کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ بهترین شهرهای جهان برای سفر در ۲۰۲۰

سال نوی میلادی را پشت سر گذاشتیم و حالا به عید باستانی نوروز نزدیک می شویم. شاید دلتان بخواهد بهترین شهرهای جهان برای سفر در ۲۰۲۰ را بشناسید. این شما و این فهرست بهترین وزیباترین شهرها!

بهترین شهرهای جهان برای سفر در ۲۰۲۰

۱. سالزبورگ اتریش

بهترین شهرهای جهان برای سفر

طبل‌ها را بکوبید لطفا: فستیوال سالزبورگ دارد ۱۰۰ ساله می‌شود، و این شهر دلربای رشته کوه آلپ با نهایت صدای خودش آن را آواز می‌کند. این فستیوال،‌ به عنوان یکی از عالی‌ترین و باشکوه‌ترین بزم‌های موسیقی کلاسیک جهان همیشه یک ضیافت شورانگیز اپرا، موسیقی کلاسیک و درام است – و هیچ‌گاه به اندازه‌ی سال ۲۰۲۰ این حالت را نداشته است. با نمایشگاه‌ها و رویدادهای خاصی که در سرتاسر این مرکز تاریخی به وقوع می‌پیوندد – کنسرت‌ها، نمایش‌ها، نمایشنامه خوانی‌ها، جشن موزارت و … – سالزبورگ جور همه‌ی کم و کاستی‌های قرن را به تنهایی به دوش می‌کشد.

۲. واشینگتن دی سی، آمریکا

بهترین شهرهای جهان برای سفر

امسال، چشم‌ها همه به واشینگتن دی سی خواهد بود، به عنوان شهری که صدمین سالگرد متمم نوزدهم قانون اساسی – قانونی که به زنان حق رای داد – را جشن بگیرند. موزه‌های شکیلی مانند گالری پرتره‌ی ملی، موزه‌ی ملی تاریخ آمریکا و موزه‌ی ملی زنان هنرمند نمایشگاه‌های ویژه‌ای در رابطه با این نقطه‌ی عطف حقوق بشر برگزار خواهند کرد. این را به هیجان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری امسال اضافه کنید و آن وقت دی سی یکی از پویاترین شهرهای آمریکا در ۲۰۲۰ خواهد بود. سیاست به کنار، رنسانس واشینگتن در شکوفایی کامل است، با خط ساحلی احیا شده، موزه‌های جدیدا تاسیس شده و انفجاری در عرصه و صحنه‌ی غذا. سقف‌های سبز، صدها درخت تازه کاشته شده و سیستم‌های آبیاری ابتکاری جدید باعث شده‌اند این شهر از همیشه ظاهری سرسبزتر داشته باشد.

۳. قاهره، مصر

مکان دیدنی حیرت انگیز, اهرام مصر

سال ۲۰۲۰ قرار است تاریخی باشد که این شهر موزه‌ی هنری در جیزه درهای خود را می‌گشاید. راهی اینجا شوید تا از حیرت انگیز ترین مجموعه‌ای که بزرگترین موزه‌ی جهان در تاریخ کل تمدن است شگفت زده‌تان کند. علاوه بر این موزه‌ها و جاذبه‌ها دیدن اهرام در شهر جیزه نیز می‌تواند برای بازدید کنندگان لذت بخش و خاطره انگیز باشد.

۴. گالوی ایرلند

۱۶ مقصد برتر گردشگری جهان در ۲۰۱۶

گالوی با آن سبک و سیاق بوهمی خیره کننده‌اش بی شک دلرباترین شهر ایرلند است. در اینجا مهمان‌خانه‌هایی به رنگ‌های شاد و روشن با موسیقی زنده و کافه‌ها صندلی‌های جلو را برای تماشای اجرای آوازخوانان دوره‌گرد به شما پیشنهاد می‌کند. و امسال تمام آن غنای خلاقانه‌ با رویدادهایی که قلمروه گالوی را به عنوان پایتخت فرهنگ ۲۰۲۰ اروپا مطرح می‌کنند به منصه ظهور خواهد رسید – تقویم این شهر پر از فعالیت هایی است که کافه‌ها در شب شنبه با بومیان جشن خواهند گرفت.

مطلب مرتبط: ۱۰ بهترین کشورهای جهان برای سفر در ۲۰۲۰

۵. بن آلمان

بهترین شهرهای جهان برای سفر

بن که زمانی پایتخت آلمان غربی بود، وقتی برلین در ۱۹۹۰ جایگاه خودش را باز پس گرفت از رادار خارج شد. اما همیشه در پس زمینه مورد توجه قرار داشته است با فستیوال سنچ‌های ۲۰۲۰، که ۲۵۰ امین سالروز تولد بتهون را جشن می‌گیرند. امتیاز آن چیست؟ خب، می‌توانید همیشه منتظر کنسرت‌هایی در تمام طول سال باشید که ارکسترها، خوانندگان و رهبران ارکستر معروف جهان را به آنجا می‌کشانند. علاوه بر آن، رقابت‌ها و مسابقه‌هایی نیز در فستیوال موسیقی بتهون راه پیدا کرده است همین طور اجراهای پیک‌نیکی و کنسرت‌های خانگی که موسیقیدانان بومی درهای کنسرت را به روی عموم باز می‌کنند.

۶. لا پاز، بولیوی

بهترین شهرهای جهان برای سفر

شاید این کپسول‌های اقامتی جستسونیان در سرتاسر لاپاز و بزرگترین سیستم ماشین برقی جهان است که آشکارترین نمادهای جاه طلبی و بلندپروازی جدید آن به شمار می‌روند. در ۲۰۱۴ فقط ۳ خط وجود داشت، اما حالا در ۲۰۲۰ ۱۱ خط دارد. آن پایین، این شهر که زمانی خسته کننده به نظر می‌رسید در حال رقابت برای رسیدن به آینده‌ای درخشان و الهام بخش است. همه از معمارهای خودآموخته‌ی گوتیک گرفته تا سرآشپزهای مطرح که مدارس آشپزی را در آنجا رونق بخشیده اند – نه به خاطر ایده‌های قرضی و روندهای جهانی، بلکه به خاطر حس غروری که در فضای بومی بولیوی ریشه دارد. اینکه ببینیم تعداد روبه افزایشی از گردشگران اکنون در سرتاسر لاپاز حضور دارند پیش از آنکه بخواهند به مقاصد دیگری راه بکشند و بروند اصلا درکش سخت نیست.

۷. کوچی هند

بهترین شهرهای جهان برای سفر

این شهر خنک در جنوب هند حسابی گل کرده است. کوچی به نمونه‌ای درخشان در انرژی تجدیدپذیر در سال‌های اخیر تبدیل شده است ، و اولین فرودگاه کاملا خورشیدی جهان را راه اندازی کرد که برای آن‌ها برنده شدن جایزه‌ی قهرمانی زمین سازمان ملل را به همراه داشت. اما این فقط بخش کوچکی از ماجرا است. این شهر، با کافه‌های بوهمی، اقامتگاه‌های صمیمی در خیابان‌های دنج و خلوت شهر، و یک سری از گالری‌های پیشتاز در عین استقبال از تمایلات امروزی و به‌روز با تمام وجود به میراث قدیمی و ماندگار خود نیز وفادار است.

۸. ونکوور کانادا

بهترین شهرهای جهان برای سفر

این زمین بازی طبیعی – که به طرز حیرت انگیزی بین آإ‌های لاجوردی اقیانوس آرام و قله‌های جنگل پوش ساحل شمال واقع شده است – زادگاه (سازمان) صلح سبز بود، به همین خاطر به نظر می‌رسد ونکوور در تلاش برای رهبری ثبات و پایداری شهری بوده است. و برای شما، مزیتی که این سرسبزترین شهر ۲۰۲۰ دارد آن است که اقامتی شاد و سبز را برای‌تان رقم می‌زند. به شبکه‌ی گسترده‌ی دوچرخه‌ سواری و پیاده روی در این شهر بپیوندید ، که شامل یک بخش ۲۸ کیلومتری بی نظیر و فراموش نشدنی در کناره‌ی ساحل‌ می‌شود، و درون سیستم حمل و نقل عمومی در بین منظره‌های بی‌نظیر فراوان به سیاحت بپردازید.

۹. دبی، امارات متحده‌ی عربی

آینده از آن دبی است چراکه امارات اشتیاقی سیری ناپذیر به راه اندازی و انجام پروژه‌های خیمه‌گاهی متعدد در سال ۲۰۲۰ دارد. دو مایل خط ساحلی، یک تفرجگاه رویایی با تم اروپایی در مجمع‌الجزایر مصنوعی با نام «جهان» آماده‌ی خوش آمد گویی به نخسین مهمانان در این پدیده‌ی منحصر به فرد دبی است در قالب اتاق‌ خواب‌های زیر آب و برفی که در تمام طول سال وجود دارد.

۱۰. دنور، ایالات متحده آمریکا

مقام بالای دنور به عنوان یکی از دل انگیزترین شهرهای آمریکا به اوج و افتخارات جدیدی در مرحله‌ی رشد و شکوفایی اخیر خود رسیده است همین طور در زمینه‌ی انرژی خلاقه و خوارکی‌های به شدت خوشمزه. جرثقیل‌های مخصوص ساخت و ساز گله گله در گوشه و کنار شهر به چشم می‌خورد و آن نقاط خالی را با هتل‌های جدید محشر انگار یک شبه پر می‌کند، و در همین ضمن تالارهای غذایی مانند میلک مارکت با ترکیبی روح بخش از خوراکی‌های تولید به مصرف و با هزینه‌ای بین‌المللی ذائقه‌ی مردم را به بهترین شکل ممکن شکل می‌دهد و نیازهای‌شان را برآورده می‌سازد.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – کامروا ابراهیمی

منبع: lonelyplanet

۱۰ بهترین شهرهای جهان برای سفر در ۲۰۲۰


 

 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی