کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

بیشترین مصرف مشروبات الکلی در کدام کشور است ؟

رکورد بیشترین مصرف مشروبات الکلی متعلق به کدام کشور است ؟

حدس بزنید کدام کشور و در کدام قاره جهان بیشترین مصرف مشروبات الکلی را دارد؟ راه دوری نروید ما به شما می گوییم در کدام قسمت جهان افراد نوشیدن مشروبات الکلی را جزء جدایی ناپذیر زندگی شخصی و کار خود می دانند.

بیشترین مصرف مشروبات الکلی

 

برای جوانانی که وارد محیط کار ویتنام می‌شوند، نوشیدن مشروبات الکلی بخش جدایی‌ناپذیر موقعیت حرفه‌ای‌شان است: اگر نمی‌توانید زیاد بنوشید، کم بنوشید. این باور در بیشتر آدم‌ها وجود دارد که نوشیدن برای ساخت شبکه و برقراری ارتباط، هم برای مردان و هم برای زنان، ضروری است.

یک دانشجو به نام نگوین تی چینگ‌های ین به یک روزنامه‌ی ویتنامی می‌گوید:

“اگر نتوانید آب‌جو یا نوشیدنی الکلی بنوشید، قطعا ایرادی بزرگ برای شغل و کسب و کارتان خواهدبود.”

بدون وجود قانونی که نشان‌دهنده‌ی سن مجاز نوشیدن مشروبات الکلی باشد، برخی از ویتنامی‌ها نوشیدن را در سن کم شروع می‌کنند. این روزنامه‌ی ویتنامی گزارش می‌کند بر اساس نظرسنجی ۲۰۱۴، “یک‌سوم مصرف‌کنندگان مشروبات الکلی قبل از ۲۰ سالگی نوشیدن را آغاز می‌کنند، در حالی که ۳۴ درصد وقتی ۱۴-۱۷ ساله هستند آب‌جو می‌نوشند و ۵۷ درصد در ۱۸-۲۱ سالگی اسیر عادت نوشیدن می‌شوند.”

مطالب مرتبط: این ۳۷ سلبریتی هرگز الکل نمی‌نوشند

حتی کسانی که در ابتدا نسبت به نوشیدن مردد هستند، نهایتا پی می‌برند نوشیدن الکل فراتر از یک عادت شده‌است. این روزنامه ویتنامی پی برده است نوشیدن آب‌جو و مشروبات الکلی برای بسیاری از کارمندان دفتری و دانشجویان جوان “لذتی جدایی ناپذیر” است.

در ویتنام، ۴۳.۸ درصد جمعیت بزرگ‌سالان الکل و آب‌جو مصرف می‌کند. این نرخ با سرعت زیادی در حال افزایش است، به‌طوری که این کشور در فهرست ۲۵ کشور برتر از نظر رشد سریع نرخ مصرف الکل و آب‌جو قرار گرفته‌است. بر اساس نظرسنجی اخیر انجمن نوشیدن ویتنام در ۲۰۱۵، از لحاظ حجم مصرف، این رقم حتی حیرت‌آورتر است، مصرف‌کنندگان داخلی در کل ۳.۴ میلیارد لیتر آب‌جو و ۳۴۲ میلیون لیتر مشروبات الکلی مصرف کرده‌اند، که از افزایشی ۴۰ درصدی در مقایسه با ۲۰۱۴ است. این باعث شده‌است ویتنام در گروه ۱۰ بزرگ‌ترین مصرف‌کننده‌ی الکل در جهان قرار بگیرد.

وو ون بائو، در بیرون هنگ‌اور، یک کافه‌ی معروف در منطقه‌ی ۱، به دیلی میل گفت:

“هدف از نوشیدن مستی است. اگر مست نشوی فایده‌ای ندارد.”

بیشترین مصرف مشروبات الکلی

در یک نظرسنجی کشوری که در ۲۰۱۵ انجام شد، پژوهشگری به نام بوی ون تن و هم‌کاران‌اش پی‌بردند ۸۰ درصد مردان گزارش کرده‌اند الکل می‌نوشند، در حالی که ۴۰ درصد گزارش کرده‌اند به میزان “خطرناک” می‌نوشند. در میان ۶۰ درصد کسانی که گزارش کردند هفته‌ی قبل از نظرسنجی مشروبات الکلی نوشیده‌اند، از هر ۴ نفر، یک نفر در یک وعده مصرف حداقل ۵ واحد نوشیدنی استاندارد مصرف کرده‌بود.

بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی، یک واحد نوشیدنی استاندارد معادل یک بطری ۳۳۰ میلی‌لیتری آب‌جو، ۳۰ میلی‌لیتر نوشیدنی الکلی تقطیری، یا ۱۵۰ میلی‌لیتر شراب است.

در مقابل، زنان خیلی کم‌تر می‌نوشند: در همان پژوهش، کم‌تر از ۵ درصد شرکت‌کنندگان زن گزارش کردند هفته‌ی قبل الکل مصرف کرده‌اند. تقریبا ۱۲ درصد گزارش کردند که هرگز الکل مصرف نکرده‌اند.

جدا از بیماری‌های جسمی بدیهی مانند سیروز کبدی، که می‌تواند پیامد مصرف بیش از حد الکل باشد، عادت‌های الکلی ویتنام به معضلات اجتماعی دیگر نیز منجر شده‌است. دیلی میل به یک پژوهش دولتی اشاره می‌کند که نشان می‌دهد ۶۰ درصد موارد خشونت خانگی در ویتنام با الکل در ارتباط است.

از این گذشته پژوهشی که از سوی وزارت بهداشت انجام شده‌است نشان می‌دهد نیمی از مصرف‌کنندگان مشروبات الکلی ۲ ساعت بعد از نوشیدن رانندگی می‌کنند. کمیته‌ای امنیت ترافیک اضافه می‌کند ۴۰ درصد مرگ و میرهای جاده‌ای در ۲۰۱۵، که حدودا برابر با مرگ ۴۰۰۰ نفر است، با رانندگی در حالت مستی در ارتباط است.


ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده_مینا بنادکوکی

منبع:saigoneer-سایگنیر

بیشترین مصرف مشروبات الکلی

کدام کشور در فهرست بیشترین مصرف مشروبات الکلی قرار دارد؟


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جامانا

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی