کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۳۰ بهترین جملات تاکیدی صبحگاهی برای تقویت اعتماد به نفس تان

یکی از کارآمدترین اشکال آماده‌سازی ذهنی استفاده از جملات تاکیدی صبحگاهی است. آیا تا به حال دل‌تان خواسته چیزی را در مورد زندگی خودتان تغییر دهید؟ با این فکر به خواب می‌روید که “فردا متفاوت است. فردا آغاز باقی زندگی من خواهد بود.” تمایل به تغییر زندگی شما آنقدر شدید است که به سختی می‌توانید با ابن تفکر که فردا روز فوق‌العاده‌ای خواهد بود به خواب بروید.

بهترین جملات تاکیدی صبحگاهی برای تقویت اعتماد به نفس تان

برنامه شما این است که دست از تعلل بردارید و آن کار جدید مورد نظرتان را شروع کنید، به یک باشگاه ورزشی بروید، درخواست افزایش حقوق دهید یا از یک شخص خاص تقاضای برقراری رابطه کنید. روز بعد فرا می‌رسد و هیچ چیز مطابق انتظار شما پیش نرفته‌است. در حالی که روز نویدبخشی به نظر می‌رسید، اما قبل از اینکه به نتیجه خاصی دست پیدا کنید، روزتان را پایان می‌دهید.

این چرخه نتیجه این است که شما خود را برای تغییر زندگی‌تان آماده نمی‌کنید. تغییر می‌تواند گاهی اوقات استرس‌زا و دشوار باشد، بنابراین شما می‌خواهید نسبت به توانایی خود برای موفقیت اطمینان داشته باشید. جملات تاکیدی صبحگاهی می‌توانند به شما در رسیدن به آن جایی که می‌خواهید، کمک کنند.

در این مقاله، با ۳۰ مورد از این جملات تاکیدی آشنا می‌شوید. عباراتی که به شما کمک می‌کنند دوباره شروع کنید، بنابراین ادامه مطلب را بخوانید!

در مورد هیچ چیز بیش از حد فکر نکنید

تعلل غالبا به این دلیل است که در مورد آنچه قرار است اتفاق بیفتد، اطمینان ندارید. اگر کسب و کارتان همانطوری که انتظارش را داشتید پیش نرود، چه کاری انجام می‌دهید؟ شکست‌تان را چه‌طور مدیریت خواهید کرد، یا اگر با همان سرعتی که آرزو داشتید به اهداف‌تان نرسید، چه می‌کنید؟

ذهن شما غالبا نگران است که آیا موفق خواهید شد یا نه. شما در جایی از ضمیر ناخودآگاه‌تان، اعتقادی دارید که با ذهن آگاه شما مغایرت دارد. در نتیجه، باید وظیفه برنامه‌ریزی مجدد ذهن ناخودآگاه‌تان را برای مطابقت با ذهن آگاه خود بر عهده بگیرید.

کارآمدترین راه برای برنامه‌ریزی مجدد ذهن ناخودآگاه،‌ تغذیه آن با تجربه‌های موفقیت است. شما ممکن است باور داشته باشید که تک تک سلول‌های‌تان می‌خواهند زندگی‌تان تغییر کند، اما به ندرت چنین است. در حالی که در سطح آگاهانه، از مزایای تحولی که می‌خواهید در زندگی خود ایجاد کنید، آگاه هستید، ترس اساسی از ناشناخته باعث می‌شود تردید کنید و به این فکر کنید که زندگی‌تان به اندازه کافی خوب نیست.

این شک زمانی خود را نشان می‌دهد که سعی می‌کنید چیز جدیدی را امتحان کنید و این احساس را در شما ایجاد می‌کند که گویی تغییری که می‌خواهید در زندگی‌تان ایجاد کنید در صورت شکست، بهای زیادی برای‌تان خواهد داشت. در سطح آگاهانه، می‌دانید که طرد شدن یا شکست خوردن تهدیدکننده زندگی نیست، اما این واقعیت، تلاطم احساسی را که درون‌تان دارید، تغییر نمی‌دهد.

مطلب مرتبط: ۲۰ زیباترین جملات انگیزشی کوتاه برای موفقیت

کلید ایجاد اعتماد به نفس

بهترین راه برای غلبه بر ترس و توسعه اعتماد به نفس، برنامه‌ریزی ذهن با اطمینان و ایمان است. ایمان توانایی دیدن آینده‌ای است که هنوز تجربه نکرده‌اید. از آن‌جایی که هنوز مهم‌ترین خواسته‌های خود را محقق نکرده‌اید، عدم اطمینان زیادی در مورد توانایی‌تان برای انجام این کار وجود دارد. به همین دلیل مهم است که برای تغییر زندگی‌تان با جملات تاکیدی صبحگاهی به طور مستمر خواسته‌ها و توانایی‌تان را بر زبان بیاورید و ضمیر ناخودآگاه خود تقویت کنید.

ذهن ناخودآگاه خود را به منزله انباری از تمام تجربیات زندگی خود تصور کنید. این تجربیات کم کم باورهای شما را ایجاد می‌کنند، و این باورها به نوبه خود عادت‌های‌تان را شکل می‌دهند، و در نهایت بر اساس همین عادات دست به کارها و اقداماتی می‌زنید. ممکن است از کودکی طرد شده باشید، و اکنون از اشتراک‌گذاری عقاید خود اجتناب می‌کنید. ممکن است قبلا در یک فعالیت کسب و کاری شکست خورده باشید و حالا تردید دارید که در کار و ایده‌ی جدیدتان به موفقیت خواهید رسید یا نه!

به آدم‌های پیرامون‌تان دقت کنید

به اندازه کافی جالب توجه است که برخی از تجربیات گذشته شما حتی متعلق به خودتان نیستند. تجربیات منفی دیگران نیز می‌تواند منجر به ناکارآمدی و عدم اعتماد به نفس در شما شوند. تصور کنید دوستی دارید که همیشه در مورد تجربه بدی که در یک رستوران خاص داشته صحبت می‌کند. چقدر احتمال دارد که شما به آن رستوران بروید و غذا بخورید؟

بگذارید یک قدم جلوتر برویم. اگر کسی نظر شما را در مورد رستوران جویا شود، بلافاصله چه افکاری ظاهر می‌شود؟ البته که همان افکاری که دوست‌تان بر زبان آورده‌است. حتی اگر هرگز شخصاً در رستوران حضور نداشته‌اید، اما به دلیل شکایت‌های مکرری که از دوست‌تان شنیده‌اید، ابدا نمیخواهید آن رستوران را به شخص دیگری توصیه کنید.

افکار و تجارب مداوم، اعم از مثبت یا منفی، دیدگاه شما را تغییر می‌دهد و باعث می‌شود اقدامات شما هم متناسب با آنها تغییر کند. اگر روزتان را با جملات تاکیدی مثبت شروع کنید، ذهن‌تان و تفکراتی که به آن وارد می‌شود را نیز کنترل خواهید کرد. به جای اینکه اجازه دهید ترس و تردید شما را فلج کند، ذهن خود را با افکار حاکی از اعتماد به نفس و ایمان پر کنید.

مطلب مرتبط: ۱۷ زیباترین جملات انگیزشی موفقیت که الهام‌بخش شما هستند

از گرانبهاترین گنج خود محافظت کنید

تأثیری که تجربیات شما در تصمیماتی که می‌گیرید دارد به اینجا ختم نمی‌شود. تصورات و حوادث خیالی که هرگز برای کسی اتفاق نیفتاده‌است هم بخشی از این اثرگذاری است. آیا تا به حال فیلم مقصد نهایی را دیده‌اید؟ در این فیلم، صحنه‌ای وجود دارد که بیست چوب از پشت یک کامیون می‌افتد و روی اتومبیل‌های پشتی می‌روند. ده‌ها نفر در این صحنه جان خود را از دست می‌دهند.

هرکسی که این صحنه را دیده باشد نمی‌تواند از رانندگی پشت یک کامیون حامل چوب ناراحت نباشد. حتی اگر این واقعه در زندگی واقعی اتفاق نیفتاده باشد، باز هم ذهن شما درکی از این حقیقت ندارد و تاثیر خواهد پذیرفت. از آن‌جایی که شما شاهد آن صحنه بوده‌اید، آن را تجربه کرده‌اید. و از آنجا که آن را تجربه کرده‌اید، ذهن شما وقایعی را که منجر به “وقوع” آن شده تشخیص داده و به شما “هشدار” می‌دهد.

حرف‌ها را آنطوری بگویید که واقعا در نظر دارید

از نظر ذهن، تجربه، تجربه است، خواه این تجربیات مربوط به خود شما باشد و خواه شخص دیگری! حتی اگر آنها داستان‌های خیالی باشند، ذهن شما آنها را یاد می‌گیرد و ثبت می‌کند. به همین دلیل است که عبارات تاکیدی صبح بسیار خوب عمل می‌کنند و تاثیر فوق‌العاده‌ای دارند. با گذشت زمان، ذهن شما این تجربه ها را به عنوان واقعیت می‌پذیرد. این روند باعث می‌شود شما در نهایت قدمی متناسب با اهداف خود بردارید و کارهای لازم را انجام بدهید.

اعتماد به نفس از طریق تجربه حاصل می‌شود، بنابراین شما باید تصویری از تغییری که می‌خواهید در زندگی خود ببینید، در ذهن‌تان ایجاد کنید. در ابتدا ممکن است احمقانه باشد اما به آن فکر کنید. در هر یک از مثال‌های مورد بحث، اقدامات بر اساس تجربیات گذشته صورت گرفتند. تجربیات گذشته شما درباره تصمیماتی که امروز می‌گیرید چه می‌گویند.

اگر آماده تغییر زندگی خود هستید، متعهد شوید که 30 روز آینده هر روز این جملات تاکیدی صبحگاهی را تکرار کنید.

۳۰ بهترین جملات تاکیدی صبحگاهی برای تقویت اعتماد به نفس تان

– مشکلات به من اجازه می‌دهند که نقاط قوت خود را به نمایش بگذارم.

– من عاشق تغییر هستم و به راحتی با شرایط جدید سازگار می‌شوم.

– هر روز اتفاقات بزرگی برای من رخ می‌دهد.

– امروز هر چه برای ساختن یک روز عالی لازم است دارم.

– من از زندگی‌ام راضی هستم.

– من هر روز و از هر لحاظ بهتر می‌شوم.

– من در راستای هدفم قدم برمی‌دارم.

– من در زندگی‌ام آرامش دارم.

– من به توانایی خودم برای تغییر زندگی اطمینان دارم.

– من اعتماد به نفس را در وجودم حس می‌کنم.

– چالش‌های من به رشدم کمک می‌کنند.

– من با جذب افرادی که می‌توانند به من کمک کنند موفق خواهم شد.

– من می‌دانم که یک نگرش مثبت می‌تواند برای من موفقیت ایجاد کند.

– من می‌دانم که توانایی دستیابی به اهدافم را در زندگی دارم.

– من افکار خود را روی نتایجی که می‌خواهم به دست بیاورم، متمرکز خواهم کرد.

– من همیشه خوبی‌ها را در دیگران و در خودم می‌بینم.

– من خودکفا، خلاق و مقاوم هستم.

– من خودم را دوست دارم.

– همه مشکلات من راهحل دارند.

– من خالق بهترین واقعیت‌ هستم.

– گذشته من آینده من را تعیین نخواهد کرد.

– همه چیز طبق برنامه پیش می‌رود.

– من برای ایجاد زندگی رویایی‌ام هر مانعی را فتح می‌کنم.

– من فقط مثبت‌نگری را در زندگی‌ام ایجاد و از آن استقبال می‌کنم.

– سعادت درون من جریان دارد.

– من کافی هستم.

– هیچ کس بهتر از من نیست.

– من در کار سخت خودم ثابت قدم هستم.

– من افراد خوب را در زندگی‌ام نگه می‌دارم.

– امروز احساس سلامتی و قدرت می‌کنم.

افکار نهایی

جملات تاکیدی صبحگاهی می‌تواند به شما کمک کند هر روز را با موج مثبت آغاز کنید. این حرکت،‌ شما را در طول روز و در مواجه با چالش‌هایی که با آن روبرو هستید مثبت نگه می‌دارد. هدف این است که درک خود را از زندگی تغییر دهید، بنابراین می‌توانید اقدامات خود را تغییر دهید.

اعتماد به نفس به معنای نبود ترس نیست، بلکه در واقع به معنای این درک است که می‌توانید هدفی را که تعیین کرده‌اید به انجام برسانید. به هر کاری که قبلاً انجام داده‌اید اعتماد دارید. اگر راه رفتن یا دوچرخه‌سواری را یاد گرفته‌اید، دشوار است که کسی شما را متقاعد کند که نمی‌توانید این کارها را انجام دهید. با این حال، اگر از شما بخواهم که بالای قله اورست بروید، ممکن است اعتماد به نفس شما برای محقق کردن آن کم باشد. با این وجود، کسی که کوه اورست را با موفقیت پشت سر گذاشته‌است، تردیدی ندارد که باز هم می‌تواند به این هدف نائل است.

برای اینکه بتوانید به کاری که انجام نداده‌اید اطمینان پیدا کنید، استفاده از جملات تاکیدی صبحگاهی را بلافاصله شروع کنید. تنها چیزی که می‌تواند بر شکست غلبه کند، پایداری و ایمان به خویشتن است. تا زمانی که رویای خود را به واقعیت تبدیل نکرده‌اید، به خود وفادار بمانید و هرگز تسلیم نشوید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – سارا فیضی

منبع: lifehack

۳۰ بهترین جملات تاکیدی صبحگاهی برای تقویت اعتماد به نفس تان


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی