کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۳ بیماری مرتبط با رابطه جنسی در زنان و مردان

رابطه جنسی بخش مهمی از روابط میان انسان ها است، بنابراین طبیعی است که درباره‌ی خود رابطه جنسی و بیماری مرتبط با رابطه جنسی کنجکاو باشیم. بیماری های مرتبط با رابطه جنسی در انواع اندازه‌ها و اشکال وجود دارند. یک بیماری جنسی فقط به این معنی است که شما یک مشکل جنسی را تجربه می‌کنید که در هر زمانی، به طور ناگهانی و حتی بدون هیچ دلیلی می‌تواند هر شخصی را تحت تاثیر قرار دهد.

۱۳ بیماری مرتبط با رابطه جنسی در زنان و مردان

در حالی که بسیاری از بیماری های جنسی می‌توانند به علت یک مشکل فیزیکی ایجاد شوند، علت بروز بسیاری از بیماری های جنسی ناشناخته باقی می‌مانند. بیایید با هم این مقاله را درباره‌ی بیماری های شایع جنسی و نگرانی های مربوط به رابطه جنسی بخوانیم.

مطلب مرتبط: فواید رابطه جنسی: ۲۷ فایده رابطه جنسی برای زنان و مردان

در ادامه ۱۳ بیماری مرتبط با رابطه جنسی در زنان و مردان آمده است

خوب، در این مقاله، برخی از بیماری مرتبط با رابطه جنسی را در مردان و زنان به طور دقیق معرفی خواهیم کرد، بنابراین اگر دوست دارید در مورد سلامت جنسی و بیماری مرتبط با رابطه جنسی که ممکن است به آنها مبتلا شوید، بیش‌تر بدانید، همین حالا این مقاله را بخوانید.

۱. اختلال نعوظ

اختلال نعوظ نخستین بیماری مرتبط با رابطه جنسی در مردان و زنان است که میل داریم در این مقاله معرفی کنیم و دوست داریم خوانندگان مرد نسبت به آن آگاهی داشته باشند.

اختلال نعوظ، ناتوانی مداوم برای حفظ حالت نعوظ در طول رابطه‌ی جنسی است. این اختلال می‌تواند بین دو طرف مشکل ایجاد کند یا سبب بروز دردسر قابل ملاحظه‌ای شود. اختلال نعوظ در اثر اختلالات روحی دیگر ایجاد نمی‌شود و ناشی از اثرات فیزیولوژیکی مستقیم سوء مصرف یک دارو یا اختلال عمومی پزشکی نیست.

۲.  تبخال تناسلی

هنگامی که پای بیماری مرتبط با رابطه جنسی در زنان و مردان به میان می‌آید، نباید تبخال تناسلی را دست کم بگیرید، بلکه باید سعی کنید از کاندوم برای کاهش خطر بروز این بیماری جنسی استفاده کنید. تبخال تناسلی یک بیماری منتقله از راه رابطه‌ی جنسی است و توسط ویروس هرپس سیمپلکس ایجاد می‌شود. این بیماری می‌تواند زخم‌هایی را در ناحیه‌ی مقعد یا ناحیه‌ی تناسلی، ران و باسن ایجاد کند. ممکن است این بیماری را در اثر انجام رابطه‌ی جنسی مقعدی، واژینال یا دهانی با کسی که مبتلا به این عفونت است، بگیرید. این ویروس می‌تواند حتی بدون این‌که زخمی در این ناحیه شکل گرفته باشد، گسترش بیابد.

علائم این بیماری معمولا تبخال نامیده می‌شوند. افراد مبتلا به تب خال ناحیه‌ی تناسلی غالبا زخم‌هایی دارند نزدیک به قسمت‌هایی از بدن که در آن ویروس هرپس سیمپلکس وارد بدن شده‌است. این زخم‌ها می‌ترکند و دردناک‌تر می‌شوند و پس از آن بهبودی می‌یابند. در بعضی موارد، تشخیص وجود تبخال برای بسیاری از آدم‌ها دشوار است زیرا گاهی علائم این بیماری بسیار خفیف است یا اصلا علامتی ندارد.

این ویروس در افرادی که سیستم ایمنی ضعیف دارند یا در نوزادان تازه متولد شده می‌تواند جدی‌تر باشد. هیچ درمانی برای تبخال تناسلی وجود ندارد. با این حال، داروها می‌توانند به کاهش علائم، کاهش شیوع و کاهش خطر انتقال آن به دیگران کمک کنند. همچنین استفاده‌ی صحیح از کاندوم می‌تواند خطر گسترش این بیماری را کاهش دهد.

مطلب مرتبط: شخصیت و رابطه جنسی :۱۶نوع شخصیت جنسی که شما یکی از آن ها هستید

۳.  سوزاک

سوزاک هم مورد دیگری در فهرست بیماری مرتبط با رابطه جنسی در مردان و زنان است که تمایل داریم در این مقاله معرفی کنیم و دوست داریم همه‌ی خوانندگان، به ویژه خوانندگان مرد، از آن اطلاع داشته باشند و از خود در برابر این بیماری محافظت کنند. سوزاک یک بیماری منتقله از راه رابطه‌ی جنسی است و معمولا در جوانان یافت می‌شود. باکتری ایجادکننده‌ی بیماری سوزاک می‌تواند دهان، مقعد یا دستگاه تناسلی را آلوده کند. شما می‌توانید این باکتری را در طول رابطه‌ی جنسی دهانی، مقعدی یا از طریق واژن با شریک زندگی‌تان که مبتلا به این عفونت است، دریافت کنید.

سوزاک نشانه‌های خاصی ایجاد نمی‌کند. این بیماری در مردان، ممکن است باعث بروز درد در هنگام خروج ترشح از آلت تناسلی و زمان ادرار کردن شود. اگر بیمار به درستی درمان نشود، بیضه‌ها و پروستات ممکن است دچار برخی مشکلات شوند. در زنان، علائم اولیه‌ی سوزاک اغلب خفیف است. بعدها، این بیماری می‌تواند منجر به خونریزی بین دوره‌های قاعدگی، افزایش ترشح از واژن و درد در هنگام ادرار کردن شود. اگر سوزاک درمان نشود، می‌تواند منجر به بیماری التهابی لگن و مشکلات ناباروری و بارداری شود.

۴. تریکومونیازیس

بیماری تریکومونیازیس نیز یک بیماری منتقل شده از رابطه‌ی جنسی است که توسط انگل ایجاد می‌شود. بسیاری از افراد مبتلا به این بیماری علائم و نشانه‌های اولیه ندارند. اگر هم داشته باشند، این علائم اغلب در عرض ۵ تا ۲۸ روز پس از آلوده شدن شما به این بیماری رخ می‌دهد. برخی از علائم تریکومونیازیس:

در زنان:

– خروج ترشح خاکستری یا زرد و سبز از منطقه واژن
– بوی واژن
– وجود ناراحتی در هنگم انجام فعالیت جنسی
– ادرار دردناک
– خارش در اطراف منطقه‌ی واژن

در مردان:

– خروج ترشح سفید از آلت تناسلی
– ادرار و انزال دردناک.

در واقع، ترکومونیازیس یکی از بیماری مرتبط با رابطه جنسی در مردان و زنان است که تمایل داشتیم در این مقاله معرفی کنیم و امیدواریم همه‌ی خوانندگان در مورد این بیماری منتقله از رابطه‌ی جنسی آگاهی داشته باشند و از خود محافظت کنند.

۵.  اختلال فتیشیستیک (یادگارپرستی جنسی)

اختلال فتیشیستیک عبارت است از داشتن تمایلات جنسی نسبت به اقلام غیر زنده و / یا بخش‌هایی از بدن برای رسیدن به لذت جنسی. براساس یک مطالعه در مورد اختلال فتیشیستیک، اقلام غیر معمول بی‌جانی که ممکن است فرد را تحریک کنند عبارتند از سینه بند زنان، لباس زیر، جوراب ساق بلند، چکمه، کفش و غیره. فرد دارای این اختلال علاقه‌ی بیش از حد و غیرمعمولی نسبت به یک قسمت از بدن دارد و البته معمولا این علاقه روی قسمت‌های غیرتناسلی بدن متمرکز است. این اختلال ممکن است یک تجربه‌ی چندحسی باشد، به این ترتیب که مزه کردن، نگه داشتن، فرو کردن، مالیدن یا بوییدن شیء مورد علاقه‌ی فرد را می‌تواند شامل شود.

این اختلال تقریبا در مردان رخ می‌دهد. زنان این اختلال جنسی را نشان نمی‌دهند. فردی که مبتلا به این اختلال است اغلب در حالی که شیء مورد نظر را می‌مالد، در دست نگه می‌دارد یا آن را می‌بوید، یا از شریک زندگی خود می‌خواهد که در طول انجام رابطه‌ی جنسی آن لباس خاص را بپوشد و خودش استمناء می‌کند. وجود مشکلات بالینی یا اختلال در عملکرد ناشی از آن شیء خاص به تشخیص اختلال فتیشیستیک کمک می‌کند.

این اختلال حقیقتا یک بیماری مرتبط با رابطه جنسی در مردان است که باید بدانید و در صورتی که فکر می‌کنید به آن مبتلا هستید باید در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید.

مطلب مرتبط: دلایل رابطه‌ی جنسی : ۱۳ دلیل که چرا آدم ‌ها رابطه‌ی جنسی دارند

۶.  انزال زودرس

بر اساس یک پژوهش، انزال زودرس عبارت است از انزال قبل از دخول یا در مدت کوتاهی بعد از دخول و با کم‌ترین تحریک جنسی و قبل از آن‌که فرد میلی به وقوع آن داشته باشد. پزشک باید عواملی را که می‌تواند مدت زمان لذت بردن را تحت تاثیر قرار می‌دهد، در نظر بگیرد از جمله شریک جنسی، سن، وضعیت و فراوانی عملکرد جنسی. این اختلال ناشی از اثرات مستقیم مواد نیست.

در این مقاله، برخی از دیگر بیماری مرتبط با رابطه جنسی در زنان و مردان نیز ذکر شده‌است. اگر می‌خواهید بیش‌تر در مورد این بیماری‌ها بدانید، ادامه‌ی مطلب را بخوانید و سپس در اسرع وقت رو‌ش‌هایی برای محافظت از خود در برابر آنها پیدا کنید.

۷.  ناکارآمدی جنسی

این بیماری به یک مشکل که در طول واکنش جنسی رخ می‌دهد، اشاره دارد. این مشکل می‌تواند مانع از این شود که رضایت جنسی را تجربه کنیم. بر اساس یک مطالعه، چرخه‌ی واکنش جنسی عبارت است از تحریک، برانگیختگی جنسی، اوج لذت جنسی (ارگاسم) و مرحله‌ی آرامش. ناکارآمدی جنسی شایع است و به ۴ دسته تقسیم می‌شود:

– اختلال میل جنسی
– اختلال اوج لذت جنسی (ارگاسم)
– اختلال برانگیختگی جنسی
– اختلال درد

نشانه‌های رایج اختلال عملکرد جنسی (ناکارآمدی جنسی):

در مردان:

– ناتوانی در حفظ حالت نعوظ
– انزال با تاخیر با وجود تحریک جنسی مناسب
– ناتوانی در کنترل مدت انزال

در زنان:

– ناتوانی در رسیدن به ارگاسم
– عدم توانایی شل کردن عضلات واژن برای مقاربت
– روان نبودن واژن در طول مقاربت جنسی

هم در مردان و هم در زنان:

– عدم وجود میل جنسی
– ناتوانی در تحریک شدن
– تجربه کردن درد در هنگام نزدیکی

۸. اچ‌آی‌وی

اچ‌آی‌وی (HIV) توسط ویروس نقص ایمنی انسانی ایجاد می‌شود و به سیستم ایمنی بدن آسیب می‌رساند و بیماران را در معرض خطر عفونت‌ها و بیماری‌ها قرار می‌دهد. ایدز مرحله‌ی نهایی بیماران مبتلا به اچ‌آی‌وی است. اچ‌آی‌وی اغلب از طریق رابطه‌ی جنسی محافظت نشده با فردی که مبتلا به این عفونت است، با استفاده از یک سوزن به طور مشترک یا تماس داشتن با خون آلوده منتقل می‌شود.

نخستین علامت HIV، تورم غدد و همین‌طور علائم آنفلوانزا است. علائم شدید ممکن است تا چند ماه یا حتی تا چند سال بعد رخ ندهد. گرچه هیچ درمانی برای این بیماری وجود ندارد، اما برخی از داروها هستند که می‌توانند به مبارزه با عفونت HIV کمک کنند و خطر سرایت آن را به دیگر افراد کاهش بدهند.

در واقع، اچ‌آی‌وی هم یک بیماری مرتبط با رابطه جنسی در مردان و زنان است، و بسیار اهمیت دارد که همه نسبت به آن آگاهی داشته باشند و به دقت به دنبال راه‌هایی برای کاهش خطر انتقال این بیماری به دیگران باشند.

۹.  اختلال بدن‌نمایی (یا خودنمایش‌گری)

تمایلات یا رفتارهای جنسی و تخیلاتی که سبب تحریک جنسی شدید می‌شوند، و باعث می‌شود که فرد تمایل به نمایش دادن بدن خود به دیگران داشته باشد. این تمایلات جنسی، تخیلات و رفتارها می‌توانند منجر به بروز دردسر یا اختلال در فعالیت‌های شغلی، اجتماعی و دیگر زمینه‌ها شوند.

در واقع، این اختلال نیز در میان بیماری مرتبط با رابطه جنسی در زنان و مردان قرار می‌گیرد، بنابراین اگر دوست دارید سلامت جنسی بهتری داشته باشید، نباید این بیماری را نادیده بگیرید.

۱۰.  اعتیاد جنسی

اعتیاد جنسی نیز یک بیماری مرتبط با رابطه جنسی است که باید بدانید و همیشه به خاطر داشته باشید. تعریف اعتیاد جنسی شبیه به سایر انواع اعتیاد است. اعتیاد به رابطه‌ی جنسی، داشتن رابطه‌ی ناسالم و ناخودآگاه بیش از اندازه است. برخی از درمان‌های اعتیاد جنسی عبارتند از:

– پیوستن به یک برنامه‌ی ۱۲ قدمی
– پیوستن به بیزاری‌درمانی
– رفتن به یک مجتمع درمانی
– استفاده از دارو
– استفاده از درمان شناختی- رفتاری

۱۱. کلامیدیا

یک بیماری مرتبط با رابطه جنسی در زنان و مردان که باید بدانید عفونت کلامیدیا است. این یک بیماری منتقله‌ی مقاربتی است که در اثر باکتری کلامیدیا تراکوماتیس ایجاد می‌شود. این بیماری می‌تواند هم زنان و هم مردان را آلوده کند. در حالی که مردان می‌توانند در مجرای ادرار، گلو یا رکتوم به این عفونت مبتلا ‌شوند؛ زنان ممکن است در مقعد، دهانه‌ی رحم یا گلو این عفونت را بگیرند.

این بیماری می‌تواند در طول رابطه‌ی جنسی واژنی، دهانی یا مقعدی، با شریک زندگی‌تان شما را مبتلا کند البته در صورتی که او دچار این عفونت باشد. زن باردار نیز می‌تواند آن را به کودک خود منتقل کند. اگر قبلا در معرض کلامیدیا قرار داشته باشید، ممکن است دوباره آن را دریافت کنید، اگر رابطه‌ی جنسی محافظت‌نشده با فردی که دچار عفونت است، داشته باشید.

بر اساس یک مطالعه که در مورد کلامیدیا صورت گرفت، این بیماری در افراد جوان، به ویژه دختران نوجوان، بسیار شایع است. اگر از کاندوم استفاده نکنید، احتمال ابتلا به کلامیدیا در شما بیش‌تر است. برخی از علائم کلامیدیا عبارتند از:

در زنان:

– خروج ترشح غیر طبیعی از واژن
– احساس سوزش در هنگام ادرار کردن
– احساس درد در هنگام مقاربت
– اگر کلامیدیا گسترش بیابد، ممکن است در ناحیه پایین شکم درد داشته باشید و دچار حالت تهوع، تب و درد در هنگام رابطه‌ی جنسی شوید.

در مردان:

– خروج ترشح از آلت تناسلی
– احساس سوزش هنگام ادرار کردن
– داشتن سوزش یا خارش در مجرای ادرار
– داشتن درد یا تورم در یک یا هر دو بیضه

۱۲.  ویروس پاپیلوم انسانی (HPV)

HPV یا ویروس پاپیلوم انسانی گروهی از ویروس‌های مرتبط با رابطه‌ی جنسی هستند. بیش از ۲۰۰ نوع مختلف از این ویروس وجود دارد و بعضی از آنها بر اندام تناسلی تاثیر می‌گذارند. این ویروس از طریق تماس جنسی با فردی که مبتلا به عفونت است، گسترش می‌یابد. برخی از این انواع ویروس می‌توانند شما را در معرض خطر ابتلا به سرطان قرار دهند.

در واقع، این نیز یک بیماری مرتبط با رابطه جنسی در زنان و مردان است که نباید آن را دست کم بگیرید، بلکه بهتر است در مورد آن آگاهی کسب کنید و سپس سعی کنید خطر سرایت آن را به دیگران کاهش دهید.

۱۳.  سیفلیس

سیفلیس آخرین بیماری در فهرست بیماری مرتبط با رابطه جنسی است که می‌خواهیم در این مقاله معرفی کنیم. این بیماری منتقله‌ی مقاربتی بسیار شایع است و توسط باکتری ایجاد می‌شود. سیفلیس یا سفلیس می‌تواند بر ناحیه‌ی تناسلی، دهان، لب‌ها یا مقعد مردان و زنان تاثیر بگذارد. علامت اولیه‌ی سیفیلیس یک زخم‌ بدون درد است. در بعضی موارد، تورم در گره‌های لنفاوی ایجاد می‌شود. اگر این بیماری درمان نشود، می‌تواند باعث بروز راش پوستی بدون خارش در دست و پا شود. در موارد نادر، سیفلیس می‌تواند سبب بروز نقایص مادرزادی، مشکلات بهداشتی جدی و حتی مرگ شود.

این مقاله شامل ۱۳بیماری مرتبط با رابطه جنسی در زنان و مردان است که باید به خوبی نسبت به آنها آگاهی داشته باشید و آنها را در خاطر بسپارید. این مقاله ممکن است برای کسی که بخواهد با شریک زندگی خود در رختخواب لذت ببرد، مفید باشد، بنابراین این مقاله را نادیده نگیرید، بلکه بهتر است آن را به دقت بخوانید و سپس سعی کنید روش‌های موثر را برای پیشگیری از این بیماری‌ها دنبال کنید و در نتیجه زندگی جنسی بهتری داشته باشید. اگر به غیر از مواد قید شده در این نوشتار از بیماری های مقاربتی دیگری اطلاع دارید لطفا آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – سارا فیضی

منبع: vkool

۱۳ بیماری مرتبط با رابطه جنسی در زنان و مردان


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی