کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

بیماری پوست مرغی: ۱۸ درمان خانگی بیماری کراتوز پیلاریس

کراتوز پیلاریس که با نام بیماری پوست مرغی هم شناخته می‌شود، یک اختلال پوستی ژنتیکی است که از علائم آن برآمدگی‌های کوچک جوش مانند است که ممکن است روی گونه‌ها، روی باسن، ران‌ها، پاها و بازوها پدیدار شوند. این نواحی ممکن است سخت، خشک و زبر شوند. دلایل اصلی این اختلال رسوب بیش از حد کراتین پروتئین در فولیکول‌های مو است.

این بیماری پوستی می‌تواند در آدم‌هایی از تمام رده‌های سنی اتفاق بیفتد اما در زنان دارای اضافه وزن، به ویژه در دوران بارداری، زایمان، و بلوغ رخ می‌دهد. این بیماری پوست را خشک، خارش و پوسته پوسته و رنگ باخته می‌کند. این مشکل عموما به خودی خود با گذر عمر برطرف می‌شود و مسری هم نیست. هیچ درمانی برای این عفونت پوستی وجود ندارد، اما علاج‌های طبیعی در تسکین علائم و تخفیف آن‌ها کارساز هستند. در این مقاله، با بعضی از درمان های خانگی ساده برای برای رها شدن از کراتوز پیلاریس یا بیماری پوست مرغی آشنا خواهید شد.

کراتوز پیلاریس یا بیماری پوست مرغی

درمان های خانگی بیماری پوست مرغی

۱. بلغور جو دو سر

بلغور جو دو سر به تسکین خشکی، پوسته پوسته شدن، و خارش پوست کمک می‌کند. از بلغور جو دو سر آسیاب شده و آب خمیر درست کنید و آن را روی ناحیه‌ی مبتلا شده قرار دهید. بگذارید ۱۵ دقیقه بماند و بعد آن را با آب سرد بشویید. این فرایند را باید هر روز و به مدت حداقل یک هفته تکرار کنید تا از علائم کراتوز پیلاریس یا بیماری پوست مرغی رهایی پیدا کنید.

۲. جوش شیرین

جوش شیرین به عنوان یک لایه بردار عالی عمل می‌کند. این ماده سلول‌های مرده‌ی پوست را از بین می‌برد و منافذ پوست را باز می‌کند. از جوش شیرین و آب خمیر درست کنید. با این خمیر پوست‌تان را برای چند دقیقه اسکراب کنید و بعد آن را با آب سرد بشویید. این درمان را باید به طور منظم تکرار کنید تا از هر نوع علامتی که ناشی از کراتوز پیلاریس یا بیماری پوست مرغی است رهایی یابید.

۳. شکر

۲ قاشق غذاخوری شکر دانه ریز و خامه ترش را مخلوط کنید و خوب هم بزنید. آن را به عنوان ماسک صورت استفاده کنید، و به حالت دوار ماساژ بدهید. به کار بستن منظم این درمان به شما کمک خواهد کرد کراتوز پیلاریس یا بیماری پوست مرغی را برطرف کنید.

۴. ماست

ماست را مستقیما روی ناحیه‌ی آسیب دیده بمالید و بگذارید خشک شود. آن را بعد از ۱۵ دقیقه بشویید. این فرایند را به مدت چند هفته دو بار در روز تکرار کنید تا به طور کامل عفونت‌ةان درمان شود. ماست حاوی اسید لاکتیک است که از شکل گیری کراتین اضافی جلوگیری می‌کند. این ماده به عنوان یک مرطوب کننده‌ی طبیعی پوست عمل می‌کند.

۵. نمک اپسوم

۱ فنجان نمک اپسوم را به آب وان حمام اضافه کنید و خودتان را در آن بخیسانید. به مدت حداقل ۲۰ دقیقه در آن بمانید و بعد با آب تازه دوش بگیرید. خودتان را خشک کنید و مرطوب کننده به پوست‌تان بمالید.

۶. روغن زیتون

بخش آسیب دیده‌ی پوست‌تان را با روغن زیتون هر شب پیش از خواب ماساژ بدهید. وجود ویتامین E در روغن زیتون خشکی پوست را کاهش خواهد داد.

۷. حمام شیر

اسید لاکتیک موجود در شیر پوست را تغذیه و به درمان اختلالات پوستی متعددی کمک می‌کند. یک فنجان شیر را به وان حمام اضافه و با این آب حمام کنید. این کار را باید بر یک مبنای منظم انجام دهید تا مشکلات پوستی‌تان بر طرف شود، من جمله  کراتوز پیلاریس یا بیماری پوست مرغی .

۸. آسپرین

آسپرین برای درمان  کراتوز پیلاریس یا بیماری پوست مرغی بسیار موثر است. این دارو قرمزی، التهاب، و خارش پوست را برطرف می‌کند. چند عدد قرص آسپرین را بکوبید و با کمی آب مخلوط کنید تا خمیری نرم از آن به دست بیاید. این خمیر را بر روی ناحیه ی آسیب دیده بمالید. بگذارید ۱۵-۲۰ دقیقه بماند و بعد آن را با آب سرد بشویید.

۹. روغن نارگیل

روغن نارگیل دارای خواص ضد التهابی و ضد باکتریایی است. این روغن برای درمان کراتوز پیلاریس یا بیماری پوست مرغی بسیار خوب عمل می‌کند. شکر دانه ریز سفید، شکر قهوه‌ای، عسل، عصاره‌ی وانیل و روغن نارگیل را با هم مخلوط کنید. این اسکراب را روی ناحیه‌ی مبتلا شده به صورت دوار ماساژ بدهید. بگذارید ۵ دقیقه بماند و بعد آن را با آب ولرم بشویید. استفاده ‌ی منظم از این اسکراب پوست را نرم می‌کند؛ خارش، ورم، و ورم پوست را کاهش می‌دهد.

۱۰. سرکه‌ی سیب

سرکه‌ی سیب را مستقیما روی ناحیه ‌ی مبتلا به  کراتوز پیلاریس یا بیماری پوست مرغی بمالید. یا اینکه، کمی سرکه‌ی سیب را به آب وان حمام‌تان اضافه کنید و در آن استحمام کنید.

یا اینکه می‌توانید یک قاشق غذاخوری سرکه‌ی سیب را در ۱ فنجان آب مخلوط کنید و از آن بنوشید. این کار به تسکین علائم بیماری کمک خواهد کرد.

۱۱. هویج

هویج در زدودن رسوبات کراتین از بدن مفسد است و از تولید بیش از حد کراتین پیشگیری می‌کند. ۲ تا ۳ عدد هویج در روز بخورید. یا اینکه، دو بار در روز یک لیوان آب هویج بنوشید.

۱۲. نمک دریا

یک دوم فنجان روغن بادام یا روغن هسته‌ی انگور، ۱ قاشق غذاخوری روغن معطر گریپ فروت، و ۱ فنجان نمک دریا را با هم مخلوط کنید. پوست‌تان را با کمی آب مرطوب کنید و بعد این اسکراب را روی پوست‌تان بمالید. بگذارید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بماند و بعد آن را با آب ولرم بشویید. این رویه باید یک تا دو بار در هفته تکرار شود.

۱۳. اسکراب لایه بردار

با مخلوط کردن جوش شیرین، نمک، شیر، آب لیمو، سرکه‌ی سیب و آب خمیر درست کنید. آن را روی ناحیه‌ی آسیب دیده بمالید و سپس با آب ولرم بشویید. این کار به بهبود بافت پوست‌تان کمک خواهد کرد؛ و از این رو عفونت کراتوز پیلاریس یا بیماری پوست مرغی را درمان می‌کند.

۱۴. روغن کشی

روغن کشی راه بسیار ساده اما موثری برای درمان کراتوز پیلاریس یا بیماری پوست مرغی است. روغن نارگیل، روغن زیتون یا روغن کنجد را با هم مخلوط کنید. این مخلوط را به مدت ۱۵-۲۰ دقیقه درون دهان‌تان بچرخانید. بعد آن را به بیرون تف کنید. این درمان را باید چند هفته و تا زمانی که علائم کاملا بر طرف می‌شوند هر روز تکرار کرد.

نکته: این درمان را قبل از وعده‌ی غذایی انجام دهید و بعد از آن مسواک بزنید تا باقیمانده‌های روغن از دندان‌هایتان زدوده شود.

۱۵. روغن درخت چای

روغن درخت چای درمان خانگی بی‌نظیری برای کراتوز پیلاریس یا بیماری پوست مرغی است چون به پاکسازی ورم‌های پوستی کمک می‌کند و همچنین رطوبت لازم برای پوست را فراهم می‌آورد. کمی روغن را روی ناحیه‌ای از پوست‌تان که آسیب دیده به مدت ۱۵-۲۰ روز مرتبا ماساژ بدهید، تا شاهد نتایج بی نظیر آن باشید.

۱۶. فندق افسونگر

فندق افسونگر درمان طبیعی کراتوز پیلاریس یا بیماری پوست مرغی است. این آجیل به معالجه‌ی تورم ناشی از خشکی پوست و برداشتن موی بدن کمک می‌کند. برگ‌های فندق افسونگر را بکوبید و با کمی آب مخلوط کنید تا یک خمیر غلیظ به وجود باید و آن را روی ناحیه ی آسیب دیده قرار دهید. شما حتی می‌توانید کمی مرطوب کننده با این خمیر مخلوط کنید تا سرعت فرایند درمان را افزایش دهید.

۱۷. علف شیر / استبرق

با بریدن ساقه‌ی علف شیر یک آب شیری رنگ به دست می‌آید. این آب را دو بار در روز روی قسمت آسیب دیده‌ی پوست‌تان بمالید. این کار به کاهش سفتی و خشکی پوست ظرف چند روز کمک خواهد کرد. این یکی از بهترین درمان‌های کراتوز پیلاریس یا بیماری پوست مرغی است.

۱۸. سنجد تلخ

از روغن این گیاه استفاده کنید یا اینکه برگ‌های آن را بکوبید و با اضافه کردن کمی آب از آن خمیر درست کنید. این خمیر را روی ناحیه‌ی آسیب دیده‌ی پوست‌تان بمالید و بگذارید ۵ تا ۱۰ دقیقه بماند. بعد آن را با آب ولرم بشویید. این درمان علاجی فوق‌العاده موثر برای کراتوز پیلاریس یا بیماری پوست مرغی است.

بایدها

– کرم‌های ضد عفونی کننده‌ای استفاده کنید که حاوی آلفا هیدروکسی اسید، گلی‌سرید اسید، و اسید لاکتیک هستند. این کار کراتین اضافی پوست را کاهش خواهد داد.

– پوست را مرطوب نگه دارید.

– دست کم ۸-۱۰ لیوان آب در روز مصرف کنید.

– به طور منظم ناحیه‌ی آسیب دیده را با صابون ضد عفونی کننده و آب بشویید.

– از یک اسکراب ملایم، لیف یا کیسه‌ برای لایه برداری پوست استفاده کنید.

– از پارچه یا حوله‌ای نرم برای خشک کردن پوست‌تان استفاده کنید.

– برای افزایش رطوبت هوای داخل منزل از یک مرطوب کننده‌ی هوا استفاده کنید.

– لباس‌های تمیز و عاری از عرق بپوشید. نباید هیچ اثری از شوینده‌های شیمیایی روی لباس‌ها مانده باشد.

نبایدها

– بیش از حد در معرض آفتاب قرار نگیرید.

– از رفتن آب و هوای بیش از حد خشک یا فوق‌العاده سرد پرهیز کنید.

– از لوسیون‌ها و صابون‌هایی که حاوی لائوریل سولفات، پارابن، و رایحه‌های مصنوعی هستند استفاده نکنید.

– با آب بیش از حد داغ دوش نگیرید چون ممکن است وضعیت‌تان را بدتر کند.

– از سابیدن پوست با فشار زیاد جدا خودداری کنید.

– ورم‌های پوستی‌تان را نخراشید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده- کامروا ابراهیمی

منبع: homeremedyhacks

بیماری پوست مرغی: ۱۸ درمان خانگی بیماری کراتوز پیلاری


نوشته های مرتبط

برچسب ها

بازده

متاسفیم. نظرات بسته است.

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی