کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۴ بهترین رژیم لاغری در تابستان که سریعا وزن کم کنید

لاغری و کاهش وزن موضوع داغ مردم در هزاره‌ی جدید است و همه افراد در هر جنس و سن و موقعیتی مدام به دنبال روش های تناسب اندام هستند. خیلی ها اعتقاد دارند فصل تابستان زمان مناسبی برای لاغری است زیرا آب و هوا وشرایط جوی اجازه انواع ورزش ها و پیاده روی ها را می دهد و همچنین خوراکی هایی که در  تابستان پیدا می شود برای کاهش وزن بسیار مناسب هستند. در ادامه این نوشتار با ما همراه باشید تا ۴ بهترین رژیم لاغری در تابستان که سریعا وزن کم کنید را بشناسید.

بهترین رژیم لاغری در تابستان

بهترین رژیم لاغری در تابستان

۱. رژیم خیار بهترین رژیم لاغری در تابستان

خیار برای سلامتی و لاغری شگفتی می آفریند. دانه‌های خیار، به کاهش وزن کمک‌کرده و از سوء‌هاضمه جلوگیری‌می‌کنند زیرا دانه‌ها و پالپ خیار، کالری پایین و آب فراوان دارند و سرشار از ویتامین‌ها و فیبر است. خیار به‌دلیل داشتن میزان زیاد آب و کالری پایین، رژیمی مناسب برای افرادی است که می‌خواهند وزن اضافی خود را کم‌کنند. آب زیاد و فیبرهای موجود در خیار برای دفع سموم از بدن مفید است و به گوارش کمک‌می‌کند. مصرف روزانه خیار می‌تواند درمانی برای یبوست مزمن باشد.

غذاهایی که در رژیم لاغری خیار مجاز هستند

بر اساس این رژیم غذایی باید برای بیش‌تر وعده‌های غذایی و میان‌وعده‌ها خیار بخورید.

از آن‌جایی که این رژیم غذایی کم پروتئین است، باید یک منبع پروتئین به هر وعده‌ی غذایی اضافه کنید.

در زیر فهرستی می‌بینید از مواد غذایی مجاز در رژیم خیار:

* سبزیجات: خیار، گوجه‌فرنگی، اسفناج، کرفس و سایر سبزیجات در مقادیر کم

* پروتئین: مرغ، گوشت گاو بدون چربی، ماهی، تخم‌مرغ، ماست یونانی، پنیر، پنیر چدار

* کربوهیدرات: برنج قهوه‌ای، سیب‌زمینی، نان تهیه‌شده از گندم کامل

* چربی: روغن زیتون

دستورالعمل‌های روشنی در مورد نوشیدنی‌ها وجود ندارد، اما اکثر نسخه‌های این رژیم لاغری نوشیدنی‌های کم‌کالری مانند آب و چای را توصیه می‌کنند.

* خلاصه:

خیار باید در تمام وعده‌های غذایی گنجانده شود. غذاهای غنی از پروتئین مانند مرغ یا تخم‌مرغ باید به همه‌ی وعده‌ّهای اصلی اضافه شود. نوشیدنی‌های‌تان را هم باید از میان موارد کم‌کالری مثل چای یا آب انتخاب کنید.

۲. رژیم کرفس

کرفس یکی از معدود غذاهای ایده‌آل است که می‌توانید برای کاهش وزن بدون مشکل آن را مصرف کنید. اول به این دلیل که کم‌کالری است. و دوم این‌که فیبر فراوانی دارد. مقدار آب فراوان موجود در کرفس می‌تواند یکی دیگر از مزایای این گیاه خوراکی باشد برای افرادی که به دنبال کاهش وزن هستند.

رژیم‌های غذایی که این روزها در هر برنامه‌ی تلویزیونی یا مجلات تغذیه‌ای مختلف از آن‌ها نام برده می‌شود، همواره محبوبیت‌شان را حفظ کرده‌اند، زیرا این رژیم‌های غذایی به شما وعده می‌دهند به شکل باورنکردنی و به سرعت وزن‌تان را کاهش دهید. رژیم غذایی آب و  کرفس نیز ممکن است از آن دسته روش‌های کم کالری برای کاهش مقداری از وزن‌تان باشد؛ با وجود این، خوردن فقط کرفس و نوشیدن تنها آب می‌تواند شما را در وضعیت کمبود مواد مغذی قرار دهد.

به گفته‌ی دونالد هنسرود، یکی از پزشکان مایو کلینیک، طبیعت کم کالری کرفس، به همراه آب که عاری از کالری است، این دو را در طبقه‌بندی مواد غذایی “‌کالری – منفی‌” قرار می‌دهد؛ به این معنی که با مصرف آن‌ها، نسبت به کالری موجود در آن‌ها، کالری بیش‌تری می‌سوزانید. طبق توضیح دکتر هنسرود، تلاش برای کاهش وزن، تا حد ممکن، با تمرکز بر مواد غذایی کالری منفی توانایی‌تان را در ایجاد یک رژیم غذایی متعادل سلب خواهد کرد. با این‌که نوشیدن آب برای سلامتی‌تان ضروری است، ولی هیچ کالری، ویتامین، یا ماده‌ی معدنی وارد بدن‌تان نمی‌کند.

کالری‌ها و چربی

به گفته‌ی موسسه‌ی ملی سلامت ایالات متحده، هنگامی که وزن‌تان را کاهش می‌دهید، چنان‌چه یک زن هستید، دست‌کم باید ۱،۲۰۰ کالری، و اگر مرد هستید، باید ۱،۶۰۰ کالری مصرف کنید تا سالم بمانید. مصرف ۱،۲۰۰ یا ۱،۶۰۰ کالری صرفا از طریق کرفس، نه فقط برای سلامتی‌ مضر است، بلکه تقریبا غیر ممکن است. برای تامین ۱،۲۰۰ یا ۱،۶۰۰ کالری از طریق کرفس، باید روزانه ۷۵ الی ۱۰۰ فنجان کرفس خام نوش جان کنید. کرفس حاوی مقدار بسیار اندکی چربی است؛ ۱ فنجان کرفس فقط حاوی ۰.۱۷ گرم چربی است؛ یعنی ۱۰۰ فنجان کرفس ۱۷ گرم چربی دارد. بدن‌تان برای تجزیه‌ی مواد مغذی و تامین انرژی به چربی نیاز دارد. آب معمولی نیز هیچ گونه کالری یا چربی ندارد.

مواد مغذی

یک فنجان کرفس حاوی کم‌تر از ۱ گرم پروتئین، ۱.۹ گرم قند طبیعی و ۱.۶ گرم فیبر است. با توجه به این‌که روزانه به حدود ۲۲ الی ۳۴ گرم فیبر نیاز دارید، چنان‌چه برای حفظ قوای بدنی‌تان بتوانید از طریق مصرف کرفس به مقدار کافی کالری به دست آورید، حدود سه الی چهار برابر بیش‌تر از نیازتان، فیبر وارد بدن‌تان می‌کنید. هم‌چنین، هر فنجان کرفس حاوی ۴۰ میلی‌گرم کلسیم و ۸۱ میلی‌گرم سدیم است.

چنان‌چه برنامه‌ی پرهیز از غذا خوردن را دستور کارتان قرار داده‌اید، طبق توصیه‌ی انجمن قلب آمریکا، باید مقدار سدیم مصرفی‌تان را به میزان روزانه ۱،۵۰۰ میلی‌گرم محدود کنید. مصرف کرفس در تمام طول روز ممکن است باعث شود مقدار بیش از اندازه‌ای از سدیم وارد بدن‌تان کنید. هم‌چنین، یک فنجان کرفس حاوی ۳۶ میکروگرم اسید فولیک، ۳.۱ میلی‌گرم ویتامین C، و ۴۵۳ واحد بین‌المللی ویتامین A است. چنان‌چه ۲۰ فنجان کرفس نوش جان کنید، حدود ۹،۰۶۰ واحد ویتامین A مصرف کرده‌اید؛ مقداری بسیار بیش از حد توصیه شده برای مردان (۳،۰۰۰ واحد) و زنان (۲،۳۱۰ واحد).

به گفته‌ی موسسه‌ی ملی سلامت ایالات متحده، مصرف بیش از حد ویتامین A ممکن است باعث بروز پوکی استخوان شود. به علاوه، با این‌که آب ماده‌ای سلامت‌بخش است، ولی مقدار بسیار اندکی از ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن‌تان را فراهم می‌کند.

۳. رژیم آبمیوه طبیعی

طبق مطلب سایت «تناسب اندام از طریق رژیم»، اکثر آدم‌ها قادر هستند ظرف یک دوره‌ی ۷ روزه‌ی رژیم آب میوه ۴.۵ کیلوگرم یا بیشتر وزن کم کنند. در واقع، کاهش وزن چشمگیر همیشه بی خطر نیست، به همین خاطر باید سرعت فرایند کاهش وزن‌تان را کم کنید. و بعد از اتمام رژیم آب میوه‌ی ۳۰ روزه‌تان، باید رژیم روزانه‌تان را به رژیمی سالم‌تر و کم‌خطرتر تغییر دهید تا بدن‌تان وزنی را که از دست داده‌اید دوباره باز نگرداند.

رژیم آب میوه، اگر که در کوتاه مدت مثلا سه روز تا یک هفته اعمال شود، نسبتا بی خطر است. رژیم آب میوه‌ی بلند مدت به جای آب کردن چربی‌ها، باعث تحلیل و از دست رفتن عضله‌های‌تان می‌شود. چون اساسا با انجام رژیم آب میوه، وزنی که کم می‌شود با از دست دادن آب و عضلات بدن اتفاق می‌افتد.

عضله از آمینو اسیدهای ضروری درست می‌شود که از پروتئین‌ها ساخته می‌شوند. و صرفا با مصرف سبزیجات و میوه‌ها پروتئین چندانی نصیب‌تان نخواهد شد. بنابراین، شاید بد نباشد آووکادو را به عنوان یکی از منابع میوه‌ای بسیار خوب برای پروتئین در رژیم آب میوه‌ی خود بگنجانید.

قبل از آنکه رژیم آبمیوه ۳۰ روزه را آغاز کنید چند اقدام ضروری وجود دارد که لازم می‌دانم در اینجا ذکر کنم.

این‌ها به مهیا شدن شما کمک بسیاری می‌کنند.

۱. با پزشک‌تان مشورت کنید. کار از محکم‌کاری عیب نمی‌کند.

۲. از یک آبمیوه‌گیری با کیفیت با دوام استفاده کنید.

۳. انواع مختلفی از سبزیجات و میوه‌ها را برای آب گرفتن خریداری کنید (ترجیحا ارگانیک). خرید اکثر سبزیجات سبز توصیه می‌شود.

۴. برای داشتن طعمی بهتر می‌توانید به آب میوه زنجبیل یا لیمو اضافه کنید. بعضی از سبزیجات مزه‌ی خوبی ندارند، بنابراین مخلوط کردن آن‌ها با مقدار کمی عسل، میوه‌ها و کمی ادویه می‌تواند کمک کننده باشد.

۵. آب میوه را فقط وقتی بگیرید که بلافاصله قصد خوردن آن را دارید. آب میوه در صورت ماندن ارزش غذایی‌اش را از دست می‌دهد. بنابراین هیچ وقت از آب میوه‌های پاکتی که در مغازه‌ها می‌فروشند ننوشید.

۶. علاوه بر نوشیدن آب میوه، شما باید حداقل هر روز ۸ لیوان آب بنوشید. حتی با این که آب میوه هم یک نوع مایع است، اما برای هیدراته شدن به آب نیاز دارید. بهتر است آب تصفیه شده بنوشید.

۷. بعد از اتمام رژیم آبمیوه ۳۰ روزه، سعی کنید کم کم غذاهای غیر آبکی بخورید. کمی طول می‌کشد بدن‌تان به غذاهای غیر آبکی عادت کند. در نتیجه همان نباید همان روز اول بعد از اتمام رژیم یک پیتزای درسته را بخورید! ابتدا با میوه‌ها و سبزیجات شروع کنید، بعد غلات و پروتئین‌ها را در روز بعد اضافه کنید.

۴. رژیم هندوانه بهترین رژیم لاغری در تابستان

استفاده از هندوانه روشی عالی برای پاک کردن بدن و کاهش وزن و لاغری بدون رژیم غذایی سخت است. هندوانه یک ادرارآور شناخته شده است- دنبال کردن رژیم هندوانه به مدت ۵ روز، سلول‌های بدن‌تان را سم‌زدایی خواهد کرد و باعث شادابی و جوانی آنها خواهد شد.

دنبال کردن رژیم هندوانه‌ بسیار آسان است زیرا تنها چیزی که لازم دارید هندوانه است و اراده! شما باید روزی ۵ بار حدود ۴۵۰ گرم هندوانه بخورید.

توصیه می‌شود که اگر مبتلا به فشار خون بالا، کاهش جریان خون، نفریت (کلیه‌افروختگی)، نقرس، بیماری کلیوی و کبدی، یا چاقی هستید، کمی کم‌تر هندوانه‌ بخورید (حدود ۳۳۰ گرم و ۵ بار در روز).

در حالت ایده‌آل باید بکوشید برای هر ۴.۵ کیلو‌گرم توده‌ی بدن‌تان، حدود ۴۵۰ گرم هندوانه مصرف کنید.

اگر بعد از گذراندن نخستین روز این رژیم حال خوبی نداشتید، فورا رژیم را قطع کنید و اگر حال‌تان بدتر شد، با پزشک عمومی خود مشورت کنید.ولی اگر در روز دوم این رژیم حالتان خوب بود، شجاعانه آن را تا انتها ادامه بدهید.

در ۵ روز این رژیم غذایی قادر خواهید بود حدود ۳ کیلو و ۲۰۰ گرم از وزن خود را کم کنید. پس از آن نسخه‌ی سبک این رژیم غذایی را به مدت۱۰ روز ادامه دهید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده –

منبع: هلث لاین

۴ بهترین رژیم لاغری در تابستان که سریعا وزن کم کنید


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی