کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

بیت کوین چیست

بیت کوین چیست ؟ بیت کوین ( پول دیجیتال ) یا bitcoin نوعی پول دیجیتال است – شکل جدیدی از پول، اساسا- که در سرتاسر جهان قابل داد و ستد است. با وجود این، یک ارز رسمی نیست، یعنی این که بدون دخالت بانک یا موسسه‌ی تهاتری عمل می‌کند.

بیت کوین ها می‌توانند بین افراد یا بین‌ کسب‌وکارها برای پرداخت کالاها و خدمات، تماما بدون استفاده از یک بانک، منتقل شود، بنابراین حق‌الزحمه‌های تبادل آن کم‌تر است. بیت کوین ها کاملا دارای ارزش هستند، و همین‌طور، درست مثل پول نقد به ارز محلی‌تان در معرض مالیات هستند.

مزایای استفاده از بیت کوین

بعضی از مزایای استفاده از بیت کوین بر دیگر شبکه‌های پرداخت برخط، مانند PayPal، یا حتی بانک‌تان، شامل موارد زیر است:

  • می‌تواند در هر کشوری بدون نیاز به تبدیل ارز استفاده شود
  • بهایای ارسال پول به یک کسب و کار یا فرد به ازای هر تراکنش کم‌تر است
  • هیچ محدودیتی برای تعداد تراکنش‌هایی که می‌توانید هر ماه آغاز کنید وجود ندارد
  • حساب‌تان نمی‌تواند بسته یا تعلیق شود
  • تراکنش‌ها، بر خلاف پرداخت‌های PayPal، غیرقابل بازگشت هستند
  • می‌توانید بیت کوین‌ها را در یک کیف پول دیجیتال نگه دارید که از طریق گوشی تلفن همراه، تبلت، یا رایانه‌تان قابل دسترسی است

چند مورد از این مزایا به این دلیل وجود دارند که هیچ مقام حکومتی مرکزی، آن گونه که در بانک‌ها رایج است، وجود ندارد. البته، این می‌تواند یک مضره نیز باشد. بیت کوین هنوز “آزمایشی” به حساب می‌آید، حتی توسط خود سازمان، بنابراین بدانید که در پذیرش بیت کوین‌ها به جای پول نقد ریسک‌هایی هم وجود دارد. بیت کوین‌ها در ۲۰۰۹ آغاز به داد و ستد کردند.

مطلب مرتبط : پول مجازی رسما یک کالای جهانی است

یکی دیگر از مزایای بالقوه این است که کارمزد انتقال بیت کوین ها از یک شخص یا کسب و کار به شخص یا کسب و کار دیگر ربطی به مبلغ منتقل شده ندارد. برخلاف شبکه‌های پرداخت دیگر که درصدی از ارزش تراکنش را برمیدارند، بیت کوین‌ها بر مبنای توانایی لغو تراکنش هزینه تحمیل می‌کنند- هر چه لغو راحت‌تر باشد، کارمزد کم‌تر است.

یعنی، انجام یک تراکنش بیت کوین به طور متوسط ۱۰ دقیقه- و در بیشترین حالت ۹۰ دقیقه- طول می‌کشد. هرچه تعداد تاییدیه‌های خواسته شده کم‌تر باشد- درخواست‌تان می‌تواند صفر باشد- هزینه‌ی فرستادن کوین‌ها کم‌تر خواهد بود؛ برای دریافت بیت کوین‌ها هرگز کارمزدی وجود ندارد. اما شما می‌توانید تا ۳۶ تاییدیه تقاضا کنید تا کاملا مطمئن شوید که وقتی بیت‌کوین‌ها در حساب‌تان هستند، بدون اجازه‌ی شما نمی‌توانند خارج شوند.

این می‌تواند هنگام فروش کالاهای گران‌قیمت به طور ویژه‌ای مفید باشد. در بعضی از شبکه‌های پرداخت، یک خریدار می‌تواند ادعا کند که با یک سفارش مشکل دارد و تقریبا بلافاصله یک استرداد دریافت کند، حتی بدون دخالت شما. در مورد بیت کوین‌ها چنین اتفاقی نمی‌افتد- وقتی که پرداخت در حساب شما باشد، نگه‌داری آن با خود شما است.

از کجا بیت کوین بگیریم؟

فقط چند روش برای کسب بیت کوین وجود دارد:

  • می‌توانید بیت کوین‌ها را در یک مبادله‌ی برخط خریداری کنید
  • می‌توانید آنها را از یک فرد که بیت کوین دارد کسب کنید
  • می‌توانید بیت کوین‌ها را به عنوان پرداخت بپذیرید
  • می‌توانید آنها را با حمایت از فرآیند بررسی تراکنش‌ها در سامانه‌ی بیت کوین، که استخراج نامیده می‌شود، به‌دست آورید.

شما نمی‌توانید از طریق سامانه‌های دیگری مثل PayPal یا Dwolla، با استفاده از بیت‌کوین‌ها به خاطر ظرفیت کلاه‌برداری، خرید کنید. فقط مبادلات تایید شده با بیت کوین مختار به فروش آنها هستند. ارزش یک بیت کوین در اواخر ۲۰۱۵ درست زیر ۴۰۰ دلار بوده است.


تحریریه سایت کسب و کار بازده

بیت کوین چیست


پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی