کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ بهترین کشور دنیا از لحاظ آموزش و مهارت عملی افراد

مهمترین عاملی که اقتصاد جهان را به پیش می‌برد چیست؟ این عامل، قطعا شرکت‌های چندملیتی، زیرساخت‌ها یا فناوری نیستند، بلکه آموزش و مهارتی است که همه‌ی ما داریم. در ادامه با ما همراه باشید تا ۱۰ بهترین کشور دنیا از لحاظ آموزش و مهارت عملی افراد را به شما معرفی کنیم.

۱۰ بهترین کشور دنیا از لحاظ آموزش و مهارت عملی افراد

ممکن است آموزش و مهارت افراد، تحت عنوان “سرمایه‌ی انسانی” مطرح شود، حال آن‌که آموزش، یادگیری و کسب مهارت است؛ یعنی سرمایه‌گذاری در افراد. نحوه‌ی انجام این کار توسط ما، یک فاکتور کلیدی در اطمینان حاصل کردن از رشد اقتصادی در آینده است.

مطلب مرتبط: ۲۵ قابل احترام‌ ترین کشور جهان را بشناسید

خوب! چه کسی این کار را بهتر انجام می‌دهد؟ تنها ۶۲ درصد از بازار سرمایه‌ی انسانی دنیا کاملا توسعه یافته است. ایالات متحده امریکا و آلمان در میان ۱۰ کشور برتر در این زمینه قرار دارند، این فهرست در سلطه‌ی کشورهای کوچک‌تر اروپایی است.

به استناد گزارش سرمایه انسانی ۲۰۱۷، نروژ بهترین کشور دنیا در زمینه‌ی تحصیل و آموزش مهارت‌ها به مردمش بوده است.

کشورهای شمال اروپا، از نظر مهارت‌آموزی به مردمش، در صدر فهرست قرار می‌گیرند،‌ این کشورها بهترین فرصت‌های آموزشی را در اختیار مردم‌شان قرار می‌دهند.

۱۰ بهترین کشور دنیا از لحاظ آموزش و مهارت

رتبهنام کشور
۱نروژ
۲فنلاند
۳سوئیس
۴ایالات متحده
۵دانمارک
۶آلمان
۷نیوزیلند
۸سوئد
۹اسلونی
۱۰اتریش
منبع: گزارش جهانی سرمایه انسانی ۲۰۱۷، مجمع اقتصاد جهانی

شاخص سرمایه انسانی، بر مبنای چهار شاخص، ظرفیت، استخدام، توسعه و مهارت عملی، بر اساس میزان توسعه‌ی سرمایه‌ی انسانی کشورها، به رتبه‌دهی ۱۳۰ کشور در مقیاس ۰ (بدترین) تا ۱۰۰ (بهترین) پرداخته است.

مطلب مرتبط: ۲۵ کشور با بالاترین میانگین ضریب هوشی (آی کیو)

این گزارش حاکی از آن است که کشورها می‌توانند تلاش بیشتری برای توسعه‌ي مهارت‌های  مردم‌شان انجام دهند. به‌طور متوسط، تنها از ۶۲٪ استعدادهای جهانی به‌طور کامل بهره‌برداری شده است.

در خاتمه‌ي این گزارش این‌گونه نتیجه‌گیری شده است: “آموزش و استخدام به توسعه‌ياقتصادی و برون‌دادهای مثبت اجتماعی و سیاسی منتج می‌شود. سرمایه‌ی انسانی عامل کلیدی رشد، توسعه و رقابت‌پذیری کشورها است”.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – فاطمه بختیاری دزفولی

منبع: weforum

۱۰ بهترین کشور دنیا از لحاظ آموزش و مهارت عملی افراد


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی