.

عوامل زیادی هستند که بر جرایم و پاداش تاهل تاثیر می‌گذارند، اما به طور کلی، مطابق با دفتر تجزیه و تحلیل مالیاتی اداره‌ی خزانه‌داری امریکا، بیش‌تر زوج‌های متاهل زیر ۶۵ سال که ثبت مالیاتی مشترک داشته‌اند، به طور متوسط بیش‌تر پاداش گرفته‌اند تا جریمه.

مطابق با داده‌های دفتر آمار کار که نویسندگان آتلانتیک بررسی کردند، زوج‌ها همچنین به طور متوسط ۶.۹% از درآمد سالانه‌شان را برای سلامتی‌شان صرف کرده بودند، در حالی که این رقم در مردهای مجرد ۳.۹% و در خانم‌های مجرد ۷.۹% بود.

و اما در مورد مسکن، زوج‌ها به طور متوسط ۲۳.۹% از درآمد سالانه‌شان را صرف مسکن کردند، در مقایسه با مردان مجردکه ۳۰.۳% و خانم‌های مجرد که ۳۹.۸% از درآمدشان را صرف مسکن کردند.

افراد متاهل، با ترکیب منابع و تقسیم هزینه‌ها، برای همه‌ی هزینه‌های روزانه علاوه بر اجاره و رهن، شرایط بهتری در مقایسه با مرجردها دارند: یک قبض برای گاز، یک قبض برای آب و برق، و مواد غذایی مشترک، همه و همه باعث صرفه‌جویی قابل توجهی می‌شود.

مطلب مرتبط: ۲۰ حقیقت درباره ازدواج که باید بدانید

۴. افراد متاهل تعهدات قانونی بیش‌تری دارند.

همان‌‌طور که لیبی کِین، سردبیر وب‌گاه “یور مانی” اشاره می‌کند، ازدواج از نظر قانونی شما را مسئول اشتباهات مالی همسرتان می‌کند: این می‌تواند به معنی مسئولیت یکسان در قبال بدهی او باشد (“شما چه‌قدر بابت بدهی وام دانشجویی، بدهکار هستید؟) یا تبدیل شدن به بخشی از پرونده‌های حقوقی که علیه او ثبت شده‌است.نظرتان درباره این تاثیر متاهل بودن روی موفقیت چیست؟

تاثیر متاهل بودن روی موفقیت۵. ازدواج منجر می‌شود به پرداخت حق بیمه توسط مردان و جریمه توسط زنان

مطالعه‌ای که اخیرا توسط دبلیو. برادفورد ویلکاکس، مدیر پروژه‌ی ازدواج ملی در دانشگاه ویرجینیا، و رابرت لرمان، استاد اقتصاد در دانشگاه آمریکَن انجام شد، نشان می‌دهد که مردان بعد از ازدواج حقوق بیش‌تری در مقایسه با همتایان مجرد خود می‌گیرند، در حالی که در مورد زنان عکس این مطلب صادق است.

با توجه به نتایج این مطالعه، درآمد سالانه‌ی مردان متاهلِ بین ۲۸ تا ۳۰ سال حدود ۱۵، ۹۰۰ $ بیش‌تر از همتایان مجردشان است، در حالی که درآمد مردان متاهل بین ۴۴ و ۴۶ ساله ۱۸.۸۰۰ $ بیش‌تر از مردان هم سن و سال‌شان است.

هرچند از نظر نویسندگان این مطالعه، نتایج به‌دست آمده به لحاظ آماری معنادار نبود، اما زنان متاهل بین ۲۸ تا ۳۰ سال، سالانه ۱.۳۴۹ دلار کم‌تر از همتایان مجرد خود کسب درآمد می‌کنند، در حالی که زنان ۴۴ تا ۴۶ ساله ۱.۴۶۵ دلار کم‌تر از زنان مجرد در همین سن و سال درآمد دارند. به این تاثیر متاهل بودن روی موفقیت تا به حال فکر کرده بودید؟

۶. مردان متاهل بیش‌تر از مردان مجرد کار می‌کنند.

نویسندگان مطالعه‌ی دیگری که در این زمینه انجام شد، می‌گویند درآمد، معمولا تا حدی بستگی دارد به زمانی که مردان و زنان به عنوان بخشی از نیروی کار می‌گذرانند.

آن‌ها دریافتند که مردان متاهل ۲۸ تا ۳۰ ساله، سالانه ۴۴۱ ساعت بیش‌تر از همتایان مجرد خود بیرون از خانه کار می‌کنند، در حالی که مردان ۴۴ تا ۴۶ ساله، ۴۰۳ ساعت بیش‌تر کار می‌کنند، اگر متاهل باشند.

زنان جوان متاهل ۱۹۶ ساعت کم‌تر از هم‌سالان خود کار می‌کنند، هرچند اگر فرزندی نداشته باشند، این رقم ناچیز می‌شود. و زنان میان‌سال متاهل ۱۳۱ ساعت کم‌تر از همتایان خود کار می‌کنند، مگر این‌که فرزندی نداشته باشند. این تاثیر متاهل بودن روی موفقیت را همه می دانستید.

مطلب مرتبط: عوامل اصلی موفقیت در کسب و کار را بشناسید

تاثیر متاهل بودن روی موفقیت۷. ازدواج روی سلامتی شما تاثیر می‌گذارد.

مطالعات مختلف به تاثیر متاهل بودن روی موفقیت و تاثیر ازدواج بر سلامتی شما اشاره کرده‌اند.

محققان دانشگاه مریلند پی بردند که مردان و زنان بین سنین ۱۸ تا ۶۴ که هرگز ازدواج نکرده‌اند، بیش‌تر از کسانی که متاهل هستند یا از همسرشان جدا شده‌اند، در هفته ورزش می‌کنند.

به نظر می‌رسد که تحقیقات این کلیشه‌ی معروف را تایید می‌کند: آدم‌ها بعد از ازدواج دیگر چندان به سلامتی و ظاهر خود اهمیت نمی‌دهند. مثلا یک مطالعه نشان داد که احتمال داشتن اضافه وزن و چاقی در مردان متاهل، ۲۵% بیش‌تر از مردان مجردان است.

اما تحقیقات دیگر نشان می‌دهند که متاهلین، دیگر مزایای مربوط به سلامتی را درو می‌کنند.

تحقیقات اخیر از مرکز پزشکی لانگون دانشگاه نیویورک کشف‌کرد که شانس ابتلای افراد متاهل به بیماری‌های قلبی عروقی در مقایسه با افراد مجرد ۵% کم‌تر است.

جفری برگر، متخصص پیشگیری از بیماری‌های قلب و عروق در دانشگاه نیویورک می‌گوید، “شاید موضوع این باشد که وقتی کسی متاهل است، همسری دارد که او را برای مراقبت بیش‌تر از خود تشویق می‌کند.”

دیگر مزایای گزارش شده‌ی ازدواج برای سلامتی عبارتند از سلامت ذهنی بهتر و عمر طولانی‌تر.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

نویسنده: راژل گیلت

منبع: بیزینس اینسایدر

۷ شیوه تاثیر متاهل بودن روی موفقیت شما


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی