کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۵ بهترین کشور برای تحصیل دانشگاهی در جهان

اگر به دنبال بهترین کشور برای تحصیل دانشگاهی هستید کشورهای این فهرست بالاترین و بهترین سطح آموزش دانشگاهی در جهان را دارند. عوامل زیادی نظیر دسترسی به آموزش خوب و با کیفیت، برنامه درسی، بستر اقتصادی مناسب و قدرت و توانمندی سیستم آموزشی در محبوبیت یک کشور برای تحصیل دانشگاهی و آموزش عالی دخیل هستند و اگر شما قصد جدی برای ادامه تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان را دارید این فهرست را از دست ندهید.

بهترین کشور برای تحصیل دانشگاهی

۱. ایالات متحده آمریکا

همه می‌دانند که آمریکا بهترین امکانات آموزشی دنیا را دارد. بیش از ۳۰ دانشگاه که در رنکینگ های جهانی بین ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا رتبه بندی میشوند همه و همه در این کشور قرار دارند. تنها اشکال تحصیل در این کشور هزینه های بسیار بالای آن به دلیل افزایش شدید نرخ دلار در کشورمان است که اگر شما زرنگ و کوشا باشید می توانید با کمک بورسیه های تحصیلی در این کشور ادامه تحصیل دهید و از بهترین امکانات و کیفیت آموزشی بهره مند شوید.

۲. انگلستان

آکسفورد و کمبریج دوتا از بهترین دانشگاه های بین المللی جهان هستند. در کشور انگلستان آموزش و تحصیل برای کودکان ۵ تا ۱۶ ساله اجباری است و بعد آن آنها را برای ورود متعالی به دانشگاه و تحصیلات دانشگاهی آماده میکنند. اگر دلتان می‌خواهد در بهترین سیستم آموزشی جهان که نگاه همه جانبه ای به آموزش دارد درس بخوانید به دانشگاه های انگلیسی فکر کنید.

مطلب مرتبط: ۱۰ ایده راه اندازی کسب و کار برای فارغ التحصیلان دانشگاه

۳. آلمان

یکی از بهترین چیزهایی که تحصیل در آلمان را برای شما راحت می کند امکان تحصیل رایگان در دانشگاه های این کشور است و تا زمانی که شما بتوانید هزینه های جاری روزمره زندگیتان را پرداخت کنید می توانید از سیستم آموزشی خوب و با کیفیت و رایگان این کشور بهرمند شوید. این همان چیزی است که آلمان را به یکی از جالب ترین مکان های آموزش عالی جهان تبدیل می کند.

اگرچه ممکن است دانشگاه های آلمانی شهرت دانشگاه های آمریکا یا انگلیس را نداشته باشند، اما باید بدانید چندین دانشگاه آلمانی وجود دارند که در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند. و یک نکته جالب دیگر اینکه مفهوم مهدکودک با کارکرد آموزش ابتدایی برای کودکان خردسال برای اولین بار در آلمان اختراع شده است. همین امر نشان از اهمیت بالای آموزش در این کشور دارد.

۴. کانادا

مانند آلمان ،‌کانادا هم سیستم آموزش اجباری برای کودکان بالای ۵ سال را فراهم کرده است. سیستم آموزش در کانادا بسیار کارا و باکیفیت عمل میکند و هرساله دانشجویان بسیار درخشان در مسابقات و رقابتهای جهانی معرفی میکند.

به طور متوسط بیشترین دانشگاه های مطرح و مورد اقبال دانشجویان جهان در کشور پهناور کانادا قرار دارند و این کشور همواره در رنکینگ برترین دانشگاه های جهان جایگاه خوبی دارد. دانشجویان دانشگاههای کانادا در مسابقات بین المللی شرکت میکنند و این کشور دانشمندان سطح بالای جهان با تحصیلات عالیه خوبی به دنیا معرفی میکند.

۵. استرالیا

فقط کشورهای آمریکا و کانادا در رنکینگ برترین دانشگاه های جهان جایگاه بهتری نسبت به استرالیا دارند و دانشگاه ملی استرالیا در رتبه ۱۹ صد دانشگاه برتر جهان قرار دارد. استرالیا برای دستیابی به تنوع فرهنگی از سراسر جهان به جذب دانشجویان کوشا و موفق می پردازد و امتیازات زیادی را به آنان می دهد. دانشکده های بین المللی استرالیا همواره مرکز تجربه و علم هستند و در میان پژوهش های جهانی اعتبار دانشگاهی خوبی دارند.

در حالی که استانداردهای آموزشی در دهه‌ی اخیر در جهان تغییرات خوبی کرده است اما هنوز نیازمند کارهای بزرگتر و بهتری است. قطعا اینترنت هم به گسترش دانش در نقاط مختلف جهان کمک کرده است.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده- پریسا جعفری

منبع: businessnewsdaily

۵ بهترین کشور برای تحصیل دانشگاهی


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی