کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۷ بهترین تصمیم و راهکار که زندگی‌تان را دگرگون می‌کنند

سردرگمی کافی‌ست! اگر شما هم مثل میلیاردها انسان در این کره‌ی خاکی به دنبال پیشرفت و رسیدن به خوشبختی و رفاه هستید از همین امروز سفر خود را به سوی داشتن آینده‌ای درخشان‌تر آغاز کنید. ما در این نوشتار ۷ بهترین تصمیم و راهکار و اقدام ساده را برای داشتن آینده‌ای پربار و سعادتمند به شما ارائه می‌کنیم. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

بهترین تصمیم و راهکار

۱. هدف گذاری کنید

تعیین اهداف روشن اولین گام در تشویق و راهنمایی خودتان برای رسیدن به مقصودهای‌تان در زندگی است. در صورتی که مقصود شما به کمی پول و بودجه هم نیاز داشته باشد مثلا مثل هدف مسافرت، هدف‌گذاری به شما الهام می‌بخشد که چگونه پس انداز کنید و نسبت به هزینه‌ها و مخارجی که دارید معقولانه تر رفتار کنید چون روی رسیدن یا نرسیدن‌تان به مقصودی که دارید تاثیر گذار است.

مطلب مرتبط:۶ جمله طلایی که تصمیم گیری برای ترک شغل را راحت می‌کند

۲. عاقلانه پس انداز کنید

پس انداز نیازمند ارزیابی ضروریات، اولویت بندی آن‌ها بر خلاف خواسته‌تان، و انتخاب هزینه کردن روی چیزهایی است که واقعا مهم و ضروری هستند تا اینکه بتوانید مخارج را کم کنید و نهایتا پول بیشتری در حساب بانکی‌تان ذخیره کنید. پس انداز کردن پول به نظم و تلاش زیادی نیاز دارد اما وقتی انجام بشود، واقعا به شما کمک خواهد کردبه یاری ذخیره‌ی پولی که فراهم آورده‌اید به اهداف‌تان در زندگی دست پیدا کنید.

۳. بودجه‌ی اضطراری تعیین کنید

ایجاد بودجه‌ی اضطراری برابر با دست کم سه برابر هزینه‌های ماهانه‌تان به شما کمک می‌کند در زمان بیماری یا مصائب طبیعی جان سالم به در ببرید.

مطلب مرتبط:۷ گام در فرآیند تصمیم گیری که باید بشناسید

۴. خودتان را بیمه کنید

بیمه‌ی عمر شدن از شما در برابر خطرهای پیش‌بینی نشده‌ی زندگی محافظت می‌کند و درآمد آینده‌ی عزیزان‌تان را در صورتی که اتفاقی برای‌تان بیفتد تضمین می‌کند.

۵. تورم را شکست بدهید

با کشف ابزارهای مالی دیگر که توسط آن‌ها عایدی‌تان از تورم بیشتر می‌شود و می‌توانند به دستیابی سریع‌تر شما به اهداف‌تان کمک کنند قدرت خرید پولی‌تان را حفظ کنید.

۶. به دنبال کمک گرفتن از حرفه‌ای ها باشید

مشاوره‌ی حرفه‌ای گرفتن به شما قوت قلب می‌دهد تا تصمیم‌گیری‌های پولی مهمی را با اطلاع کامل از گزینه‌هایی که در اختیار دارید انجام دهید. مشاوران مالی صمیمی و خوب آموزش‌های درجه‌ی یکی درباره‌ی محصولات و خدمات مشاوره‌ای موجود به شما ارائه می‌دهند که از طریق آن‌ها می‌توانید تصمیم‌های درخشانی بگیرید که با اهداف و نیازهای‌تان سازگار هستند.

مطلب مرتبط: انواع تصمیم گیری: ۴ سبک تصمیم گیری که بهتر است بشناسید

۷. گوشه چشمی به پاداش و تشویق داشته باشید

فکر کردن بلند مدت و پی‌گیری منظم پیشرفت‌تان به شما کمک خواهد کرد به اهداف مالی‌تان دست پیدا کنید. راه‌های متعددی برای نظارت بر پیشرفت و موفقیت‌تان وجود دارد از روش مرسوم قابل اعتماد استفاده از برنامه‌ریز تا روش نوین استفاده از اپلیکیشن‌های مدیریت بودجه و هدف.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – کامروا ابراهیمی

منبع: sunlife

۷ بهترین تصمیم و راهکار که زندگی‌تان را دگرگون می‌کنند


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی