کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

کدام کشورها بیشترین آمار مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی را دارند؟

مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی به سرعت رو به افزایش است. در بعضی کشورها میزان این نوع مرگ و میر بسیار بالاست. بیماری قلبی عروقی کشنده‌ی شماره‌ی یک در سراسر جهان است، و ۲۹ سپتامبر روز جهانی قلب بود، مناسبتی که می‌خواهد میزان آگاهی نسبت به این بیماری را افزایش بدهد. این مناسبت توسط فدراسیون جهانی قلب و با همکاری سازمان بهداشت جهانی (WHO) ترتیب‌ داده می‌شود.

مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی

نقشه‌ی زیر تعداد مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی را در سراسر جهان و در هر ۱۰۰۰۰۰ نفر نشان می‌دهد. این نقشه براساس داده‌های سازمان بهداشت جهانی در سال ۲۰۱۲ ترسیم شده‌است. بیماری قلبی عروقی یک اصطلاح عام است و شامل بیماری‌های قلبی و سکته‌‌ی مغزی می‌شود.(راهنمای نقشه: هرچه به سمت رنگ تیره تر می رویم آمار مرگ و میر بیماران قلبی بیشتر می شود. به نقشه ایران و وضعیت مرگ و میر در اثر بیماری های قلبی هم توجه کنید.)

مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی

مطلب مرتبط: ۴ بیماری که علت بیشتر مرگ و‌ میرها هستند

ترکمنستان رتبه اول در آمار مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی

ترکمستان با ۷۱۲ مرگ و میر‌ از هر ۱۰۰۰۰۰ نفر بیش‌ترین تعداد مرگ و میر‌ ناشی از بیماری‌های قلبی‌عروقی را در سال ۲۰۱۲ داشت.

قزاقستان رتبه دوم در آمار مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی

قزاقستان با ۶۳۵ مرگ و میر در هر ۱۰۰۰۰۰ نفر مقام دوم را در این زمینه دارد.

سایر کشورها

مغولستان، ازبکستان، قرقیزستان، گیانا، اوکراین، روسیه، افغانستان، تاجیکستان و جمهوری مولداوی همگی بیش‌از ۵۰۰ مرگ‌ و‌ میر‌ در هر ۱۰۰۰۰۰ نفر دارند.

بیماری‌های قلبی‌عروقی سالانه منجر به مرگ ۱۷.۳ میلیون نفر می‌شوند- درمقایسه‌با سه بیماری اچ‌آی‌وی/ایدز، مالاریا و سل که جان ۳.۸۶ میلیون نفر را سالانه می‌گیرند. بیش‌تر این مرگ و میر‌ ها قابل پیشگیری هستند، و علی‌رغم این تصور که مردان بیش‌تر در معرض این بیماری هستند، درحقیقت احتمال ابتلای زنان نیز به همان اندازه است.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

نویسنده:جو مایرز

منبع: مانی دات کام

کدام کشورها بیشترین آمار مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی را دارند؟


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی