کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۵ بهترین فرودگاه جهان در ۲۰۱۷

اگر می خواهید بدانید ۱۵ بهترین فرودگاه جهان در کدام کشور قرار دارد با ما در این مقاله همراه باشید تا به شما بگوییم از نظر وسعت، زیبایی، تعداد مسافران، امکانات و تسهیلات، کارکنان سودمند، معماری مدرن، و … کدام فرودگاه ها رتبه ۱ تا ۱۵ بهترین فرودگاه جهان در ۲۰۱۷ را به دست آورده اند.

۱۵ بهترین فرودگاه جهان در ۲۰۱۷

وبسایت مشتریان هواپیمایی اسکای‌ترکس جدیدترین جوایز سالانه‌ی بهترین فرودگاه جهان را منتشر کرده است و برای پنجمین سال پیاپی، فرودگاه بین‌المللی چانگی سنگاپور تاج بهترین فرودگاه جهان را به خانه برد. این فرودگاه یکی از بزرگ‌ترین مراکز حمل‌ونقل آسیای جنوب شرق و از چرخ‌دنده‌های اصلی اقتصاد این دولت‌شهر است.

لی سو هیانگ مدیرعامل گروه فرودگاه چانگی در بیانیه‌ای گفت ” برنده شدن جایزه‌ی بهترین فرودگاه جهان در ۲۰۱۷ از سوی اسکای‌ترکس برای پنجمین سال پیاپی، مشوقی قوی برای جامعه‌ فرودگاهی قوی و ۵۰،۰۰۰ نفره‌ی ما در فرودگاه چانگی است، که تک تک‌شان مشتاقند خاطره‌انگیزترین تجربه‌ی فرودگاهی را برای مسافران‌مان فراهم کنند. این جایزه بر باور خدماتی ما صحّه می‌گذارد که در تمام این سال‌ها بدان پایبند بوده‌ایم ـ مسافران را در کانون آن‌چه انجام می‌دهیم قرار دهیم.”

رده‌بندی سالانه‌ی اسکای‌ترکس بر اساس نظر تقریبا ۱۴ میلیون مسافر از ۱۰۵ کشور است. در این نظرسنجی که ۳۹ معیار خدمت و عملکرد را پوشش میداد، بیش از ۵۵۰ فرودگاه گنجانده شدند.

نگاه دقیق‌تری بیندازیم به سایر فرودگاه‌هایی که در صدر فهرست با ابهت اسکای‌ترکس قرار گرفتند:

مطلب مرتبط: ۲۰ بهترین شرکت هواپیمایی دنیا به لحاظ خدمات مشتریان

۱۵. فرودگاه کپنهاگن

۱۵ بهترین فرودگاه جهان

مسافران سالانه: ۲۶.۶ میلیون نفر

رتبه‌ی پیشین:‌ ۱۸

چرا عالی است:

کپنهاگن یکی از شلوغ‌ترین مراکز شمال اروپا و از پایگاه‌های اصلی عملیات‌های هواپیمایی اسکاندیناوی و نروجین ایرشاتل است. داوران اسکای‌ترکس این فرودگاه را به خاطر علائم واضح و قرار گرفته در محل مناسب، و امکانات کارآمد هرچند گاهی پرازدحام، مورد تحسین قرار دادند.

مطلب مرتبط: ۲۰ بهترین شرکت هواپیمایی جهان در ۲۰۱۶

۱۴. فرودگاه بین‌المللی ناریتا توکیو (NRT)

۱۵ بهترین فرودگاه جهان

مسافران سالانه: ۳۹.۱ میلیون نفر

رتبه‌ی پیشین: ‌۱۱

چرا عالی است:

ناریتا یکی از دو اولین فرودگاه توکیو است که در این فهرست ظاهر شد. فرودگاه ناریتا که در ۳۵ کیلومتری خارج از پایتخت ژاپن قرار گرفته است، بیش‌ترین بار ترافیکی بین‌المللی وارد شده و خارج شده از شهر را کنترل می‌کند. این فرودگاه به عنوان یک مرکز اصلی برای ANA ، هوپیمایی ژاپن، دلتا، و یونایتد عمل می‌کن.داوران اسکای‌ترکس این فرودگاه را به خاطر کارکنان کارآمد و خوش‌برخورد، امکانات پاکیزه، و گزینه‌های غذاخوری فراوان تحسین کردند.

۱۳. فرودگاه بین المللی ونکوور (YVR)

۱۵ بهترین فرودگاه جهان

مسافران سالانه: ۲۲.۳ میلیون نفر

رتبه‌ی پیشین: ۱۴

چرا عالی است:

ونکوور برای هشتمین سال پیاپی جایزه‌ی برترین فرودگاه آمریکای شمالی را از آن خود کرد، و این انتخاب بی‌دلیل نیست. داوران اسکای‌ترکس از رفتار دوستانه‌ی کارکنان YVR، سطح بالای سازماندهی، و دسترسی به مرکز شهر ونکوور را به عنوان برخی از بهترین خصوصیات این فرودگاه ذکر کردند. فرودگاه بین‌المللی ونکوور همچنین به داشتن یک ترمینال هواپیماهای آب‌نشین، و مجموعه‌ی هنری بزرگی از شمال غربی اقیانوس آرام می‌بالد.

۱۲. فرودگاه بین‌المللی کانزای

۱۵ بهترین فرودگاه جهان

مسافران سالانه: ۲۵.۲ میلیون نفر

رتبه‌ی پیشین: ۹

چرا عالی است:

فرودگاه بین‌المللی کانزای که در جزیره‌ای مصنوعی در خلیج اوزاکا قرار دارد، یکی از مراکز اصلی خطوط هوایی ژاپن و   ANA است. داوران اسکای‌ترکس این فرودگاه را به خاطر معماری مدرن، امکانات پاکیزه، و کارکنان سودمند مورد ستایش قرار داد. هم‌چنین این فرودگاه یک سکوی بازدید اسکای‌ویو (منظره‌ی آسمان) دارد که مناظری دیدنی از پروازهای ورودی و خروجی را برای مسافران فراهم می‌کند.

مطلب مرتبط: حقایقی دیوانه‌کننده از هواپیما که کارکنان خطوط هوایی به شما نمی‌گویند

۱۱. فرودگاه اسخیپول آمستردام (AMS)

۱۵ بهترین فرودگاه جهان

مسافران سالانه: ۵۸.۳ میلیون نفر

رتبه‌ی پیشین: ۱۳

چرا عالی است:

فرودگاه اسخیپول آمستردام یکی از شلوغ‌ترین فرودگاه‌های اروپا است و به عنوان مرکزی برای KLM، ترنساویا، و دلتا عمل می‌کند. اسخیپول که در ۱۹۱۶ افتتاح شده است، به خاطر تنوع گسترده‌ی فعالیت‌های اوقات فراغت مورد توجه قرار گرفته است و کتابخانه‌ای دارد که مسافران می‌توانند در فضایی دنج کتاب بخوانند و منتظر پروازشان باشند.

مطلب مرتبط: ۶ امن ترین و ناامن ترین خطوط هوایی جهان

۱۰. فرودگاه فرانکفورت (FRA)

۱۵ بهترین فرودگاه جهان

مسافران سالانه: ۶۱ میلیون نفر

رتبه‌ی پیشین:‌ ۱۲

چرا عالی است:

فرودگاه فرانکفورت چهارمین فرودگاه شلوغ اروپا و یکی از مهم‌ترین مراکز حمل‌ونقل دنیا است. فرودگاه فرانکفورت پایگاه خانگی ناوگان لوفت‌هانزا است که بیش از ۲۷۰ جت دارد. داوران اسکای‌ترکس این فرودگاه را به خاطر حمل‌ونقل آسان بین ترمینال‌ها و گزینه‌های غذاخوری و خرید فراوان مورد تحسین قرار دادند. با این حال برخی از صف‌های طولانی بخش مهاجرت شکایت داشتند.

۹. فرودگاه هیترو لندن (LHR)

۱۵ بهترین فرودگاه جهان

مسافران سالانه: ۷۵ میلیون نفر

رتبه‌ی پیشین: ۸

چرا عالی است:

فرودگاه هیترو سومین فروگاه پرازدحام جهان و از بین پنج فرودگاه اصلی شهر لندن، بزرگ‌ترین است. هیترو با اضافه کردن یک ساختمان ترمینال ۲ جدید در حال نوسازی است. ساختمان هجده ساله‌ی ترمینال ۵ از سوی اسکای‌ترکس بهترین ترمینال فرودگاهی جهان نام گرفت. هیترو به عنوان مرکز اصلی بریتیش ایرویز و ویرجین‌آتلانتیک عمل می‌کند.

مطلب مرتبط: ۱۰ امن ترین خطوط هوایی جهان

۸. فرودگاه زوریخ (ZRH)

۱۵ بهترین فرودگاه جهان

مسافران سالانه:‌ ۲۷.۷ میلیون نفر

رتبه‌ی پیشین:‌ ۷

چرا عالی است:

این فرودگاه که فقط ۸ مایل از مرکز زوریخ فاصله دارد، به عنوان خانه‌ی خطوط هوایی بین‌المللی سوئیس و مرکز ارتباط بین بزرگ‌ترین شهر سوئیس و بقیه‌ی کشور عمل می‌کند. فرودگاه زوریخ به مسافرانی که توقف طولانی دارند دوچرخه و کفش اسکیت کرایه و گشت‌وگذار در موزه‌ی حمل‌ونقل لوزرن را ارائه می‌دهد.

۷. فرودگاه بین‌المللی مرکزی ژاپن (NGO)

۱۵ بهترین فرودگاه جهان

مسافران سالانه: ۹.۸ میلیون نفر

رتبه‌ی پیشین: ۶

چرا عالی است:

فرودگاه بین‌المللی مرکزی ژاپن ـ به نام سنتریر هم شناخته می‌شود ـ روی جزیره‌ای مصنوعی در وسط خلیج ایسه و نزدیک شهر ناگویا ساخته شده است، و مرکز تجمع هواپیمایی ژاپن و ANA است. سنتریر به عنوان به عنوان بهترین فرودگاه منطقه‌ای دنیا از بقیه پیش است. یک سکوی آسمان ۳۰۰ متری دارد که مسافران می‌توانند از آن‌جا حرکت کشتی‌ها در بندر ناگویا را تماشا کنند. هم‌چنین یک گرمابه‌ی سنتی ژاپنی در این فرودگاه قرار دارد که می‌توانید در آب غوطه‌ور شوید و از تماشای غروب خورشید روی خلیج لذت ببرید.

مطلب مرتبط: ۵ محبوبترین و بهترين خط هوايي دنيا برای ثروتمندان

۶. فرودگاه بین‌المللی حمد (DOH)

۱۵ بهترین فرودگاه جهان

مسافران سالانه: ۳۰ میلیون نفر

رتبه‌ی پیشین‌: ۱۰

چرا عالی است:

فرودگاه بین‌المللی حمد در سال ۲۰۱۴ برای کسب و کار افتتاح شد و حالا خانه‌ی هواپیمایی قطر است. این فرودگاه و دو ترمینالش بر روی زمینی به مساحت ۵،۴۰۰ هکتار و با هزینه‌ای بالغ بر ۱۶ میلیارد دلار ساخته شده است. اسکای‌ترکس این فرودگاه را “چشم‌گیرترین مجموعه ترمینالی جهان از نظر معماری، و هم‌چنین لوکس‌ترین آن‌ها” توصیف می‌کند.

۵. فرودگاه بین‌المللی هنگ‌کنگ (HKG)

۱۵ بهترین فرودگاه جهان

مسافران سالانه: ۶۸.۳ میلیون نفر

رتبه‌ی پیشین‌: ۵

چرا عالی است:

این فرودگاه که بر روی جزیره‌ای مصنوعی کنار ساحل هنگ‌کنگ ساخته شده است، از زمان افتتاحش در ۱۹۹۸، به یکی از محبوب‌ترین تاسیسات دنیا تبدیل شده است. فرودگاه بین‌المللی هنگ‌کنگ که یکی از شلوغ‌ترین فرودگاه‌های آسیا است، به عنوان خانه‌ی کاتای پسیفیک، هواپیمایی هنگ‌کنگ، و دراگون‌ایر عمل می‌کند. حتما در زمین گلف ناین‌ایگلز اسکای‌سیتی کنار ترمینال ۲ بازی کنید.

۴. فرودگاه مونیخ (MUC)

۱۵ بهترین فرودگاه جهان

مسافران سالانه: ۴۲.۳ میلیون نفر

رتبه‌ی پیشین‌: ۳

چرا عالی است:

فرودگاه مونیخ که در شمال غربی مرکز مونیخ قرار گرفته است، یکی از پرازدحام‌ترین فرودگاه‌های اروپا و بعد از فرانکفورت دومین فرودگاه شلوغ آلمان است. مونیخ به عنوان مرکزی برای ایربرلین، لوفت‌هانزا، و کوندور عمل می‌کند و از نظر معماری دارای فضایی بزرگ و شیشه‌ای است. پارکی در کنار فرودگاه برای بازدیدکنندگان تعبیه شده که مجهز به مینی‌گلف است و نمایشگاهی از دستاوردهای هوایی تاریخی دارد.

۳. فرودگاه بین‌المللی اینچئون (ICN)

۱۵ بهترین فرودگاه جهان

مسافران سالانه: ۴۹.۳ میلیون

رتبه‌ی قبلی: ۲

چرا عالی است:

فرودگاه اینچئون با کسب رتبه‌ی سوم، جایگاه خود را به عنوان یکی از متمایزترین فرودگاه‌های جهان حفظ کرده است. این فرودگاه که در جزیره‌ای درست بیرون مرکز کره‌ی جنوبی قرار گرفته است، پایگاه خانگی هواپیمایی کره و ۲۴مین فرودگاه شلوغ جهان است. این فرودگاه در سال ۲۰۰۱ افتتاح شده است. امکانات بسیار مورد توجه اینچئون شامل مجموعه‌ای از فروشگاه‌ها و گزینه‌های ناهارخوری، به‌علاوه‌ی تعدادی از اجراهای فرهنگی است. این فرودگاه حتی یک موزه‌ی فرهنگی کره‌ای هم دارد.

۲. فرودگاه بین‌المللی هانه‌دا توکیو (HND)

۱۵ بهترین فرودگاه جهان

مسافران سالانه: ۷۵.۳ میلیون

رتبه‌ی پیشین: ۴

چرا عالی است:

هانه‌دا یکی از دو فرودگاه اصلی ناحیه‌ی توکیو است. این فرودگاه که چندین مایل از قلب پایتخت ژاپن فاصله دارد، درگاه محبوبی برای مسافران و توریست‌های کسب و کاری است. هانه‌دا به عنوان پنجمین فرودگاه شلوغ جهان، به خاطر کیفیت خدمات، پاکیزگی، و مراکز خرید شناخته می‌شود.

۱. فرودگاه بین‌المللی چانگی سنگاپور (SIN)

۱۵ بهترین فرودگاه جهان

مسافران سالانه: ‌۵۵.۴ میلیون نفر

رتبه‌ی پیشین: ۱

چرا عالی است:

فرودگاه چانگی برای پنجمین سال پیاپی تاج بهترین فرودگاه جهان را بر سر گذاشت. چانگی به عنوان خانه‌ی هواپیمایی سنگاپور، سیلک‌ایر، و تایگرایر عمل می‌کند و ۱۶مین فرودگاه شلوغ جهان است. فرودگاه سنگاپور به خاطر معماری زیبا، عملکرد موثر، امکانات رفاهی لوکس، و گزینه‌های خرید و غذاخوری تحسین مسافران را دریافت کرده است. مسافرانی که گذرشان به این فرودگاه می‌رسد به یک سالن سینما، سکوی تفریحات چندرسانه‌ای، اسپا، و یک سرسره‌ی مارپیچ بلند مهمان می‌کند.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – اسما حسنی

منبع: flipboard

۱۵ بهترین فرودگاه جهان در ۲۰۱۷


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی