کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۲۰ بهترین شرکت هواپیمایی دنیا به لحاظ خدمات مشتریان

اگر با یکی از این ۲۰ بهترین شرکت هواپیمایی دنیا پرواز کنید، احتمالا آرزو خواهید کرد که کاش پرواز کمی طولانی‌تر باشد. خطوط هوایی مسئولیت بزرگ حمل‌ونقل ایمن مسافران را در سراسر جهان دارا هستند، و در عین حال باید آنها را در طول سفر سرگرم و شاد نگه دارند. بهترین خطوط هوایی جهان علاوه بر ارائه‌ی مواد غذایی با کیفیت و ایجاد کابینی راحت و دنج، تاکید زیادی روی خدماتی که به مشتریان خود ارائه می‌دهند، دارند.

۲۰ بهترین شرکت هواپیمایی دنیا به لحاظ خدمات مشتریان

هر سال، وب‌گاه (وب‌سایت) ترول‌اند لیژر (Travelandleisure) نظرسنجی “جوایز بهترین شرکت هواپیمایی دنیا ” را برگزار می‌کند و از خوانندگان خود می‌خواهد که تجربیات سفر خود را به سراسر جهان ارزیابی کنند – به این ترتیب که آنها باید به برترین هتل‌ها، جزایر، شهرها، چشمه‌های آب معدنی، و بسیاری دیگر رای بدهند.

خوانندگان، خطوط هوایی را بر اساس آسایشی که در کابین داشته‌اند، خدمات ارائه شده در هنگام پرواز، مواد غذایی، قیمت، و خدمات به مشتریان رتبه‌بندی می‌کنند. ۲۰ بهترین شرکت هواپیمایی دنیا بین‌المللی و داخلی قید شده در این فهرست حتی در پروازهایی با بیش از ۴۰۰ مسافر سرآمد بوده‌اند، به این دلیل که با هر یک از مسافران طوری رفتار کرده‌اند که انگار تنها فرد حاضر در کابین بوده‌است!

یکی از خوانندگان وب‌گاه Travelandleisure نوشت”خط هوایی ساوت‌وست (Southwest) روش درستی در مورد بسیاری از امور دارد. وب‌سایت این هواپیمایی کار خودش را به خوبی انجام می‌دهد، پذیرایی منطقی و سریع است… و اگر دچار هر گونه مشکلی شوید، میهمان‌داران بسیار خوش‌برخورد هستند و با شما همکاری می‌کنند.”

مطلب مرتبط: ۵ محبوبترین و بهترين خط هوايي دنيا برای ثروتمندان

این شرکت هواپیمایی که در دالاس واقع شده، با داشتن خدمه پرواز بسیار یاری‌رسان رتبه‌ی ۲ را در میان خطوط هوایی داخلی دارد:

خوانندگان حتی در مورد شوخ‌طبعی پرسنل و بشاش و خوش‌مشرب‌ بودن‌شان صحبت‌ها کرده‌اند. حتی فیلم‌های ایمنی این خط هواپیمایی و صحبت‌هایی که قبل از فرود انجام می‌شود، با خنده و شوخی همراه است.

گذشته از این‌ها، سفر می‌تواند استرس‌زا باشد. و علت سرآمد بودن برخی از خطوط هوایی در این مقوله این است که خدمه‌ی پرواز به مسافران کمک می‌کنند که حتی از پیش پا افتاده‌ترین جنبه‌های سفر هوایی‌شان لذت ببرند (به عنوان مثال: چک کردن چمدان و انتظار در کنار گِیت پرواز).

یکی از افرادی که در نظرسنجی شرکت کرده بود در مورد شرکت هوایی هاوایی گفت، “”خدمه بسیار خوش‌برخود و یاری‌رسان بودند. این همان چیزی است که باعث می‌شود یک پرواز طولانی، آسان بگذرد! ” برخی دیگر عقیده داشتند که خدمه‌ی پرواز این شرکت هواپیمایی همان رفتار گرم و صمیمی معروف اهالی هاوایی را از خود نشان می‌دهند!

دفعه بعد که سفر هوایی داشتید، یکی از بهترین خطوط هوایی جهان (به لحاظ خدماتی که به مشتریان ارائه می‌دهد) را رزرو کنید. حتی اگر قیمت آنها کمی بالاتر از سایر خطوط هوایی باشد، به شما قول می‌دهیم که به بهترین نحو به شما رسیدگی شود!

مطلب مرتبط : ۲۳ بدترین شرکت‌های هواپیمایی جهان: شامل ۲ هواپیمایی ایرانی

در ادامه فهرست ۲۰ بهترین شرکت هواپیمایی دنیا به لحاظ خدمات مشتریان آمده است:

 ۱۰. شرکت هواپیمایی امریکن ایگل (American Eagle)، داخلی

 ۱۰. شرکت هواپیمایی آل نیپون ایرویز (Al Nippon Airways)، بین‌المللی

 ۹. شرکت هواپیمایی امریکن ایرلاینز (American Airlines)، داخلی

 ۹. شرکت هواپیمایی کوریَن اِیر (Korean Air)، بین‌المللی

 ۸. شرکت هواپیمایی ایر ترن ایرویز (Air Tran Airways)، داخلی

 ۸. شرکت هواپیمایی کتی پسیفیک ایرویز (Cathay Pacific Airways)، بین‌المللی

۷. شرکت هواپیمایی دلتا ایر لاینز (Delta Air Lines)، داخلی

 ۷. شرکت هواپیمایی قطر ایر ویز (Qatar Air Ways)، بین‌المللی

 ۶. شرکت هواپیمایی سان کانتری ایرلاینز (Sun Country Airlines)، داخلی

 ۶. شرکت هواپیمایی ایر نیو زیلند (Air New Zealand)، بین‌المللی

 ۵. شرکت هواپیمایی هاوایین ایرلاینز (Hawaiian Airlines)، داخلی

 ۵. شرکت هواپیمایی پورتر ایرلاینز (Porter Airlines)، بین‌المللی

 ۴. شرکت هواپیمایی جت بلو ایر ویز (JetBlue Airways)، داخلی

 ۴. شرکت هواپیمایی اتحاد ایرویز (Etihad Airways)، بین‌المللی

 ۳. شرکت هواپیمایی آلاسکا ایرلاینز (Alaska Airlines)، داخلی

 ۳. شرکت هواپیمایی ویرجین آتلانتیک (Virgin Altantic Airways)، بین‌المللی

 ۲. شرکت هواپیمایی ساوت‌وست ایرلاینز (Southwest Airlines)، داخلی

 ۲. شرکت هواپیمایی امارات (Emirates)، بین‌المللی

 ۱. شرکت هواپیمایی ویرجین امریکا (Virgin America)، داخلی

 ۱. شرکت هواپیمایی سنگاپور ایرلاینز (Singapore Airlines)، بین‌المللی

مطلب مرتبط: حقایقی دیوانه‌کننده از هواپیما که کارکنان خطوط هوایی به شما نمی‌گویند

زمانی که شرکت هواپیمایی محبوب (و قطعا موفق) “ویرجین امریکا” فروخته شد، بسیاری از مسافران دل شکسته و ناراحت بودند و این ناراحتی تا حد زیادی به این خاطر بود که همیشه پروازهای خوب و خدمات مشتری مناسبی را با این شرکت تجربه کرده بودند.

یکی از خوانندگان بسیار راضی می‌گوید، “حقیقتا به نظر می‌رسد که ویرجین توسط یک تیم که اهمیت زیادی برای تجربه‌ی مشتری قائل بوده‌اند، طراحی شده‌است نه توسط تیمی که تنها سود و درآمد شرکت را در ذهن داشته باشد. من عاشق ویرجین هستم.”

خوشبختانه، یکی دیگر از خطوط هوایی مشتری محور یعنی خطوط هوایی آلاسکا (شرکت هواپیمایی داخلی شماره ۳ به لحاظ خدماتی که به مشتریان ارائه می‌دهد)، پشت این معامله‌ی ۲.۶ میلیارد دلاری بود. امیدوارم، مسافران باز هم همان خدمه‌ی یاری‌رسان و خوش‌برخورد را در بیش‌تر مراکز سراسر کشور ببینند.

مطلب مرتبط: ۲۰ بهترین شرکت هواپیمایی جهان در ۲۰۱۶

یکی از خوانندگان وب‌گاه Travelandleisure که شرکت هواپیمایی سنگاپور را به دلیل کابین‌های بزرگ و جادار و خدمات فوق‌العاده‌اش تحسین می‌کند، می‌گوید، “همه‌ی شرکت‌های هواپیمایی باید از خطوط هوایی سنگاپور درس بگیرند.” خطوط هوایی سنگاپور همچنان بهترین جایزه‌ی جهان را تقریبا در هر مقوله‌ای از آن خود می‌کنند، و این موفقیت تا حدی زیادی به لطف دختران معروف سنگاپوری است.

این خدمه‌ی پرواز آموزش دیده‌اند که دیپلمات‌هایی بین‌المللی باشند، آنها حتی متمردترین مسافران را با اعتماد به نفس و وقار مدیریت می‌کنند. پاسخ دهندگان به نظرسنجی‌های متعدد اشاره کرده‌اند که حتی در بخش اکونومی پرواز، با مسافران مانند مسافران همیشگی بخش فرست کلس (First class) رفتار می‌شود. یکی دیگر از خوانندگان می‌گوید، “هواپیمایی سنگاپور به لحاظ خدماتی که به مشتری ارائه می‌دهد، قطعا بهترین خط هوایی است. پرسنل این شرکت بسیار با ملاحظه و یاری‌رسان هستند.”


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده- سارا فیضی

منبع: ترول‌اند لیشر

۲۰ بهترین شرکت هواپیمایی دنیا به لحاظ خدمات مشتریان


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی