کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ بهترین کشورهای جهان برای سفر در ۲۰۲۰

گذراندن تعطیلات در کشور دیگر، یا حتی در شهر دیگر، ذهن‌تان را باز می‌کند. شما می‌توانید غذاهای عجیب و غریب را امتحان کنید، از جاهای دیدنی جالب‌توجه دیدن کنید، با مردم محلی دوست شوید، یا حتی کوهنوردی کنید. صرفاً غرق شدن در محیطهای مختلف برای چند روز می‌تواند روح شما را تازه کند. در این نوشتار یک راهنمایی عالی برای عاشقان سفر خواهیم داشت . این شما و این فهرست ۱۰ بهترین کشورهای جهان برای سفر در ۲۰۲۰ که حتی فقط با مطالعه آن روحتان تازه خواهد شد.

بهترین کشورهای جهان برای سفر در ۲۰۲۰

۱. بوتان

راحت ترین کشور برای گرفتن ویزا, بوتان

ده دوازده کشور برای عنوان شانگری-لای (آرمانشهری خیالی) عالم واقع رقابت می‌کنند، اما بوتان مدعی است که از همه بیشتر شایستگی‌اش را دارد. این تکه‌ی کوچک از بهشت هیمالیا دارای یک سیاست گردشگری با ارزش و کم تاثیر سفت و سخت است، که مسافران را مجبور می‌کند فقط برای پای گذاشتن در تپه‌های پوشیده از کاج و دارای صومعه‌های شلوغ‌اش هزینه‌های زیادی بپردازند. با پرداخت این مبلغ بازدیدکنندگان این شانس را پیدا می‌کنند در امتداد مسیرهای کوهستانی عاری از زباله، قدم بزنید و از مصاحبت با آدم‌هایی که باورهای بودایی‌شان آن ها را با محیط به سازگاری خاصی رسانده است لذت ببرید.

۲. انگلستان

۱۰ بهترین کشورهای جهان برای سفر در ۲۰۲۰ انگلستان

سواحل انگلستان که زمانی خط مقدم دفاع در برابر مهاجمان بود، این روزها مکانی آرام و دنج است که بومیان و گردشگران از فضای آرامش بخش آن لذت فراوانی می‌برند. پیاده روی نشاط انگیز در اسکله‌ی بادخیز، خوردن ماهی و چیپس خوشمزه، گشتن دنبال گونه‌های حیاتی دریایی در استخرسنگ‌ها، پیدا کردن فسیل‌ها در صخره‌های قدیمی، درست کردن قلعه‌های ماسه‌ و دید زدن دلفین‌ها در سواحل چشم‌نواز فقط بعضی از فعالیت‌هایی هستند که می‌توان در سواحل انگلستان انجام داد.

مطلب مرتبط: فواید سفر رفتن :۶ دلیل که چرا مسافرت شما را باهوش تر و سالم‌تر می‌کند

۳. مقدونیه‌ی شمالی

۱۰ بهترین کشورهای جهان برای سفر در ۲۰۲۰

فهرست بهترین مسافرت‌ها پر است از جشن‌های سالگرد و افتتاحیه‌های فرودگاه. فرصت جشن گرفتن تغییر شکل و شمایل دادن یک کشور نادر است. چنین موردی برای مقدونیه‌ی شمالی رخ داد – مکانی که بیشتر فقط با نام مقدونیه شناخته می‌شود – که ادعا می‌شود نامی تازه بعد از یک دهه درگیری و مشاجره‌ی سیاسی با همرز خود یونان باشد که این کشور اتخاذ کرده است. این توافق، که در ۲۰۱۸ امضاء شد، لحظه ای خوشایند در زمینه‌ی عشق به همسایگی ایجاد کرد و تصویر بین المللی احساء شده‌ای برای ملتی کوچک در قلب حوزه‌ی بالکان به وجود آورد. این کشور در حال حاضر به خاطر ذائقه‌ی غذایی، رسومات قدیمی و طبیعتش شناخته می‌شود، اما خرده فرهنگ‌ها و ماجراجویی‌های جدیدی که در آن یافت می‌شود بهانه‌های جدیدی برای بازدید از این کشور در ۲۰۲۰ به دست می‌دهد.

۴. آروبا

۱۰ بهترین کشورهای جهان برای سفر در ۲۰۲۰

در جنوب آروبا، مرکز فرهنگی سان نیکولاس، که با عنوان شهر طلوع آفتاب شناخته می‌شود، از احیای رنگارنگ و خلاقانه‌ای لذت می‌برد. و هنرمندان بین المللی و بومی دیوارهای خیابان را تزئین می‌کنند و تجربه‌ی کارنوال‌های مختلف انرژی و شور و شادی را علاوه بر فستیوال های سالانه در خون شهر تزریق می‌کند. چیزی که به همان اندازه مهم است و ارزش جشن گرفتن دارد تلاش‌های پایداری جاه طلبانه‌ی کشور است. آروبا به جزیره پیشنهاد داده است تا میزبان آزمایش راه حل‌های انرژی تجدیدپذیر سایر کشورها باشد و در تلاش برای به اعمال ممنوعیت استفاده از پلاستیک‌های یک بار مصرف و ضد آفتاب‌های مخرب در سال ۲۰۲۰ است.

۵. اسواتینی

۱۰ بهترین کشورهای جهان برای سفر در ۲۰۲۰

کشور کوچک، مطلوب و پر از فرهنگ‌های مختلف، ماجراجویی‌ها و حیات وحش افسانه‌ای ، که به تازگی نام پادشاهی اسواتینی را برگزیده است (سوازیلند سابق) یکی از دست کم گرفته شده‌ترین (و کم بازدید شده ترین) مقاصد گردشگری جهان است. یک فرودگاه بین المللی جدید، و همین طور زیرساخت جاده‌ای بهبود یافته بین آن، نواحی منابع طبیعی و پایتخت، قرار است تعداد بازدید کنندگان و گردشگران را در سال‌های پیش رو افزایش دهند.

مطلب مرتبط:۶ دلیل که افراد اهل سفر در محل کار موفق تر هستند

۶. کاستاریکا

۱۰ بهترین کشورهای جهان برای سفر در ۲۰۲۰

کاستاریکا پرچمدار گردشگری مداوم و پایدار است. تنوع زیستی گسترده‌ی این کشور کوچک بازدیدکنندگان مشتاق را جذب می‌کند تا تنبل‌های خواب‌آلود را در درختان پیدا کنند، و قورباغه‌های چشم قرمز که شکارچیان خود را فلج می‌کنند، و وال‌های اقیانوس آرام. کاستاریکایی‌ها اهمیت حفظ این تکه از بهشت گرمسیری را درک می‌کنند و راهی پیدا کرده‌اند تا سایرین را مدتی به زندگی کردن در هارمونی و سازگاری با همسایگان‌شان دعوت کنند – از موچه‌های برگ خور تا جگوارها. نود درصد از انرژی کشور توسط منابع تجدید پذیر به وجود می‌آید و می‌تواند به یکی از اولین کشورهای کربن خنثی در ۲۰۲۰ تبدیل شود.

۷. هلند

هلند

در سالی که ۷۵ امین سال آزادی از پایان جنگ جهانی دوم شناخته می‌شود، هلند آماده‌ی جشن گرفتن رویدادهای مختلفی در سرتاسر کشور است. آمستردام پر زرق و برق و پر از زندگی همیشه شایستگی و ارزش بازدید دارد، اما با استفاده از شبکه‌ی قطار علب می‌توانید یک سری از جشن‌ها را در شهرهای دیدنی کشف و بازدید کنید و یوروهای خودتان را به صرفه خرج کنید. آوریل و می ماه‌های بازدید از این کشور است، می‌توانید روز پادشاه، روز آزادسازی و مسابقه‌ی خوانندگی یوروویژن را مشاهده کنید که امسال در این کشور برگزار خواهند شد.

۸. لیبریا

برای اکثر خارجی‌ها، لیبریا کمی اعجاب انگیز است. اما کسانی که خوب می‌شناسندش از خوشبینی مردمانش و عجایب طبیعی این کشور آگاهند. سواحل بسیار خوبی وجود دارند، که با امواج عالی آفریقای غربی که به تفرجگاه‌هایی مانند رابرت‌اسپورت می‌ریزند شسته می‌شوند. بعد هم پارک ملی ساپو است – دومین جنگل بارانی ناب در غرب آفریقا. در این جنگل‌های انبوده، شانس آن را دارید که شامپانزه‌ها، فیل‌های جنگلی و اسب‌های آبی کوتوله را ببینید.

مطلب مرتبط: شخصیت شناسی بر اساس انتخاب مقصد سفر

۹. مراکش

مکنس، مراکش

مراکش برای گردشگران لحظه‌هایی ناب را رقم می‌زند ، با جاذبه‌هایی که ارزش وقت صرف کردن دارند و پر است از اقامتگاه‌ها و منازل قابل سکونت اما شیک، رستوران‌هایی که محصولات فصلی سرو می‌کنند و تفریح‌های خوب ساحلی مانند یوگا و موج سواری. و به لطف زیرساخت بهبود یافته گشت زدن در جاده ها نیز آسان تر شده است، در حالی که اولین قطار سریع السیر در آفریقا به معنی آن است که می‌توانید از کازابلانکا تا طنجه را فقط در دو ساعت بپیمایید. و هنوز هم این امکان برای‌تان وجود دارد که از جمعیت به روستاهای کوهستانی برب، سواحل متروکه آتلانتیک و … پناه ببرید.

۱۰. اروگوئه

 

اگر اروگوئه تا به امروز در فهرست سفرهای آمریکای جنوبی‌تان نبوده است، سال ۲۰۲۰ سال بسیار خوبی برای افزودن آن است. این کشور افتخار پیشتازی در برنامه‌ی اجتماعی مترقی را در سال‌های اخیر دارد – از قانون ماریجوانا گرفته تا استقبال خوب از LGBTQ + حقوق بهبود و ارتقاء وضعیت گردشگری پایدار. اما آنچه بازدید کنندگان بیشتر به خاطر می‌سپارند مردم خونگرم، مهمان نواز، و واقع بین اروگوئه و زیبای عمیق و چشم نواز مناظر این کشور است – از خطوط ساحلی طولانی و بکر آتلانتیک گرفته تا فضاهای باز بی مرز و محدوده‌ی دشت‌های پست.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده- کامروا ابراهیمی

منبع: lonelyplanet

۱۰ بهترین کشورهای جهان برای سفر در ۲۰۲۰


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی