کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۵ بهترین فرودگاه بین المللی جهان

شرکت تحقیقاتی اسکای ترکس (Skytrax) در مورد بهترین فرودگاه بین المللی جهان تحقیقی انجام داده است و از  ۱۳ میلیون مسافر درباره ۵۵۰ فرودگاه بین‌‌المللی نظرسنجی کرده است. در ادامه فهرست ۱۵ بهترین فرودگاه بین المللی جهان را می‌خوانیم.

۱.فرودگاه سنگاپور

بهترین فرودگاه بین المللی جهان ۱

فرودگاه سنگاپور برای چهارمین سال پیاپی به‌عنوان بهترین فرودگاه جهان رتبه نخست را بدست آورده. اسامی هیچ یک از فرودگاه‌های ایران در میان لیست ۱۰۰ فرودگاه بهتر دنیا دیده نمی‌شود.

مطلب مرتبط: ۱۰ زیباترین مکان دنیا در پاییز که شگفت‌زده می‌شوید

۲.  فرودگاه اینچئون کره جنوبی

بهترین فرودگاه بین المللی جهان ۲

فرودگاه اینچئون کره جنوبی هم موفق شده از رتبه دوم خود بار دیگر دفاع کند. این فرودگاه همچنین عنوان “بهترین فرودگاه ترانزیت” و “بهترین پرسنل” دنیا را نیز بدست آورده است.

۳.فرودگاه مونیخ

بهترین فرودگاه بین المللی جهان 3

فرودگاه مونیخ توانست باز هم مثل سال گذشته از رتبه سوم خود در دنیا دفاع کند. این فرودگاه همچنین به عنوان بهترین فرودگاه در اروپای مرکزی انتخاب شد. بزودی طرح گسترش ترمینال ۲ این فرودگاه به اتمام می‌رسد و در ماه آوریل مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

مطلب مرتبط: ۳۰ بهترین شهر دنیا برای زندگی در ۲۰۱۷

۴.  فرودگاه هاندا توکیو

بهترین فرودگاه بین المللی جهان 4

فرودگاه هاندا توکیو موفق شد با یک رتبه ارتقاء در جایگاه چهارم جهان قرار گیرد. این فرودگاه همچنین عنوان “تمیزترین” و “بهترین فرودگاه پرواز داخلی” دنیا را نیز تصاحب کرد.

۵. فرودگاه بین‌المللی هنگ‌کنگ

بهترین فرودگاه بین المللی جهان 5

فرودگاه بین‌المللی هنگ‌کنگ که در سال ۲۰۱۲ به عنوان بهترین فرودگاه دنیا انتخاب شده بود، در سال گذشته به رتبه چهارم تنزل یافت، امسال هم روند نزولی‌اش ادامه پیدا کرد و در رتبه پنجم دنیا ایستاد.

۶. فرودگاه چوبو سنتریر اینترنشنال ناگویا ژاپن

بهترین فرودگاه بین المللی جهان 6

فرودگاه “Chubu Centrair International Airport” واقع در ناگویا ژاپن، که بر روی یک جزیره مصنوعی احداث شده توانست با ارتقای یک رتبه به عنوان ششمین فرودگاه برتر دنیا انتخاب شود.

۷. فرودگاه زوریخ سوئیس

بهترین فرودگاه بین المللی جهان 7

فرودگاه زوریخ در سوئیس که سال گذشته در رتبه ششم قرار داشت، در سال ۲۰۱۶ به رتبه هفتم تنزل یافت با این حال این فرودگاه عنوان “بهترین سیستم امنیتی” را بدست آورد.

۸. فرودگاه لندن

بهترین فرودگاه بین المللی جهان 8

فرودگاه لندن که بزرگترین فرودگاه اروپا است، باز هم مثل سال ۲۰۱۵ در رتبه هشتم قرار گرفت. بهبود دائمی زیر ساختارها و بخصوص ترمینال ۵ و ترمینال کویین که دوسال پیش افتتاح شد، باعث شده است تا این فرودگاه در میان ده فرودگاه برتر جهان قرار گیرد.

۹. فرودگاه کانزای ژاپن

بهترین فرودگاه بین المللی جهان 9

فرودگاه کانزای در ژاپن که بر روی جزیره‌ای مصنوعی در ۵ کیلومتری ساحل اوزاکا و توسط دفتر آرشیتکت “رنزو پیانو” طراحی و ساخته شده، از رتبه دوازدهم به رتبه نهم در سال ۲۰۱۶ ارتقاء پیدا کرد. علاوه بر این، فرودگاه کانزای عنوان “بهترین ترخیص بار” را هم تصاحب کرد.

۱۰. فرودگاه بین‌المللی “حمد قطر”

بهترین فرودگاه بین المللی جهان 10

فرودگاه بین‌المللی “حمد قطر” که در سال ۲۰۱۴ آغاز به کار کرد، موفق شد از رتبه ۲۲ در سال ۲۰۱۵ خود را در میان ده فرودگاه برتر جهان در سال ۲۰۱۶ جای دهد.

۱۱. فرودگاه ناریتا چیبا ژاپن

بهترین فرودگاه بین المللی جهان 11فرودگاه ناریتا در شهر چیبا ژاپن با اقداماتی که انجام داد موفق شده طی یک سال خود را از رتبه چهاردهم به رتبه یازدهم دنیا ارتقا دهد.

۱۲.  فرودگاه فرانکفورت

بهترین فرودگاه بین المللی جهان 12

فرودگاه فرانکفورت با یک رتبه ارتقا موفق شد در سال ۲۰۱۶ در رتبه دوازدهم جای گیرد.

۱۳فرودگاه آمستردام

بهترین فرودگاه بین المللی جهان 13

فرودگاه آمستردام از میان ده فرودگاه برتر جهان خارج شده و جایگاه آن از رتبه نهم در سال ۲۰۱۵ به رتبه سیزدهم در سال ۲۰۱۶ تنزل یافته است.

۱۴. فرودگاه ونکوور کانادا

بهترین فرودگاه بین المللی جهان 14

فرودگاه ونکوور کانادا با سه رتبه تنزل در جایگاه چهاردهم بهترین فرودگاه‌های جهان قرار گرفته است.

۱۵. فرودگاه هلسینکی فنلاند

بهترین فرودگاه بین المللی جهان 15

مدیریت فرودگاه هلسینکی فنلاند موفق شد جایگاه هجدهم این فرودگاه را بهبود بخشد. این فرودگاه در نظرسنجی از مسافران در میان پانزده فرودگاه برتر جهان قرار گرفت.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

۱۵ بهترین فرودگاه بین المللی جهان


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی