کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

تیپ شخصیت : ۱۶بهترین شغل با توجه به نوع شخصیت شما

تیپ شخصیت : ۱۶بهترین شغل با توجه به نوع شخصیت شما

بهترین شغل با توجه به تیپ شخصیت چیست ؟ شما پیش از انتخاب شغل قطعا مهمترین کار این است که ببینید بهترین شغل با توجه به نوع شخصیت شما کدام است. به همین دلیل است که آزمون نماگر نوع شخصیت مایرز- بریجز که ترجیحاتی مثل درون‌گرایی و برون‌گرایی را اندازه می‌گیرد، دهه‌ها است بخشی از فرهنگ شرکتی و کسب ‌و کار شده است.

تیپ شخصیت

طبق بررسی‌ها، امروزه در حدود ۸۰درصد از شرکت‌های عضو فهرست فورچون ۵۰۰ و د رحدود ۸۹ درصد ازشرکت‌های عضو فهرست فورچون۱۰۰ از آزمون پیش‌گفته برای استخدام و انتصاب کارکنان به نقش‌ها و وظایف درست و کمک به تیم‌های کاری برای همکاری خوب با هم‌دیگر، استفاده می‌کنند.

مطلب مرتبط : تیپ های شخصیتی:شما کدام یک از این ۱۶ تیپ شخصیتی را دارید؟

a.jpg

برای تعیین ۵ بهترین شغل برای هر شخصیت از رهنمودهای شخصیتی کتاب معروف مبتنی بر سیستم آزمون مایرز- بریجز، با عنوان “کاری را انجام بده که شخصیت تو است” استفاده کردیم. اخیرا ویراست ۵ این کتاب منتشر شده است و بیش از یک میلیون نسخه فروخته است.

ما هم‌چنین با یکی از نویسندگان کتاب به نام پال تِیگر، که مدیرعامل شرکت “اسپید ریدینگ پیپل” است صحبت کردیم. تِیگر در حدود ۳۰سال است که به شرکت‌ها و افراد درباره‌ی چگونگی کمک انواع شخصیت به کار تیمی مشاوره می‌دهد.

البته، این فهرست مشاغل به این معنی نیست که باید آنها را قطعی و حتمی دانست، ولی در مقام روشی جالب می‌تواند به کار گرفته شود تا ببینیم چگونه بعضی مشاغل نوع خاصی از شخصیت را طلب و جلب می‌کنند.

فکر می‌کنید کدام شغل مناسب‌ترین شغل برای‌تان است؟ لطفاً خودتان پاسخ بدهید و بعد نتیجه را با نمودار زیر مقایسه کنید.

 بر طبق این سیستم، شخصیت هر شخصی در چهار مقوله‌ی دو گزینه ایبه شرح زیر قرار می‌گیرد. توجه داشته باشید که در تصویر زیر که کلید انواع شخصیت نام گذاری شده است ۸ حرف آمده است که سرواژه ی ۸ نوع شخصیت است. این سرواژه ها را به خاطر بسپارید چون از آن ها برای پی بردن به شغل متناسب با شخصیت تان که در تصاویر بعدی آمده اند نیاز خواهید داشت. 

bb.jpg

۱۶ تصویر که در ادامه خواهند آمد براساس ترکیب های چهار تایی از ویژگی های شخصیتی برگزیده شما  از میان جفت های رقیب در چهار مقوله ی بالا بهترین شغل یا مشاغل مناسب را به شما پیشنهاد می دهند. روش کار به این صورت است که ابتدا شما چهار ویژگی از بین جفت های رقیب بالا مثلا ب ح ت ق ( برون گرا ، حس گرا ، تفکرگرا ، قضاوت گرا ) را انتخاب می کنید و سپس در تصاویر زیر به سراغ ترکیب مورد نظر می روید و به شغل مناسب خود پی می برید.

 

1

2

3b

4

5b

6

7b

8

9

10

11

12

13

 

15

16

17

توضیح مترجم:

 از این که خواننده‌ی بازده هستید از شما سپاسگزاریم. حقیقتا ترجمه‌ی متونی که به وفور از سرواژه‌ها استفاده می‌کنند کاری دشوار است. به همین دلیل، لازم است مختصری در مورد این ترجمه توضیح داده شود.

در متن اصلی از ۱۷ گرافیک استفاده شده است که در اولی از ۸ سرواژه و در ۱۶ تای بعدی از ۴ سرواژه استفاده شده است. ترجیح تحریریه‌ی بازده این بوده است که به جای استفاده از سرواژه‌های انگلیسی از فارسی استفاده شود. ولی معمولا استفاده از این فن خلاصه‌نویسی در فارسی به جز در مواد خاص رایج نیست. با این حال چاره‌ای هم نیست گاهی لازم است از سرواژه‌ها استفاده شود. چون درست نیست برخلاف سنت ترجمه واژه‌ها را به فارسی برگرداند ولی از سرواژه‌های انگلیسی استفاده کرد. به طور خلاصه، ما تلاش کردیم مثل متن انگلیسی اصطلاحات را چنان برگردانیم که برای هر اصطلاح سرواژه‌ای متمایز به دست‌اید و تکراری نباشد. همین امر باعث شد برابرهایی را انتخاب کنیم که شاید با ترجمه‌های دیگر متفاوت باشند. به هر حال امیدواریم حاصل کار مورد‌پسند شما گرامیان باشد.


مترجم: امیر پوریانسب

منبع: بیزینس اینسایدر

بهترین شغل با توجه به تیپ شخصیت چیست

نویسنده: ریچارد فلونی

تیپ شخصیت


 

برچسب ها

بازده

  1. MAHDIEG PIRHADI گفت:

    آشنایی بیشتر با تیپ شخصیتی ام و شغل های که در آن می توانم انجام دهم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی