کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

بیرحم ترین قاتل سریالی: شمار قربانیان پرستار قاتل به ۹۰ نفر رسید

یک پرستار که شاید بتوان گفت بیرحم ترین قاتل سریالی است به جرم کشتن چند بیمار محکوم شده است. تحقیقات تازه پلیس آلمان از نقش او در قتل شمار بیشتری از بیماران حکایت دارد. بنا بر این تحقیقات متهم ۸۴ بیمار دیگر را نیز به قتل رسانده است.

مرد ۴۰ ساله‌ای به نام نیلس سه سال پیش به جرم قتل ۶ بیمار به زندان ابد محکوم شد. تحقیقات تازه پلیس نشان می‌دهد که این پرستار سابق بیمارستان ۸۴ بیمار دیگر را نیز به قتل رسانده است. اگر این موضوع به اثبات برسد او به عنوان یکی از بزرگترین عاملان قتل‌های زنجیره‌ای در تاریخ آلمان شناخته می‌شود.

بیرحم ترین قاتل سریالی

نیلس سه سال پیش در برابر دادگاهی در اولدنبورگ مسئولیت قتل ۶ بیمار را به عهده گرفت و به خاطر ارتکاب این قتل‌ها به حبس ابد محکوم شد. او در همان دادگاه اعتراف کرده بود که محتمل است مسئولیت قتل ۳۰ نفر دیگر نیز با او باشد.

یوهان کومه، رئیس پلیس شهر اولدنبورگ ابعاد این جنایت را “حیرت‌انگیز” خوانده است. به گفته او این امر تنها شامل مواردی است که قابل‌اثبات هستند، زیرا مواردی هست که به خاطر سوزانده شدن اجساد، امکان کالبدشکافی آنها وجود نداشته است.

بنا به تحقیقات پلیس این قتل‌ها در فاصله ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۵ در دو کلینیک در شهرهای دلمنزهورست و اولدنبورگ روی داده‌اند.

اقدامات وسیع پلیس

بنا به تحقیقات دادگاه، نیلس به بیمارانی که در بیمارستان بستری بوده‌اند، داروهایی تزریق کرده که آنها را به ایست قلبی دچار می‌ساخته، سپس پرستاران دیگر را صدا می‌کرده تا شاهد تلاش ساختگی او برای “نجات” بیمار باشند.

در تابستان گذشته بازپرسان پی برده بودند که نیلس ۳۳ بیمار را با تزریق به قتل رسانده و احتمالا عده بیشتری را کشته است. برای یافتن قربانیان بیشتر، یک کمیسیون ویژه تشکیل شد که تحقیق وسیعی را در مورد تلفات در بیمارستان شروع کرد. در این رابطه آنها درباره ۲۰۰ مورد تحقیق کردند و بیش از صد جسد را از قبر بیرون آورده و تحت کالبدشکافی قرار دادند.

بیرحم ترین قاتل سریالی

شیوه قتل

جنایت نیلس زمانی آشکار شد که در سال ۲۰۰۵ خانم پرستاری از همکاران نیلس درباره اقدام او شهادت داد.

از آنجا که در شیفت کاری نیلس، شمار تلفات در میان بیماران بالا رفته بود، همکاران او نسبت به شیوه کار او مشکوک شده بودند.

به گفته پلیس اولدنبورگ چنانچه مسئولان بیمارستان هشیاری و توجه بیشتری داشتند، می‌توانستند زودتر به خود آیند و از قتل‌های بیشتر جلوگیری کنند. به همین جهت علیه برخی از سرپزشکان سابق بیمارستان نیز اقامه دعوا شده است.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

بیرحم ترین قاتل سریالی: شمار قربانیان پرستار قاتل به ۹۰ نفر رسید


خبرخوان هفته

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی