کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۲۱ بهترین کشور جهان برای مهاجرت کاری در ۲۰۱۸

بهترین کشور جهان برای مهاجرت کاری در ۲۰۱۸ کجاست؟ ما به شما می گوییم. سال گذشته HSBC غول بانکی بریتانیا از ۲۷۰۰۰ مهاجر در ۱۹۰ کشور و منطقه نظرسنجی کرد تا اطلاعات بیش‌تری درباره‌ی زندگی مهاجری در این کشورها به‌دست بیاورد. در نظرسنجی The HSBC Expat Explorer Survey معیارهایی از قبیل چشم‌انداز حرفه‌ای، توازن کار/ زندگی، درآمد، اقتصاد بومی و اوضاع سیاسی، کیفیت زندگی، تحصیل، و این‌که وفق‌پذیری تا چه حد برای مهاجر آسان است، مد نظر قرار داده شده‌است. در ادامه فهرستی از ۲۱ بهترین کشور جهان برای مهاجرت کاری در ۲۰۱۸ آمده‌است.

۲۱. فرانسه

فرانسه, بهترین کشور جهان برای مهاجرت کاری در ۲۰۱۸, بهترین کشور جهان برای خوداشتغالی

فرانسه در کل رتبه‌ی ۲۱ام را به‌دست آورد و در توازن کار/ زندگی و امنیت شغلی نیز امتیاز خیلی خوبی دارد. رقابت بر سر شغل در این کشور بسیار زیاد است و توانایی صحبت کردن به زبان فرانسه قطعا یک دارایی ارزشمدن خواهدبود. جاذبه‌ی مهم فرانسه برای مهاجران کیفیت زندگی استثنایی است.

مطلب مرتبط: ۳۰ بهترین کشور برای زندگی و مهاجرت در ۲۰۱۸

۲۰. ژاپن

ژاپن, بهترین کشور جهان برای مهاجرت کاری در ۲۰۱۸

‌ژاپن که در جایگاه ۲۰ام قرار گرفته تجربه‌ای مهیج برای مهاجران رقم می‌زند. این کشور در امنیت شغلی امتیاز خوبی به‌دست آورده اما ممکن است عادت کردن به فرهنگ رسمی و گاهی آزاردهنده‌ی کسب و کار کمی طول بکشد.

ژاپن رتبه‌ی اول را در امنیت کسب کرده‌است و با داشتن مدارس بسیار باکیفیت انتخابی عالی برای خانواده‌ها است.

۱۹. ویتنام

ویتنام, بهترین کشور جهان برای مهاجرت کاری در ۲۰۱۸

ویتنام در کل رتبه‌ی ۱۹ام را به‌دست آورد و به علت اقتصاد در حال رشد آن، برای مهاجران به‌ویژه در گردشگری و ساخت‌وساز، فرصت‌های شغلی زیادی وجود دارد. شوک فرهنگی در میان تازه‌واردها عادی است اما شما با یک ذهن باز و اشتیاق به امتحان تمام چیزهای ویتنامی، می‌توانید زندگی و کار را در این کشور به یک ماجراجویی فراموش‌نشدنی تبدیل کنید.

مطالب مرتبط: ۱۰ راحت ترین کشور برای گرفتن ویزای  شینگن

۱۸. عمان

عمان, بهترین کشور جهان برای مهاجرت کاری در ۲۰۱۸

عمان با رتبه‌ی کلی ۱۸ام، امتیاز خوبی در توازن کار/ زندگی و رشد دستمزد کسب کرده‌است. هرچند عمان یکی از کشورهای عربی پیشرو است و از مهاجران استقبال می‌کند، اما یافتن شغل برای خارجی‌ها در حال سخت شدن است.

با این حال هنوز هم فرصت‌های شغلی زیادی در حوزه‌ی مراقبت‌های بهداشتی درمانی، تحصیل و صنعت نفت وجود دارد.

۱۷. روسیه

۲۵ حقیقت درباره روسیه که احتمالا نمی دانستید, بهترین کشور جهان برای مهاجرت کاری در ۲۰۱۸

روسیه که رتبه‌ی ۱۷ام را به‌دست آورده‌است، جامعه‌ی مهاجران بسیار متنوعی دارد اما انجام کسب و کار در این کشور به خاطر بروکراسی بسیار زیاد، خیلی چالش برانگیز است. هرچند هزینه‌ی زندگی در روسیه در مقایسه با سایر کشورهای این فهرست کم نیست، اما وفق‌پذیری با جامعه‌ی بومی آسان است. هم‌چنین روسیه در کیفیت مدرسه رتبه‌ی دوم را دارد.

مطلب مرتبط : همه چیز درباره ویزای شینگن:کشورها، مدارک، شرایط، هزینه و فرم

۱۶. اسپانیا

بهترین کشورهای دنیا

اسپانیا در کل رتبه‌ی ۱۶ام را به‌دست آورده و هرچند اقتصاد آن بعد از بحران جهانی مالی در چند سال پیش هنوز دچار کشمکش است، اما سبک زندگی آرام و نسبتا کم‌هزینه این کشمکش را جبران کرده‌است. بسیاری از مهاجران در اسپانیا کسب و کار خود را راه‌اندازی می‌کنند چون به‌دست آوردن شغل دشوار است.

۱۵. هلند

۳۰ حقیقت جالب درباره هلند که شگفت‌آور هستند, هلند, بهترین کشور جهان برای مهاجرت کاری در ۲۰۱۸

هلند که رتبه‌ی ۱۵ام را دارد، اقتصادی قوی دارد و با این‌که از شما انتظار می‌رود سخت کار کنید، اما در توازن کار/ زندگی رتبه‌ی خوبی دارد. هم‌چنین یکی از سالم‌ترین شهرهای دنیا است.

اکثر هلندی‌ها به آزادی‌خواهی، شکیبایی و استقبال از مهاجران می‌بالند و شما نیز از کیفیت بالای زندگی در این کشور لذت خواهیدبرد.

۱۴. تایوان

تایوان, بهترین کشور جهان برای مهاجرت کاری در ۲۰۱۸

تایوان ۱۴امین جایگاه را دارد. بسیاری از مهاجران که در این کشور کار می‌کنند معلم‌های بریتانیایی هستند. این کشور در امنیت شغلی و هم‌چنین کارآفرینی امتیاز خوبی دارد، از این رو برای آغاز کسب و کار خودتان جای خوبی است. شوک فرهنگی و محدودیت‌های زبان از بزرگ‌ترین چالش‌هایی است که باید بر آن غلبه کنید.

۱۳. هنگ کنگ

راحت ترین کشور برای گرفتن ویزا, هنگ کنگ, بهترین کشور جهان برای مهاجرت کاری در ۲۰۱۸

هنگ کنگ در کل رتبه‌ی ۱۳ام، و در پیشرفت حرفه‌ای رتبه‌ی اول را دارد. این کشور یکی از بالاترین سرانه‌های تولید ناخالص داخلی را در دنیا دارد، بنابراین این‌جا می‌توانید پول خوبی به‌دست بیاورید اما شاید توازن کار/ زندگی خیلی به مذاق‌تان خوش نیاید.

هنگ کنگ امن است اما جمعیت متراکمی دارد و ممکن است عادت کردن به فضای کم و شلوغ کمی طول بکشد.

۱۲. امارات متحده‌ی عربی

امارات دبی, بهترین کشور جهان برای مهاجرت کاری در ۲۰۱۸

بیش از ۸۰ درصد جمعیت امارات را مهاجران تشکیل می‌دهند، و حال و هوایی بین‌المللی به این کشور داده‌اند. امارات رتبه‌ی ۱۲ام را دارد. این کشور در رشد دستمزد، کارآفرینی و پیشرفت حرفه‌ای امتیاز بسیار خوبی کسب کرده‌است اما شاید وفق‌پذیری با فرهنگی محافظه‌کار بومی دشوار باشد.

۱۱. استرالیا

مهاجرت به استرالیا, بهترین کشور جهان برای مهاجرت کاری در ۲۰۱۸

استرالیا در جایگاه ۱۱ام قرار گرفته و امتیاز آن در وفق‌پذیری با فرهنگ بومی از سایر کشورهای این نظرسنجی بیش‌تر است. آب و هوای این کشور فوق‌العاده است، برخی از زیباترین سواحل را دارد و کیفیت زندگی در آن بسیار بالا است. نگرش سهل‌گیرانه استرالیایی در فضای کسب و کار نیز مشهود است.

۱۰. آلمان

ویزای آلمان, بهترین کشور جهان برای مهاجرت کاری در ۲۰۱۸

آلمان با رتبه‌ی ۱۰ام بیش‌ترین امنیت شغلی و اعتماد اقتصادی را دارد. این کشور برای مهاجرانی که می‌خواهند موقعیت حرفه‌ای‌شان را توسعه دهند و از یک زندگی باکیفیت نیز بهره‌مند شوند انتخابی بسیار خوب، و محلی بسیار امن برای زندگی است.

ممکن است یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های مهاجران در آلمان درک و عادت کردن به فرهنگ سازمانی بسیار رسمی باشد.

۹. بحرین

بحرین, بهترین کشور جهان برای مهاجرت کاری در ۲۰۱۸

بحرین در کل رتبه‌ی ۹ام را به‌دست آورده و در رشد دستمزد، توازن کار/ زندگی، و کارآفرینی امتیاز خوبی دارد. با این حال شروع کسب و کار خودتان در این کشور می‌تواند چالش برانگیز باشد.

از آن‌جا که بحرین یکی از لیبرال‌ترین کشورهای حوزه‌ی خلیج‌فارس است، وفق‌پذیری با جامعه برای مهاجران در این کشور آسان است.

۸. سوئد

سوئد, بهترین کشور جهان برای مهاجرت کاری در ۲۰۱۸

سوئد که رتبه‌ی ۸ام را در فهرست بهترین کشور جهان برای مهاجرت کاری در ۲۰۱۸ کسب کرده‌است، رتبه‌ی دوم را در امنیت شغلی و توازن کار/زندگی دارد. این کشور برای خانواده بسیار مناسب است و در کیفیت مراقبت از فرزند رتبه‌ی اول را دارد. هم‌چنین یکی از کشورهایی است که مردم در آن طول عمر زیادی دارند. با این‌که برنامه‌های اجتماعی سوئد سخاوتمندانه است، اما در شهرهایی مانند استکهلم با کمبود مسکن مواجه است، برای همین ممکن است پیدا کردن جایی خوب برای زندگی دشوار باشد.

۷. اتریش

اتریش, بهترین کشور جهان برای مهاجرت کاری در ۲۰۱۸

اتریش با رتبه‌ی ۷ام امتیاز بسیار خوبی در امنیت شغلی، اعتماد به اقتصاد، و توازن کار/ زندگی دارد. این کشور برای شروع کسب و کار عالی است اما قیمت دارایی در آن بالا است. با این حال کیفیت زندگی خوب است و باعث شده اتریش برای خانواده‌های مهاجر انتخابی فوق‌العاده باشد.

۶. نروژ

نروژ, بهترین کشور جهان برای مهاجرت کاری در ۲۰۱۸

نروژ در نظرسنجی Expat Explorer رتبه‌ی کلی ۶ام را به‌دست آورده و بالاترین رتبه را در توازن کار/ زندگی دارد. اقتصاد این کشور قوی است و مهاجران می‌توانند از امنیت شغلی و رشد حرفه‌ای لذت ببرند.

با این حال رقابت برای بهترین شغل‌ها شدید است و هزینه‌ی زندگی در نروژ بالا است. اما حداقل دستمزد در این کشور بیش‌تر از کانادا است.

۵. سوئیس

مهاجرت به سوئیس, بهترین کشور جهان برای مهاجرت کاری در ۲۰۱۸

سوئیس که رتبه‌ی ۵ام را به‌دست آورده‌است کلا در عوامل اقتصادی و به‌طور خاص در رشد دستمزد امتیاز بالایی دارد. این کشور علاوه بر اقتصاد باثبات انتخاب خوبی برای پیشرفت حرفه‌ای، امنیت شغلی و توازن کار/ زندگی است.

۴. جمهوری چک

جمهوری چک, بهترین کشور جهان برای مهاجرت کاری در ۲۰۱۸

جمهوری چک با رتبه‌ی ۴ام، یک جایگاه پایین‌تر از کانادا است. جمهوری چک به عنوان یکی از صنعتی‌ترین کشورهای اروپای شرقی فرصت‌های زیادی در صنایع تولید خودرو و فناوری دارد.

رقابت برای شغل دشوار است اما کار/ زندگی در این کشور توازن خوبی دارد. به علاوه شهرهایی شگفت‌انگیز (اما نه‌چندان شناخته‌شده) برای بازدید دارد.

۳. کانادا

مشاغل پردرآمد کانادا, بهترین کشور جهان برای مهاجرت کاری در ۲۰۱۸

کانادا در این نظرسنجی رتبه‌ی سوم را در فهرست بهترین کشور جهان برای مهاجرت کاری در ۲۰۱۸ دارد و در اقتصاد و خانواده امتیاز بالایی دارد. مهاجرانی که در این کشور زندگی می‌کنند فرهنگ شکیبایی و گوناگونی آن را تحسین می‌کنند. هم‌چنین کانادا برای مهاجرانی که دوست دارند یک کسب و کار را آغاز کنند جذابیت زیادی دارد. بیش از دوسوم مهاجران معتقد هستند کیفیت کلی زندگی در کانادا بهتر از کشور خودشان است و والدین می‌گویند کیفیت زندگی در این کشور باعث شد فرزندان‌شان نسبت به وطن خود ۷۵ درصد زندگی بهتری داشته‌باشند.

۲. نیوزیلند

نیوزیلند, بهترین کشور جهان برای مهاجرت کاری در ۲۰۱۸

نیوزیلند رتبه‌ی دوم را در فهرست بهترین کشور جهان برای مهاجرت کاری در ۲۰۱۸ دارد اما بهترین کشور برای پیشرفت حرفه‌ای نیست. با این حال شروع یک کسب و کار در این کشور آسان است و می‌توانید از توازن کار/ زندگی لذت ببرید.

سرزمین ابرهای سفید با مراقبت‌های بهداشتی درمانی و تحصیل ارزان‌قیمت کشوری فوق‌العاده برای بزرگ کردن فرزندان است.

۱. سنگاپور : بهترین کشور جهان برای مهاجرت کاری در ۲۰۱۸

سنگاپور, بهترین کشور جهان برای مهاجرت کاری در ۲۰۱۸

این شهر-کشور آسیایی بالاترین رتبه‌ی کلی و هم‌چنین بهترین رتبه‌ی کارآفرینی را دارد. سنگاپور در پیشرفت حرفه‌ای نیز رتبه‌ی دوم را دارد اما در توازن کار/ زندگی در جایگاه ۳۵ام است. با این‌که سنگاپور بسیار امن (بهترین مقصد برای مسافران تنها است! ) و تمیز است اما هزینه‌ی زندگی در آن بالا است.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – مینا بنادکوکی

منبع: slice

۲۱ بهترین کشور جهان برای مهاجرت کاری در ۲۰۱۸


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی