کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ بلندترین برج جهان : شامل برج میلاد ایران

برج های چین بخش اعظم این فهرست را قبضه کرده‌اند، اما این برج ها اصلا قابل مقایسه با بلندترین برج جهان نیست. برج های بسیار بلند از جمله دستاوردهای خیره‌کننده‌ی معماری هستند که تبدیل به نقطه‌ای در افق شهرهای مختلف در سراسر دنیا می‌شوند.

بلندترین برج جهان

توسعه‌دهندگان شهری همیشه همه جا به دنبال این هستند که با ساختن ساختمان‌های بلندتر محدودیت‌های معماری را کم‌تر کنند، خواه به خاطر کاربری تجاری، ابراز وجود و شهرت، دغدغه‌های محیطی، یا ترکیبی از چند علت باشد. در واقع به نظر می‌رسد در میان سازندگان بسیاری از این برج‌ها، این تمایل وجود دارد که با تلفیق ارتفاع و زیبایی با هم به رقابت بپردازند. عظمت و پیچیدگی این برج‌ها گواهی بر بی‌حد و مرز بودن جاه طلبی و خلاقیت ذات انسان است. در ادامه ۱۰ بلندترین برج جهان آمده‌است که بیشتر آنها در آسیا، و ۵ برج فقط در چین است.

مطلب مرتبط:۱۶ زیباترین و طولانی ترین پل معلق جهان :شامل یک پل در ایران

۱۰. برج رادیو و تلویزیون استان هنان، چین- ۳۸۸ متر

۱۰ بلندترین برج جهان

در جایگاه دهمین بلندترین برج جهان، برج رادیو و تلویزیون استان هنان است. این برج ۳۸۸ متر ارتفاع دارد، که مزیتی عالی برای یک برج ارتباطات و مشاهده‌ی رویدادها در تمام ژنگ ژو است. این برج به علت داشتن بزرگ‌ترین نقاشی پانوراما در تمام جهان، جایگاه ویژه‌ای در کتاب رکوردهای گینس دارد. این نقاشی یکی از ویژگی‌های بارز طبقات سوم و چهارم سکوی مشاهده‌ی شگفت‌انگیز این برج است. فضاهای داخلی این برج با طرح‌های افسانه‌ای و پر رزق و برقی تزیین شده‌است که ترکیبی از اشکال فرهنگی متنوع است. این طرح‌ها چین مدرن را تحت تاثیر قرار می‌دهد و تعریف می‌کند.

مطلب مرتبط:۸ شگفتی از تونل گوتارد طولانی ترین تونل جهان

۹. برج مرکزی رادیو و تلویزیون، چین – ۴۱۰ متر

۱۰ بلندترین برج جهان

برج مرکزی رادیو و تلویزیون که تا ارتفاع ۴۱۰ متری بالا رفته است، به عنوان نهمین بلندترین برج جهان رتبه‌بندی شده‌است. سازه‌ی اولیه‌ی این برج در ۱۹۸۷ آغاز و در ۱۹۹۲ کامل شد. برج مرکزی در پکن، چین واقع شده است و دارای سکوی مشاهده‌ی خوش منظره در ارتفاع ۲۳۸ متری و رستوران گردان است که به میهمانان اجازه می‌دهد از بالا گستره‌ی وسیع معماری خیره‌کننده‌ی پکن را ببینند و لذت ببرند. طراحی منحصربه‌فرد و نورپردازی خلاقانه این برج برخی از ویژگی‌های متمایزکننده‌ی این برج عجیب است.

۸. برج رادیو و تلویزیون تیانجین، چین- ۴۱۵ متر

۱۰ بلندترین برج جهان

برج رادیو و تلویزیون تیانجین در چین در میان بلندترین برج‌های جهان جایگاه هشتم را دارد. هم‌چنین این برج در فهرست بلندترین سازه‌های مستقل در سراسر جهان نیز رتبه‌ی هشتم را دارد. این سازه در ارتفاع ۴۱۵ متری صاف ایستاده است و در ۱۹۹۱ با هزینه‌ی ۴۵ میلیون دلار امریکا (تقریبا ۷۸ میلیون در ۲۰۱۶) کامل شد. از دور ارتفاع و اندازه‌ی این برج به بسیاری از ساختمان‌های دیگر که خط افق شهر تیانجین را تشکیل می‌دهند، حس کوتولگی می‌دهد. از هر لحاظ این برج دارای جذابیت زیبایی‌شناختی استثنایی است که سنت و مدرنیته را با هماهنگی قابل توجه ترکیب می‌کند.

مطلب مرتبط:۵۰ زیباترین شهر جهان شامل اصفهان

۷. منار کوالالامپور، مالزی – ۴۲۰ متر

۱۰ بلندترین برج جهان

منار کوالالامپور در مالزی هفتمین بلندترین برج جهان است. این برج با ارتفاع ۴۲۰ متر واضح‌ترین منظره را از تمام زیبایی‌های افق کوالالامپور فراهم می‌کند. آنتن این برج از ۴۲۱ متر بالاتر می‌رود، که باعث می‌شود یکی از بلندترین برج‌های جهان باشد. این ساختمان در ۱۹۹۴ کامل شد و در اصل برای اهداف ارتباطات، مشاهده، و گردشگری استفاده می‌شود. از این گذشته این برج برای مردم مالزی اهمیت ویژه‌ای دارد، چون در میراث فرهنگی این کشور مفهومی نمادین دارد.

۶. برج میلاد، ایران – ۴۳۴ متر

۱۰ بلندترین برج جهان

برج میلاد در پایتخت ایرانیان با ارتفاع و سبَکی که خیلی فراتر از ارتفاع‌های استاندارد ساختمان‌سازی در ایران است، به‌طور منحصر به‌فرد طراحی شده‌است. این برج در بین ۱۰ بلندترین برج جهان رتبه‌ی ششم را دارد. از این گذشته، این برج در میان ۱۷ بلندترین سازه‌های مستقل جهان قرار دارد. ۱۲ طبقه از برج میلاد برای اهداف مختلف، از جمله تجارت، ارتباط از راه دور، صرف غذا، و اتاق‌های هتل استفاده می‌شود. با نورپردازی تماشایی که پس از تاریکی تمام ارتفاع برج را در بر می‌گیرد، آرامش شب‌های تهران بیش‌تر می‌شود.

۵. برج تلویزیون مروارید خاور، چین – ۴۶۷ متر

۱۰ بلندترین برج جهان

در ارتفاع شگفت‌انگیز ۴۶۷ متری، در شانگهای، چین برج تلویزیون مروارید خاور با زینت‌های معماری قابل توجه خیلی بالاتر از بسیاری از آسمان‌خراش‌ها ایستاده است و به خود می‌بالد. این برج ۱۴ طبقه و ۱۱ فضا دارد. این فضاها به سبک خاص شرقی طراحی شده‌اند که حس اصالت و ثبات را پرورش می‌دهد. این برج در ۱۹۹۴ کامل شد و به‌طور گسترده به عنوان هتل، رستوران، خدمات ارتباط از راه دور، و یک مرکز مشاهده استفاده می‌شود. این برج شب‌ها جذابیتی گیرا دارد چون مجموعه‌ای از سکانس‌های چند رنگ LED را به نمایش می‌گذارد.

۴. برج اوستانکینو، روسیه – ۵۴۰ متر

۱۰ بلندترین برج جهان

برج اوستانکینو چهارمین بلندترین برج جهان، و بلندترین سازه‌ی مستقل اروپا است. هم‌چنین هشتمین بلندترین سازه‌ی مستقل جهان نیز هست. این سازه‌ی ۵۴۰ متری در دوره‌ی اتحاد جماهیر شوروی برای بزرگداشت ۵۰‌امین سالگرد انقلاب اکتبر ۱۹۱۷ ساخته شد. از این برج برای پخش رادیو و تلویزیون استفاده می‌شود. هدف از عظمت این برج این بود که شاهکار ویژه‌ی پیشرفت معماری اتحاد جماهیر شوروی باشد. از برخی جهات، برج اوستانکینو تا امروز یکی از بزرگ‌ترین پیروزی‌های اروپا در ساخت‌وساز است.

۳. برج CN، کانادا – ۵۵۳ متر

۱۰ بلندترین برج جهان

برج شماره‌ی ۳ فهرست بلندترین برج‌های جهان، برج CN در تورنتو، کانادا است. این ساختمان وقتی در ۱۹۷۶ کامل شد، به‌طور گسترده بلندترین برج جهان و سازه‌ی مستقل محسوب می‌شد. بیش‌تر از ۳ دهه طول نکشید که این ساختمان جای خود را به برج کانتون داد. در ۱۹۹۵ انجمن مهندسی عمران امریکا برج CN را وارد فهرست ۷ شگفتی مدرن جهان کرد. این ساختمان ۱۴۷ طبقه دارد، که برای اهداف مختلف از جمله ارتباط از راه دور، رستوران، و مشاهده استفاده می‌شود. این برج در ۱۹۷۶ با هزینه‌ی ۶۳ میلیون دلار کانادا (امروز تقریبا ۱۷۷ میلیون دلار امریکا با احتساب تورم و تبدیل) ساخته شد.

۲. برج کانتون، چین – ۶۰۰ متر

۱۰ بلندترین برج جهان

برج کانتون در چین اکنون مدت زیادی است که در فهرست ۱۰ بلندترین برج جهان جای دارد. این برج تا ارتفاع ۶۰۰ متری بالا رفته و ۳۷ طبقه دارد. این برج برای مدتی جایگاه بلندترین سازه‌ی جهان را در اختیار داشت. این ساختمان دارای منطقه‌ی رصد برای ستاره‌شناسان و نیز علاقه‌مندان به تماشا است، کسانی که دوست دارند مناظر زیبای گوانژو را از بالا ببینند. برج کانتون در فهرست بلندترین سازه‌های مستقل جهان، شماره‌ی ۵ را به خود اختصاص داده است.

۱. درخت آسمان توکیو، ژاپن – ۶۳۳ متر

۱۰ بلندترین برج جهان

درخت آسمان توکیو در ژاپن تا ارتفاع حیرت‌انگیز ۶۳۳ متری به سوی آسمان بالا رفته است. این برج باشکوه و پر زرق و برق است، و نمای آن معماری پست مدرن، و اشکال سنتی ژاپنی را تداعی می‌کند. از لحاظ کاربرد، درخت آسمان توکیو به عنوان برج مشاهده و مرکز پخش استفاده می‌شود، و بسیاری از بهترین رستوران‌های جهان را در خود جای داده است. این ساختمان ۲۹ طبقه دارد و در فوریه‌ی ۲۰۱۳ با هزینه‌ی ۸۰۶ میلیون دلار امریکا، یا ۶۵ میلیارد ین ژاپن کامل شد.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – مینا بنادکوکی

منبع: worldatlas

۱۰ بلندترین برج جهان : شامل برج میلاد ایران

بلندترین برج دنیا

بلندترین برج جهان

برج میلاد


 

برچسب ها

بازده

  1. Alvin avens گفت:

    برج میلاد عضو ۱۰برج بزرگ جهان قرار ندارد و برج ایفل کجاست؟ ایفل که خیلی بزرگه

    • مدیر سایت گفت:

      سلام و درود.این یک متن ترجمه است و منبع موثقی دارد. ایفل الان جز ۱۰ تا برتر نیست.ممنون از شما و موفق باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی